TJ Sokol Trnávka – Sokol HC Přerov B 22:23 (10:10)

První půle byla velmi vyrovnaná. Hosté se seznamovali se soupeřem a s vyšší úrovní hry než byla ve Středomoravské lize. Poločasová remíza dávala naději minimálně na dělbu bodů.

Po taktické poradě v kabině vlétl Přerov na soupeře nebojácně a odskočil na začátku druhého poločasu na rozdíl 3 branek. Družstvo bojovalo o každý míč a ve tvrdosti se Trnávce vyrovnalo. I přes časté vylučování šel Přerov vytrvale za svým cílem. Skvěle zachytal Ivo Macháček, na spojkách se střelecky dařilo Mužíkovi, Poledňákovi i Smolkovi. V dramatickém závěru Sokoli proměnili sedmimetrový hod a soupeř z protiútoku pouze korigoval výsledek na konečných 23:22 pro Přerov.

Střelci: Mužík 7, Poledňák 5, Smolka 4, Zedek 3, Rob. Buček 2, Grác 1, Kopal 1.

Sokol HC Přerov B – KH Zbrojovka Vsetín 28:27 (13:16)

Domácí, posíleni o některé hráče A-týmu, chtěli zopakovat skvělý výkon z předešlého utkání, ale průběh prvního dějství tomu nenasvědčoval. Vsetín lehce dosahoval branek z prostoru spojek a křídel. Přerovští naopak byli jak v útoku, tak v obraně ospalí. Úvodní půlhodinu tedy vyhrál Vsetín 16:13.

Po změně stran Sokoli změnili taktiku v obraně na dva vysunuté hráče, a tím dokonale soupeře zaskočili. Skóre se začalo pomalu otáčet, když domácí přidali v obraně na agresivitě a bojovnosti. V závěru utkání na sebe vzal zodpovědnost zkušený Zemánek a rozhodl, že oba body proti velmi silnému soupeři zůstávají v držení Přerova.

Střelci: Zemánek 10, Mužík 5, Černošek 3, Poledňák 2, Holík 2, Rob. Buček 2, Kopal 2, Grác 1, Smolka 1. (mac)