Karviná v Přerově vyhrála o gól a převzala bronz, domácí skončili šestí

Přerov /FOTOGALERIE/ – Poslední utkání v letošním ročníku Tipgames extraligy házenkářů sehrál Přerov ve středu v domácím prostředí proti už jisté třetí Karviné. Oběma týmům tedy o nic nešlo, a také proto si Baník mohl dovolit prospat první poločas, aby po změně stran manko dohnal a zvítězil o jedinou branku.

24.5.2012

Radost KarvinéFoto: DENÍK/David Klein

Domácí končí sezonu 2011/2012 na historicky nejlepším šestém místě.

Sokol HC Přerov – HCB OKD Karviná 29:30 (17:10)

V samotném úvodu sice Karviná vedla 0:3, ale Přerov čtyřmi přesnými zásahy v rozmezí dvou minut převážil misky vah na svou stranu a až do konce první půle měl navrch. A to výrazně. Ve 22. minutě byl stav 13:10, Sokoli zbylou část první půle vyhráli 4:0 a na tabuli svítilo přestávkové skóre 17:10.

„Zahráli jsme výborný první poločas. Dařilo se jak v útoku, tak i obrana fungovala dobře, za níž chytal skvěle Petr Štolcar. Bylo to dobře rozběhnuté," konstatoval asistent domácího kouče Richard Buček.

Jenže po příchodu z kabin jeho tým podlehl uspokojení a bylo zle.

„Karviná přeřadila na vyšší rychlostní stupeň a my začali dělat chyby v obraně," pokračoval v hodnocení.

Baník manko sedmi branek smazal za pouhou čtvrthodinu hry a vypadalo to, že si jde jasně za svým cílem. „Karviná se na nás dotáhla a už to vypadalo špatně. Naštěstí Štolcar vytáhl pár výborných zákroků a znovu nás vedl," vyzdvihl svého brankáře.

Přerov se sice soupeře držel, ale ten byl stále o branku či dvě blíže vítězství.

„Nějaké góly ve druhé půli jsme dali, ale jinak se našim střelcům nedařilo. Karviná nás trestala rychlými protiútoky. Až do konce se sice bála o vítězství, ale ten poslední krůček nám scházel," pověděl Richard Buček po těsné prohře 29:30 s letos třetím nejlepším týmem u nás.

„Nepodali jsme špatný výkon, ale na poločas se nehraje. Musíme umět zahrát šedesát minut, a to jsme nezvládli. Hrát s Karvinou vyrovnané utkání až do konce určitě nebyl špatný závěr sezony," hledal i pozitiva.

Nejlepší střelci: Plšek 6, Kovařík 6, Kavka 6/2, Pernička 5 – Hastík 9/1, Vančo 4, Chudoba 4, Petrovský 4/1.

Sedmimetrové hody: 3/2 – 5/2. Rozhodčí: Simu, Horáček. Diváků: 80.

Sestava a branky Přerova: Štolcar, Vydra – Hradil 3, Zemánek, Mužík 1, Rob. Buček, Plšek 6, Zedek, Kopal, Kavka 6/2, Kovařík 6, Valášek 2, Pernička 5. Trenér: Miroslav Frank.

Přerovští házenkáři ve své třetí sezoně mezi českou elitou dosáhli nejlepšího umístění. Pokud vedení klubu udrží tým pohromadě, můžeme se třeba v příští sezoně dočkat opětovného atakování šesté příčky v Tipgames extralize.

24.5.2012 VSTUP DO DISKUSE

BMW srazilo cyklistu, ten utrpěl těžké zranění

Pátek bude horký, víkend přinese rapidní ochlazení s deštěm

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Vyhrožoval matce zabitím, policie ho vykázala z domu

Žena, která se ve středu 16. srpna dostavila na obvodní oddělení policie v Lipníku nad Bečvou uvedla, že jí její třiadvacetiletý syn každý den vulgárně nadává a vyhrožuje zabitím.

Agresivní vosy útočí, hasiči vyjíždějí čím dál častěji

Vosí nebo včelí žihadlo v těchto dnech lidem hrozí prakticky kdekoliv - nejen v okolí stánků s cukrovinkami a ovocem, ale třeba i u vody. Hasiči zasahují proti agresivnímu hmyzu čím dál častěji a počet jejich výjezdů v srpnu výrazně vzrostl. Jen pro srovnání: zatímco v měsíci červnu vyjížděly jednotky v kraji likvidovat nebezpečný hmyz čtyřiatřicetkrát, jen během prvních dvou týdnů v srpnu už to bylo osmapadesátkrát.

Proti velké vodě ochrání i mobilní hrazení

FOTOGALERIE / Když při povodních v květnu roku 2010 vystoupala hladina řeky Bečvy až k chodníku na nábřeží Edvarda Beneše, rozhodovaly o vylití toku minuty.