HC GUMÁRNY ZUBŘÍ – SOKOL HC PŘEROV 41:20 (23:13)

Úvod patřil překvapivě hostům, kteří v sedmé minutě vedli 3:5. Zubří ovšem následně zlepšilo obranu i přechod do útočné fáze a pěti góly v řadě odskočilo na 8:5. Poté se pár minut hrála vyrovnaná házená, avšak závěr patřil domácím. Ti v rozmezí 23. – 28. minuty zatížili konto Hanáků osmi přesnými trefami, zvýšili už na 21:11 a vypracovali si rozhodující náskok.

„Zápas byl vyrovnaný zhruba do dvacáté minuty. Pak se nám přestala dařit hra spojek. Nedali jsme nějaké šance, soupeř k nám začal lépe přistupovat a nedal nám čas na rozehrávku. Začali jsme střílet z nepřipravených pozic, Zubří toho využilo k rychlým protiútokům, což většinou znamenalo branku a rozhodlo o celém vývoji utkání,“ uvedl pro Přerovský a hranický deník Richard Buček, asistent trenéra Franka.

Po změně stran už hráli Sokoli jen o čest a do 50. minuty se jim to relativně dařilo, když se rozdíl ve skóre pohyboval stále kolem jedenácti gólů. Závěr nedělního souboje jim však krutě nevyšel. Poslední desetiminutovku prohráli 10:1, což ještě více zkazilo celkový dojem z utkání, které Zubří nakonec vyhrálo vysoko 41:20.

„Zápas jsme totálně nezvládli a je potřeba na něj rychle zapomenout. Neustáli jsme to po taktické stránce. Pořád jsme hráčům zdůrazňovali, že je potřeba hrát na jistotu a nepouštět se do žádné přestřelky, což nám v domácím souboji s tímto soupeřem přineslo ovoce. Tentokrát to však hráči nezvládli,“ dodal Richard Buček, který se nemohl spolehnout na svou brankářskou jedničku Petra Štolcara, jenž absentoval kvůli zdravotním problémům a mezi třemi tyčemi jej tak nahradil Vydra.

Nejlepší střelci: Jurka 7, Mika 6, Stržínek 6 – Hradil 7, Plšek 4, Kovařík 3.

Sedmimetrové hody: 0/0 – 1/0. Vyloučení: 1 – 5. Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák. Diváků: 800.

Sestava a branky Sokola HC Přerov: Vydra, Macháček – Hradil 7, Zemánek 2, Mužík 1, Plšek 4, Kopal, Kavka 1, Kovařík 3, Valášek, Pernička 2, Rob. Buček. Trenér: Miroslav Frank.

Přerov díky zaváhání Hranic doma s Duklou Praha 21:25 o svůj dvoubrankový náskok na šestém místě nepřišel, ale zle se na něj začíná dotahovat i Plzeň, která má na jaře skvělou formu, už i stejný počet 15 bodů jako Cementáři a je zpět ve hře o první šestku.

Sokoly v nejbližších dnech a týdnech čekají klíčová utkání celé sezony. Nejdříve v pátek od 18.30 hodin přivítají ve své hale předposlední Kopřivnici a v dalším kole pak zajíždějí na palubovku poslední Třeboně.

Výsledky a tabulka

18. kolo: Zubří – Přerov 41:20, Hranice – Dukla Praha 21:25, Třeboň – Plzeň 17:24, KP Brno – Frýdek-Místek 28:26, Jičín – Lovosice 24:21, Kopřivnice – Karviná 22:24.

1. Dukla Praha    18    15    2    1    499:400    32
2. Zubří    17    13    2    2    492:376    28
3. Karviná    18    13    1    4    540:473    27
4. Jičín    18    11    4    3    514:433    26
5. Lovosice    18    10    1    7    501:424    21
6. Přerov    18    8    1    9    510:546    17
7. Plzeň    17    5    5    7    421:397    15
8. Hranice    18    6    3    9    461:473    15