Házenkáři Přerova s Brnem nezaváhali

Přerov – Téměř po dvouměsíční zimní přestávce se ve středu znovu rozeběhla Tipgames extraliga házenkářů. Na palubovku sedmého Přerova přijelo desáté Brno a po tři čtvrtiny utkání drželo s favoritem krok. Jenže domácí následně zlepšili obranu a nakonec dotáhli utkání k zaslouženému vítězství o šest branek.

10.2.2012

Přerovští házenkáři (Tomáš Pernička, č. 91)Foto: DENÍK/David Klein

Tým Přerova v zimní pauze opustil Viktor Hastík a zamířil do Karviné, odkud se naopak na hostování do konce sezony vrátil Martin Kavka. Proto celá házenkářská veřejnost byla v očekávání, zda se tato změna nějakým způsobem projeví na hře Přerova.

„Ještě to nebylo úplně ideální, jelikož Martin byl půl roku mimo, ale jak on, tak i jeho spoluhráči jsou natolik zkušení, že se dokáží přizpůsobit a je jen otázkou času, kdy Martin naváže na své kvalitní výkony z loňské sezony,“ je přesvědčený Richard Buček, předseda přerovského klubu a asistent trenéra.

„Kavka dokáže Hastíka nahradit v plném rozsahu,“ věří své staronové střední spojce.

Jeho svěřenci nezačali proti Brnu zrovna nejlépe, ale postupem času se do toho dostali a měli více ze hry. První poločas byl na branky hodně bohatý, střelci se prosazovali většinou po rychlém protiútoku. Domácí svému soupeři odskočili na čtyři branky, ovšem do poločasu Brněnští snížili na 17:16.

Hosté se ve druhé půli drželi do 44. minuty. Poté si Sokoli zlepšenou obranou vytvořili náskok šesti branek, a přesto že Brno v závěru přešlo na osobní obranu, nebylo mu to nic platné a na Hané prohrálo 35:29.

„První poločas byl poměrně vyrovnaný, neustále jsme ale dotahovali mírnou ztrátu. Hrála se hodně útočná házená a málo se bránilo. Po přestávce utkání pokračovalo v zaběhnutých kolejích až do stavu 22:22. Následně jsme hráli v oslabení a udělali tři technické chyby, které soupeř potrestal. Pak jsme navíc neproměnili dvě vyložené šance a náskok Přerova o to víc narostl. Deset minut před koncem jsme začali hrát osobní obranu, ale ani ta nám nepomohla,“ nechal se slyšet brněnský kouč Jan Hegar.

Přerov proti houževnatému soupeři splnil povinnost a na své konto si připsal důležité dva body. Richard Buček pak k utkání pověděl: „Střetnutí neslo veškeré znaky začátku jarní části soutěže. Nastoupili jsme oproti podzimu v mírně pozměněné sestavě, jak už určitě každý ví, ale nezačali jsme moc dobře. Nicméně od osmé minuty jsme šli do vedení, které jsme si udrželi více méně až do konce utkání. Soupeř bojoval, byl nepříjemný. Na naší stravě však byla kvalita, což rozhodlo. Když se na nás Brno dotáhlo, tak se vždy našel někdo, kdo se dokázal prosadit.“

V dresu Přerova se dařilo tradičním oporám. Robert Plšek coby třetí nejlepší střelec extraligy zaznamenal sedm branek a ještě o jednu víc dal Tomáš Pernička. Prosadil se i navrátilec Martin Kavka, jenž zatížil konto soupeře pěti góly, a o jeden zásah víc si připsal pivot Radim Kovařík.

SOKOL HC PŘEROV – KP BRNO 35:29 (17:16)

Nejlepší střelci: Pernička 8/4, Plšek 7, Kovařík 6, Kavka 5/2, Hradil 4 – Večeřa 8, Hubáček 7/1, Zima 3, Koubek 3/1.

Sedmimetrové hody: 6/6 – 2/2. Vyloučení: 2 – 4. Rozhodčí: Bečička, Horák. Diváků: 125.

Sestava a branky Sokola HC Přerov: Štolcar, Vydra – Heider, Hradil 4, Zemánek 2, Mužík, Plšek 7, Zedek 1, Kavka 5/2, Kovařík 6, Valášek 2, Pernička 8/4. Trenér: Miroslav Frank.

Jelikož v tomto 15. kole Tip-games extraligy hraničtí házenkáři prohráli v Plzni 30:17, dotáhl se Přerov bodově na svého regionálního soupeře, a jak už to tak vypadá, o šesté místo si to rozdají právě tyhle dva celky.

Cementáři v neděli od 10.30 přivítají Karvinou s Viktorem Hastíkem a Přerov jede o den dřív na palubovku vedoucí Dukly Praha. „Určitě to bude obrovsky těžké utkání. Pokusíme se zabojovat o co nejlepší výsledek a obhájci titulu tím zápas co nejvíce znepříjemnit,“ konstatoval Richard Buček.

Výsledky a tabulka

15. kolo: Přerov – KP Brno 35:29, Plzeň – Hranice 30:17, Lovosice – Zubří 24:23, Karviná – Dukla Praha 28:25, Frýdek-Místek – Kopřivnice 38:30, Jičín – Třeboň 30:20.

Tabulka

10.2.2012 VSTUP DO DISKUSE

První den školy v Přerově: klauni, hry i projížďky po Bečvě

Jak bude vypadat okolí takzvaného průpichu, určí urbanistická studie.
9

Nevábnou bránu do Přerova má změnit průpich. Bourat domy začnou brzy

Vychutnejte si léto s Deníkem a hlasujte o váš nejoblíbenější podnik

Hlasujte pro svou nejoblíbenější restauraci, hospodu, bar, pizzerii nebo bistro na střední Moravě.

V Přerově se otevřou brány památek. Co bude k vidění?

Přerov - Brány celé řady památek se otevřou během Dnů evropského dědictví, které v Přerově připadnou na víkend 9. a 10. září. Letošním ročníkem se ponese heslo „Památky a příroda“.

Kabelkový veletrh bude poprvé na třech místech!

Jeden termín a tři města, kde se bude pomáhat prostřednictvím největší charitativní akce Deníku: Kabelkového veletrhu.