Mladí koloběžkáři 1. KK Lipník nad Bečvou jsou opět nejlepší v Evropě

Okolí rakouského Salzburgu hostilo od 18. do 20. srpna mistrovství Evropy a druhé kolo evropského poháru v koloběhu. Nechyběl dokonce ani závod na známém okruhu Salzburgring. Tohoto svátku kol, inline bruslí, kolečkových lyží či koloběžek se tradičně zúčastnili také závodníci 1. Klubu koloběhu Lipník nad Bečvou. A vedli si skvěle.

29.8.2017

Mladí závodníci 1. Klubu koloběhu Lipník nad Bečvou uspěli na mistrovství Evropy v Rakousku.Foto: archiv 1. KK Lipník nad Bečvou

Z mistrovství Evropy IKSA 2017 přivezli celkem patnáct medailí, z toho osm zlatých, jednu stříbrnou a šest bronzových.

V individuálních závodech byli nejúspěšnější Adéla Zapletalová (tři zlata v kategorii Pupils), Timothy Barrow (dvě zlata a stříbro mezi kadety), Roman Růžička (zlato a dva bronzy v kadetech), Tina Barrow (2 bronzy v kat. Pupils) a junior Lukáš Raška (2 bronzy).

Medailová kolekce byla doplněna vítězstvím štafet Kadet Men a Kadet Women za velmi hustého deště. „Disciplíny na atletické dráze nebo na okruhu Salzburgring byly vyrovnané, o vítězích často rozhodovalo závodnické srdce v posledních metrech před cílem,“ popisoval Zdeněk Gaďourek z Klubu koloběhu Lipník nad Bečvou.

Na závěr byly v Rakousku vyhlášeny celkové výsledky evropského poháru v jednotlivých kategoriích. V kategorii Pupils Women 10 - 12 let zvítězila Adéla Zapletalová, Tina Barrow obsadila třetí místo. V kategorii Kadet Men 13 – 15 let zvítězil Timothy Barrow a Roman Růžička bral druhé místo. V kategorii Junior Men skončil třetí Lukáš Raška.

V klasifikaci mládežnických klubů Evropy 10 – 15 let s naprostou převahou zvítězil 1. Klub koloběhu Lipník nad Bečvou před Klubem koloběhu PSP Plzeň. Mládežnické družstvo z Lipníku tak navázalo na vítězné sezony z období let 2011 – 2014. Do klasifikace mezinárodní federace IKSA je v roce 2017 zahrnuto osmnáct klubů z Česka, Německa, Rakouska, Holandska, Litvy, Estonska, Itálie, Slovinska a Finska.

Právě jsme se narodili. Mrkněte se na nás

HLASUJTE V ANKETĚ / Díky vstřícnosti přerovské, olomoucké, novojičínské a meziříčské porodnice vám přinášíme fotky nejmladších obyvatel Přerovska, Hranicka a Lipnicka. Každý týden náš fotograf objíždí spolupracující porodnice a fotí nově narozená miminka

Bitva o Přerov v novém kabátě: Viktorka hostí Želatovice! Jak to vidíte?

ANKETA / Další takový souboj v olomouckém krajském přeboru nenajdete. Možná byste si široko daleko tento víkend nedali pikantnější fotbalové menu.

Anonym nahlásil bombu v přerovské bance

Okolí finančního ústavu UniCredit Bank na rohu Čechovy a Jaselské ulice v Přerově střežili v pátek dopoledne policisté.