Přerovští házenkáři sestupují. Litovel jim nedala šanci

Přerov, Litovel – Házenkáři Tatranu Litovel si coby nováček vybojovali záchranu v extralize. Ani ve třetím zápase play-out mezi nedošlo na žádné drama, favorit v sobotu odpoledne zvítězil v Přerově 36:18 a záchranářskou sérii ovládl poměrem 3:0 na zápasy.

9.5.2015 6

Házenkáři Litovle (v bílém) vyhráli v Přerově 36:18 a zachránili se v extralizeFoto: DENÍK/Jan Pořízek

Úvodní zápas Tatran zvládl hravě 41:19, ve druhém domácím utkání však litovelští hráči nepředvedli maximum a zvítězili jen 32:26.

Třetí zápas v Přerově však litovelským házenkářům znovu vyšel dle očekávání.

„Jsme spokojení, že jsme sérii zvládli na tři utkání. A že jsme dvě z nich odehráli tak, jak si představujeme," prohlásil trenér Lubomír Krejčíř.

Jeho tým vyhrál první poločas 17:10 a ve druhém dějství si s přehledem udržoval náskok. Do střelecké listiny se zapsali všichni litovelští hráči, kteří v sobotu nastoupili.

Tatran, který přijela podpořit i početná skupina litovelských příznivců, vyhrál o osmnáct branek.

Házenkáři Litovle (v bílém) vyhráli v Přerově 36:18 a zachránili se v extralize

„Po ne zcela vydařeném druhém zápase jsme si sáhli do svědomí. Změnili jsme systém obrany a poctivě jsme se připravovali. Hráči přistoupili k zápasu velmi zodpovědně od první do poslední minuty," hodnotil výkon svěřenců trenér Lubomír Krejčíř.

Přerov se v letošní sezoně zapsal do historie extraligy nelichotivým způsobem. Ani v jednom utkání nedokázal bodovat a sestup se nedá hodnotit jinak než jako zcela zasloužený. Pro tým trenéra Richarda Bučka jde svým způsobem o vysvobození.

„Myslím si, že se znovu opakovaly naše celosezonní problémy. To znamená nedůrazný útok s hodně technickými chybami. Soupeř toho využil a tím tento zápas v podstatě rozhodl," řekl po posledním extraligovém utkání přerovský trenér.

Sokol Přerov – Tatran Litovel 18:36 (10:17)

Rozhodčí: Horáček, Letev. Sedmimetrové hody: 3/1 – 6/6. Vyloučení: 3 (přímá ČK Šoustal) – 5. Diváků: 383. Konečný stav série: 0:3.

Nejvíce branek Přerova: Pernička 7, Buček 4, Janeček 2, Kosina 2, Ševčík 2.
Litovel: Baránek, Prauzek – Schmalz 2, Barabáš 1, Číhal 4, Nedoma 8/3, Hanák 1, Šmíd 3, Konšel 2/1, Havlíček 1, Juříček 6/1, Mičola 4, Macek 1, Dolák 3. Trenér: Lubomír Krejčíř.

Autor: Miroslav Mazal

9.5.2015 VSTUP DO DISKUSE 6

BMW srazilo cyklistu, ten utrpěl těžké zranění

Pátek bude horký, víkend přinese rapidní ochlazení s deštěm

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Vyhrožoval matce zabitím, policie ho vykázala z domu

Žena, která se ve středu 16. srpna dostavila na obvodní oddělení policie v Lipníku nad Bečvou uvedla, že jí její třiadvacetiletý syn každý den vulgárně nadává a vyhrožuje zabitím.

Agresivní vosy útočí, hasiči vyjíždějí čím dál častěji

Vosí nebo včelí žihadlo v těchto dnech lidem hrozí prakticky kdekoliv - nejen v okolí stánků s cukrovinkami a ovocem, ale třeba i u vody. Hasiči zasahují proti agresivnímu hmyzu čím dál častěji a počet jejich výjezdů v srpnu výrazně vzrostl. Jen pro srovnání: zatímco v měsíci červnu vyjížděly jednotky v kraji likvidovat nebezpečný hmyz čtyřiatřicetkrát, jen během prvních dvou týdnů v srpnu už to bylo osmapadesátkrát.

Proti velké vodě ochrání i mobilní hrazení

FOTOGALERIE / Když při povodních v květnu roku 2010 vystoupala hladina řeky Bečvy až k chodníku na nábřeží Edvarda Beneše, rozhodovaly o vylití toku minuty.