Jedenáctiletí měli své vrcholné závody, Pohár České republiky, ve Vsetíně. Obě přerovské plavkyně Tereza Machalová i Kateřina Hlubíková předvedly výborné výkony. Machalová doplavala 8. na trati 200 metrů prsa časem 3:15,5 minut a 9. na poloviční trati v čase 1:30,6 minut. Osmá skončila i na kraulové čtyřstovce (6:02,4 min.). Hlubíková se nejlépe umístila na kraulové padesátce, kde časem 34,0 sekund doplavala jedenáctá.

Mistrovství republiky dvanáctiletých se konalo v Chomutově. Velmi výrazné zlepšení svých výkonů předvedl Pavel Voborník. I on se překvapivě prosadil na nejrychlejší trati, kraulovou padesátku zvládl za 30,47 sekund, což stačilo na dvanáctou pozici. Stejnou příčku obsadil i na trati 100 metrů polohový závod (1:18,22 min.). Nejlépe se mu ale vedlo v disciplíně 200 metrů prsa, kdy v čase 3:02,51 minut skončil devátý.

Čtrnáctiletí plavci startovali v Jihlavě. Tam se Gabriele Urbánkové dařilo nejlépe na trati 200 metrů prsa (3:04,8 min.), když doplavala čtrnáctá. Lukáš Chrascina si vedl nejlépe na prsařské stovce. Za čas 1:18,82 minut z toho bylo 17. místo.

Výkony jsou příslibem k dobrým výsledkům v dorostenecké kategorii, kde se přerovští plavci v posledních letech prosazují díky uvážlivému postupnému směřování výkonnostního růstu. (rt)