Moderní gymnastky Přerova vybojovaly tituly

Bruntál, Přerov – V Bruntále se sešly závodnice Severomoravské oblasti na Oblastním přeboru v základním a kombinovaném programu. Přerovský oddíl reprezentovalo na závodní ploše hned 17 gymnastek.

18.5.2014

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

V základním programu Přerovanky ovládly v I. kategorii stupínky vítězů, a to v pořadí Markéta Lukšová, Stela Dočekalová a Denisa Karasová. Výkony všech tří závodnic mají viditelně zvyšující se tendenci. Markéta má na svém kontě v pohárových soutěžích (7., 4. a 15. místo), Stela (3., 5. a 8.místo) a Denisa pouze za sestavy bez náčiní ( 2. místo a 2× 1. místo).

Svou první závodní premiéru měla i nedávno pětiletá Olívie Dočekalová, které se zalíbila sestava bez náčiní natolik, že ji chtěla zacvičit na závodním koberci hned dvakrát.

V kombinovaném programu jsme měli zastoupení ve všech kategoriích. Ve III.VTp se nejlépe vedlo Adéle Mikešové, která získala bronzovou medaili, ale v těsném závěsu s pověstnou bramborovou medailí skončila o rok mladší Lenka Hanzlíková, šestá příčka patřila Anně Pospíšilové, sedmá Emmě Polákové a devátá Gabriele Škrabalové, která zakusila poprvé závodní atmosféru.

Ve II.VTp nejcennější kov a postup na mistrovství České republiky vybojovala Michaela Ambrožová, která potvrdila své výkony z pohárových soutěží (8. místo a 2× 1. místo).
„I ona si uvědomila, že ne vždy jde vše zlehka, když v povinné sestavě s obručí ji najednou zklamala paměť. Na čtvrtém místě se umístila Anna Pecháčková, která se v letošním roce seznamuje s manipulací s míčem, což je na provedení její volné sestavy stále znát," prozradila Iva Otáhalová, šéftrenérka oddílu.

V I.VTp se zadařilo Zuzaně Kovářové, která za povinnou sestavu se stuhou a volnou sestavu s kuželi získala stříbrnou medaili a s minimálním bodovým rozdílem za ní na třetí příčce skončila oddílová kolegyně Lenka Vincenová, které nepovedené kužele zhatily cestu za kvalitním výsledkem.

V ženské kategorii za velké podpory diváků bojovala děvčata o nejvyšší příčku a také postup na mistrovství České republiky, které se uskuteční 1. června v Hodoníně. Sestavy s libovolným náčiním byly velmi nápadité, rytmické a výrazové.

V tanečním rytmu si pro nejvyšší příčku doslovně dotančila Blanka Bořutová, a tím také zajistila účast na MČR. Na druhém stupínku se umístila temperamentní Monika Jarmarová (SVČ Bruntál) a třetí příčka patřila opět přerovské závodnici Pavlíně Koplíkové, za kterou se shodně s odstupem 1,75 bodu umístily Martina Zbožínkové a Martina Jemelková.

„Přímý postup na republikové klání si vybojovaly Markéta, Michaela i Blanka. Druhé v pořadí Stela a Zuzana si musí počkat na svazové rozhodnutí o počtu startujících družstev z jednotlivých oblastí," poznamenala Otáhalová.

Hlavní podíl na úspěchu má trenérka Ivana Bořutová, kterou po její nepřítomnost zastupuje trenérka Naděžda Švrčková. (io)

Autor: Redakce

18.5.2014 VSTUP DO DISKUSE

BMW srazilo cyklistu, ten utrpěl těžké zranění

Pátek bude horký, víkend přinese rapidní ochlazení s deštěm

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Vyhrožoval matce zabitím, policie ho vykázala z domu

Žena, která se ve středu 16. srpna dostavila na obvodní oddělení policie v Lipníku nad Bečvou uvedla, že jí její třiadvacetiletý syn každý den vulgárně nadává a vyhrožuje zabitím.

Agresivní vosy útočí, hasiči vyjíždějí čím dál častěji

Vosí nebo včelí žihadlo v těchto dnech lidem hrozí prakticky kdekoliv - nejen v okolí stánků s cukrovinkami a ovocem, ale třeba i u vody. Hasiči zasahují proti agresivnímu hmyzu čím dál častěji a počet jejich výjezdů v srpnu výrazně vzrostl. Jen pro srovnání: zatímco v měsíci červnu vyjížděly jednotky v kraji likvidovat nebezpečný hmyz čtyřiatřicetkrát, jen během prvních dvou týdnů v srpnu už to bylo osmapadesátkrát.

Proti velké vodě ochrání i mobilní hrazení

FOTOGALERIE / Když při povodních v květnu roku 2010 vystoupala hladina řeky Bečvy až k chodníku na nábřeží Edvarda Beneše, rozhodovaly o vylití toku minuty.