O tu první se zasloužila Veronika Májová v běhu na 200 metrů překážek. Hned v prvním startu v této disciplíně zaběhla slušný čas 32,91 sekund a nestačila pouze na suverénní Gamonovou z Poruby. Na poloviční trati skončila čtvrtá (16,61 s) a v rozběhu si vytvořila nový osobní rekord 16,47 sekund. Ve výšce, kde patřila mezi medailové kandidáty, nezdolala základní výšku.

Druhým medailistou se stal vrhač Ondřej Vrtěl. V hodu oštěpem se zlepšil na 49,48 metru a k přerovskému rekordu se přiblížil už na pouhý metr a půl. Další osobní rekord přidal ve vrhu koulí (11,53 m), kde byl pátý. V disku se mu nedařilo. Výkon 25,28 m znamenal dvanáctou pozici.

Jako na běžícím pásu vylepšoval své osobní statistiky Pavel Mikuláček – 534 cm v dálce jej vyneslo na osmé místo, čas 32,72 s na 200 m překážek znamenal desátou pozici. Přidal ještě třináctou příčku na 100 m překážek (16,33 s).

Smolný den si vybral Rostislav Mališka. Přestože postoupil do finále jak na 60 m (8,39 s), tak na 100 m překážek (osobní rekord 15,31 s), kvůli zdravotním problémům pro něj tyto závody předčasně skončily.

Atletické soutěže pokračují už tento víkend úvodním kolem druhé ligy mužů a žen a ani zde nejsou atleti SK Přerov bez šancí. (mk)