Oba celky, ač sousedé v tabulce se shodným počtem 9 bodů, šly do utkání v diametrálně rozdílných situacích.

Zatímco horšící se výkony Přerova „vygradovaly“ krutou porážkou v Plzni (45:30), Frýdek-Místek si na své konto připsal skalp Karviné (37:43). Jenže Sokoli hráli doma, takže favorit utkání by se hledal těžko. Také sázkové kanceláře vypsaly na oba týmy téměř stejné kurzy.

V úvodních minutách se činili střelci na obou stranách. První výraznější odpoutání se bylo v režii hostů, kteří ve 12. minutě vedli 5:8. To však bylo jejich maximum. Následně se totiž o slovo přihlásil Přerov.

Největším strůjcem obratu byl gólman Petr Štolcar, který předvedl řadu famózních zákroků a nakopl tím celý tým. Ofenzivu v těchto okamžicích táhli především Tomáš Pernička s Mojmírem Valáškem. Domácí zaznamenali šest gólů v řadě a v 17. minutě odskočili na 11:8. Na to se už nemohl dívat trenér SKP Jiří Kekrt a svolal si tým na poradu.

Jenže ani po oddechovém čase se jeho svěřencům nedařilo. A to především „vinou“ brankáře Štolcara, který se vybičoval k fantastickému výkonu.

Navíc Sokolům se dařilo také v útoku a Frýdek musel sáhnout i ke střídání gólmanů. Pyška nahradil Marenčák, ale ani on nezbrzdil přerovské střelce.

Domácí na jeden gól soupeře odpověděli vždy dvěma vstřelenými brankami, a tak se skóre v poločase vyšplhalo na 19:13.

Kdo po přestávce čekal zvýšenou snahu soupeře s výsledkem ještě něco udělat, ten se nedočkal. Utkání pokračovalo v zaběhnutých kolejích, kdy Štolcar svými zákroky ničil jednoho protihráče za druhým.

Nejvyšší rozdíl ve skóre byl v 52. minutě, a to při stavu 37:23. Přerov si kráčel k jednoznačnému vítězství a trenér Miroslav Frank tak dal ve zbytku utkání příležitost všem hráčům včetně druhého gólmana Michala Vydry.

Toho Frýdek využil, závěrečnou osmiminutovku vyhrál 3:7 a kosmeticky upravil výsledek na konečných 40:30.

Pomyslným X-factorem celého utkání byl gólman Štolcar, který předvedl bravurní výkon a jasně předčil oba brankáře soupeře. V útoku tým táhlo trio Pernička, Hastík, Hradil, které zatížilo konto Frýdku 26 góly. Dařilo se také Kovaříkovi a Valáškovi.

Zatímco v domácích řadách zavládla po střetnutí pochopitelně spokojenost, kouč Frýdku-Místku Jiří Kekrt byl výkonem svého týmu hodně rozladěn.

„Do Přerova jsme přijeli úplně s jinačími představami, než s jakými odjíždíme. Svým způsobem jsem spokojený jen s první dvanáctiminutovkou. Postupem času jsme vyklízeli pole až úplně do ztracena. Domácím gratuluji k zaslouženému vítězství,“ nechal se slyšet.

Přerovští šli do utkání trošku s obavami, ale po šedesáti minutách si trenér Miroslav Frank mohl hlasitě oddechnout.

„Z výsledků Frýdku šel respekt. V úvodu se držel, ale potom Štolcar nastartoval celý tým svými zákroky a kluci si začali věřit. Utkání vyšlo všem, jen trošku slabší výkon předvedl tentokrát Robert Plšek, naše nejlepší spojka v několika předešlých zápasech. Bylo to ale do jisté míry zapříčiněno i vysokou obranou soupeře. Jsem rád, že jsem už za rozhodnutého stavu mohl vystřídat všechny hráče. V závěru jsme sice udělali několik chyb, ale to už na výsledku nic nezměnilo,“ pověděl kouč Sokola.

Sokol HC Přerov – SKP Frýdek-Místek 40:30 (19:13)

Nejlepší střelci: Hastík 9, Pernička 9/2, Hradil 8 – Meca 7, Dyba 6/2, Hes 4/3.

Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/4. Vyloučení: 1 – 1. Rozhodčí: Králíček, Letev. Diváků: 263.

Sestava a branky Přerova: Štolcar, Vydra – Hradil 8, Zemánek 3, Mužík, Buček Rob., Plšek 2, Zedek 1, Hastík 9, Kovařík 4, Valášek 4, Pernička 9. Trenér: Miroslav Frank.

Přerov díky tomuto vítězství přeskočil v tabulce svého soupeře a opět se posunul i před Plzeň. Po odehraných 11. kolech, tedy polovině základní části, je na sedmé pozici se stejným počtem 11 bodů jako šesté Hranice.

Další mistrovské utkání Tipgames extraligy absolvují Sokoli opět v domácím prostředí, a to v neděli, ale tentokrát až od 16 hodin. Soupeřem jim budou páté Lovosice a v případě vítězství se na ně můžou bodově dotáhnout. „Věřím, že Lovosice už se třesou,“ poslal trenér Frank jasný vzkaz Motlovi a spol.

Ještě před tím, v rámci tréninku, absolvují přerovští házenkáři přátelské utkání s reprezentací Bahrajnu, která je nyní na soustředění v Polsku. Zápas se odehraje ve čtvrtek od 18 hodin klasicky ve sportovní hale.

Rozhovor s gólmanem Petrem Štolcarem najdete v úterním tištěném vydání Přerovského deníku

Do poloviny základní části pomalu spěje i druhá liga. V 10. kole přivítala přerovská rezerva čtvrtou Trnávku a po poločase 16:10 zvítězila 26:22.

11. kolo: Přerov – Frýdek-Místek 40:30, Hranice – Třeboň 29:17, Zubří – Kopřivnice 42:20, Karviná – Lovosice 33:24, Dukla Praha – Jičín 20:19, Plzeň – Brno 27:27.

1. Zubří 12 10 2 0 347:253 ⋌22
2. Dukla 11 9 2 0 299:235 ⋌20
3. Karviná 11 7 1 3 338:290 ⋌15
4. Jičín 11 6 2 3 320:275 ⋌14
5. Lovosice 11 6 1 4 312:261 ⋌13
6. Hranice 11 5 1 5 302:294 ⋌11
7. Přerov 11 5 1 5 324:323 ⋌11
8. Plzeň 11 2 5 4 265:264⋌ 9