Minigolf: Jana Nakládalová skončila na ME za očekáváním

Přerovsko - Hned tři minigolfisté z přerovského regionu reprezentovali Českou republiku na evropských šampionátech.

27.8.2009

Kojetínský minigolfista Ivan Roemer na mistrovství Evoropy seniorů v portugalském Lamegu.Foto: DENÍK/Milan Vymazal

Ostřílená Jana Nakládalová z Kojetína (hráčka MGC Holešov) obhajovala v jihoněmeckém Walshutu individuální stříbro a týmové zlato z předchozího juniorského mistrovství Evropy ve Švédsku.

Po osmi okruzích základního kola (4x beton, 4x eternit) figurovala na výborné třetí pozici výkonem 205 úderů (průměr na okruh betonu 28,8; eternitu 22,5). Na vedoucí Němku Hempelovou ztratila pouze jeden úder.

Ve zrádném play-off pro nejlepších šestnáct juniorek však vypadla hned v prvním kole. Stopku jí vystavila Finka Mia Paavola výsledkem 5:4. Play-off se nehraje tradičním způsobem na co nejnižší počet úderů v okruhu, ale na počet vyhraných drah nad jedním soupeřem v rámci klasického turnajového pavouka.

Obrovskou roli ve Waldshutu sehrálo špatné počasí. Ve chvíli, kdy bylo známo osm čtvrtfinalistů mezi chlapci i děvčaty, musel být turnaj pro neustávající déšť předčasně ukončen.

Konečné výsledky byly stanoveny podle výsledků čtvrtfinalistů v základní části. Na to doplatily další dvě Češky, které postoupily do čtvrtfinále s horšími výsledky z prvních osmi okruhů. Základní část také standardně určila pořadí družstev, a tam měly Češky také smůlu – bronz jim unikl o jediný úder.

Tituly mistrů Evropy ve Walshutu získali: junioři – Gerrit Britz (Německo), juniorky – Karin Heschl (Rakousko), družstva juniorů – Německo, družstva juniorek – Německo. Mladí čeští minigolfisté vyšli po dlouhé době medailově naprázdno. Družstvo juniorek skončilo čtvrté, tým juniorů šestý.

Nejlepší naší juniorkou byla na šestém místě Simona Handlová z Brna. Jana Nakládalová skončila desátá. Z juniorů nejlépe dopadl Marek Vlček z Hradce Králové (25. příčka). Senioři Ve stejném termínu se konalo v Lamegu na severu Portugalska mistrovství Evropy seniorů.

V českém týmu byli také Ivan Roemer z KGB Kojetín (druhý start na ME) a Milan Vymazal z KDG Tovačov (na ME poprvé). Nakonec právě tito dva hráči byli z Čechů nejúspěšnější, když jako jediní pronikli do play-off pro 32 nejlepších z jednasedmdesátičlenného startovního pole.

Vymazal postupoval z 29. pozice, když v osmi okruzích základního kola zahrál 205 úderů (průměr na okruh betonu 27,75; eternitu 23,5). Roemer prošel jako třicátý druhý (207 - 28,75 a 23,0), přičemž postup do vyřazovací části si musel vybojovat v dodatečném rozstřelu proti Švýcaru Kuhnimu.

Umístění v základní části znamenalo pro oba Čechy boj s favority v prvním kole play-off. Zatímco Roemer prohrál hladce 1:5 se Švédem Blixtem, souboj Vymazala se Švýcarem Pochonem byl velmi vyrovnaný. Rozhodla až úplně poslední dráha, kterou Pochon dal na eso, zatímco Vymazalův příliš silný úder cestu do jamky nenašel.

Konečné skóre tak bylo 5:4 pro Švýcara. I tak mohl být nakonec Vymazal se svou premiérou na mezinárodním poli spokojen. Dlužno dodat, že jako náhradník v družstvu mužů byl vystaven poněkud menšímu psychickému tlaku.

Zbytek české výpravy v Lamegu nenaplnil očekávání, a tak se medailové sny nemohly stát realitou. Družstvo mužů skončilo sedmé, celek žen pátý. Nejlepším z českých mužů byl Milan Vymazal na 29. místě, z žen se nejlépe vedlo Janě Nečekalové z Chebu (18. příčka).

Novými seniorskými mistry Evropy se stali: muži – Reinhard Zengaffinen (Švýcarsko), ženy – Gaby Rahmlow (Německo), družstva mužů – Itálie, družstva žen – Rakousko.

Příští rok se seniorský šampionát uskuteční v Chebu, a tak ambice českých minigolfistů budou jistě vyšší než tentokrát.

27.8.2009 VSTUP DO DISKUSE

První den školy v Přerově: klauni, hry i projížďky po Bečvě

Jak bude vypadat okolí takzvaného průpichu, určí urbanistická studie.
9

Nevábnou bránu do Přerova má změnit průpich. Bourat domy začnou brzy

Vychutnejte si léto s Deníkem a hlasujte o váš nejoblíbenější podnik

Hlasujte pro svou nejoblíbenější restauraci, hospodu, bar, pizzerii nebo bistro na střední Moravě.

V Přerově se otevřou brány památek. Co bude k vidění?

Přerov - Brány celé řady památek se otevřou během Dnů evropského dědictví, které v Přerově připadnou na víkend 9. a 10. září. Letošním ročníkem se ponese heslo „Památky a příroda“.

Kabelkový veletrh bude poprvé na třech místech!

Jeden termín a tři města, kde se bude pomáhat prostřednictvím největší charitativní akce Deníku: Kabelkového veletrhu.