Hranice - (FOTOGALERIE, VIDEO)Bez klíčového hráče nastoupili hraničtí házenkáři v páteční podvečer k rozhodujícímu zápasu. Na palubovku Cementu přijela Lokomotiva Plzeň a domácí by v případě vítězství brali fantastické páté místo v konečném účtování letošního ročníku Zubr extraligy.

19.5.2008

Hraničtí házenkáři tvrdě brání.Foto: Martin Třískala

Naopak porážka o devět a více branek by Hranice odsunula na sedmou příčku.

Sezona však byla náročná, a tak kromě opory týmu Hradila, který vinou dvou červených karet z předchozích utkání sledoval duel z tribuny, nastoupili další zkušení hráči Brůna a Stržínek s nedoléčeným zraněním.

Takto hendikepovaní Cementáři nakonec podlehli Plzni o dvě branky, když domácím selhávala především koncovka a Lokomotiva se mohla opřít o skvělý výkon Petra Linharta, který do sítě Hranic nasázel jedenáct branek.

Podtrženo sečteno: dvoubranková porážka nakonec přinesla Cementu konečnou šestou příčku a Hranice tak pod vedením nového trenéra obhájily umístění z předchozích dvou ročníků extraligy.

TJ Cement Hranice – TJ Lokomotiva Plzeň 27:29 (10:12)

Cementáři vstoupili do utkání nadějně a v sedmé minutě vedli už 4:1. O tři minuty později však již bylo srovnáno, to když Lokomotiva využila rychlé protiútoky, které jí po nevydařené střelbě domácí nabídli.

Vzápětí šly Hranice po Brůnově zásahu do vedení 5:4. To ovšem bylo v první půli naposledy. Pomalý a nepříliš agresivní domácí útok nečinil západočechům vážnější problémy a předvídatelné střely gólman likvidoval nebo končily rovnou na plzeňských blocích.

V devatenácté minutě navíc poločas skončil pro aktivního Čadru, který si způsobil výron kotníku. Do šaten se nakonec odcházelo za stavu 10:12.

Po ošetření se ve druhém dějství Čadra do hry vrátil, což Cementářům viditelně prospělo a hru na křídle oživilo. Ve 40. minutě tak vedly Hranice 17:16.

Potom však domácí už jen dotahovali a naděje Cementu braly za své také s výroky sudích. Ti poměrně sporně potrestali dvouminutovým vyloučením nejprve Luďka Fabiána a ke konci utkání i Martina Stržínka. To už si Cementáři mohli na pátou příčku definitivně nechat zajít chuť.

"Konec sezony nás bohužel zastihl ve špatném herním i zdravotním rozpoložení, přičemž dnes samozřejmě hodně chyběl Hradil. Čadra utkání dohrál i přes výron kotníku, Stržínek v poslední době hraje se zlomeninou záprstní kůstky na střelecké ruce a Brůna nastoupil také nedoléčen. Přesto kluci zápas odbojovali,“ uvedl Jan Hegar trenér Cementu Hranice.

Nejvíce branek: Čadra 9/4, Stržínek 7/1, Brůna a Valášek po 4 – Linhart 11, Tureček 7/4, Klekner 5.

Sedmimetrové hody: 6/5 – 5/4. Vyloučení: 4:5. Diváci: 150.

Autor: David Kristek

19.5.2008 VSTUP DO DISKUSE

Silnice I/11 v katastru obce Olšany na Šumpersku - nejhorší nová nehodová lokalita za rok 2016
5

Rizikové silnice: kde je nejkritičtější místo v Olomouckém kraji?

Pavel Nárožný
8

Nárožného soudí kvůli přípravě vraždy své tety

OBRAZEM: Tyhle české sporťáky uměly i přes 300 km/h. A měly motory z tatrovek

Přestože má většina z nás kopřivnickou tatrovku zafixovanou z minulosti jako automobilku zaměřenou na luxusní "papalášské" limuzíny, případně jako výrobce nákladních aut, v historii najdeme i několik vozů, které se těmto definicím naprosto vymykají.

Brouky v Žebračce a Michalově budou zkoumat odborníci

Národní přírodní rezervaci Žebračka, která je kvůli výskytu vzácných druhů flóry a fauny na Přerovsku unikátem, začnou prozkoumávat odborníci na brouky. Zamíří nejen do jednoho z nejkrásnějších zákoutí Přerova, ale i nedalekého parku Michalov.

Kozlovice smazaly dvoubrankový náskok Jeseníku, dokonalý obrat se ale nekonal

Nechybělo moc a fotbaloví nadšenci v Kozlovicích sledovali dokonalý obrat. Domácí celek prohrával po poločase se zachraňujícím se Jeseníkem 0:2, po změně stran ale svého soupeře zatlačil na jeho polovinu a zaslouženě srovnal.