Přerov -Utkání roku, tak by se dal nazvat první barážový zápas o postup do extraligy házenkářů pro domácí Sokol HC Přerov.

2.6.2008

Přerov doma prohrál první barážové utkání o jedenáct branek.Foto: DENÍK/David Klein

V sobotu na své palubovce přivítal tým Legata Hustopeče, jenž v nejvyšší české soutěži obsadil poslední příčku.

Přerovští hráči však toto veledůležité utkání nezvládli a se svými fanoušky se rozloučili těžkou porážkou.

Sokol HC Přerov - Legata Hustopeče 22:33 (10:17)

Oba týmy nastoupily do zápasu ve svých nejsilnějších sestavách. Po počátečních útocích, kdy se družstva navzájem oťukávala, se podařilo ve třetí minutě vstřelit domácímu Zvěřinovi první branku utkání.

Zkušený soupeř však z následujícího útoku ihned vyrovnal. Sokoli se dostali do vedení ještě jednou, a to ve čtvrté minutě. Po hrubé chybě obrany ale Legata znovu vyrovnala.

V následujících minutách se Přerovu přestala dařit hra v útoku, vytvořil několik technických chyb, kterých Hustopeče využily, vypracovaly si tak snadno tříbrankové vedení a to si udržovaly až do 21. minuty.

Domácí se snažili, avšak hráčům svazovala ruce zodpovědnost z důležitého utkání, takže mnohdy dělali zbytečné chyby nebo ukvapenou střelbou odevzdávali míč soupeři.

Závěrečná desetiminutovka prvního poločasu dopadla pro přerovské katastrofálně, neboť ji prohráli 1:6, a to ještě Hustopeče zahodily několik stoprocentních příležitostí.

Hosté tak po první půlhodině vedli 17:10. Po změně stran již bylo střetnutí zcela pod taktovkou Legaty, která vycházela z velmi dobré obrany. Na jejíž hru nenašel přerovský tým celý zápas recept. Hustopeče z této obrany vycházely do rychlých protiútoků, které nekompromisně zakončovaly brankami.

Ani proti postupnému útoku nenašla přerovská obrana protizbraň. Hustopeče přehrávaly svého soupeře rychlými kombinacemi, důrazem a větší bojovností.

Hra domácího týmu se zcela rozpadla a družstvo se snažilo již utkání jen dohrát. Hosté si proto zaslouženě odvezli vítězství a jedenáctibrankový náskok do odvety.

Sestava a střelci branek HC Sokol Přerov: Kosatík, Klichuk - Buček 1, Heider 2, Krčmář 2, Zemánek 3, Drabík, Pernička 5, Potiška, Zvěřina 3, Kavka 4, Boráň 2, Černošek, Nuc.

Touto vysokou porážkou Přerov téměř ztratil šance ke splnění si svého snu o postupu do extraligy. „Tento rozhodující zápas se nám vůbec nevydařil. Špatně zahráli nejen mladí hráči, ale nedařilo se ani zkušeným oporám. Nyní je třeba v odvetě podat lepší výkon a napravit si tak reputaci.

V žádném případě bychom však neměli toto družstvo zatracovat. Jde o mladý perspektivní kolektiv postavený na přerovských odchovancích, a ti musí získat ještě další zkušenosti, které jim umožní zvládnout i tato těžká utkání,“ řekl Richard Buček, trenér poraženého celku.

Odveta je na programu v neděli 8. června od 10.30 hodin v Hustopečích.

Ladislav Kuda

2.6.2008 VSTUP DO DISKUSE

Divadelní představení pod názvem Svatební noc u Křópalů v ohrožení v podání folklorního souboru Haná zhlédlo v pěti vstupech více než 150 diváků. Foto: Deník/ Dagmar Rozkošná
9

Muzejní noc na zámku: Klevetnice pomlouvaly, padly facky a byla svatba

Valerie Prokopová, Přerov, narozena dne 17. května v Přerově, míra 51 cm, váha 3770 g
6

Právě jsme se narodili. Mrkněte se na nás

"Smutná" výstava o Komuně přilákala tisícovku lidí

„Všechno, co za něco stálo, je v nenávratnu," nebo „Divím se, že ještě nebyl nikdo potrestán," - i takové vzkazy nechávali návštěvníci v pamětní knize na výstavě, věnované osudu jedné přerovské památky.

V přerovském kině odmítli film o Babišovi

Vracíme se zpět do totality? Nebo právě odstartovala předvolební kampaň? Takové otázky se v Přerově vyrojily poté, co zdejší kino Hvězda odmítlo promítat dokumentární film o Andreji Babišovi.

Konec čtrnáctiletého čekání? Přerovské pólo chce o víkendu získat titul!

Vloni chyběl kousek. Přerovští vodní pólisté stejně jako letos ovládli základní část a do posledního finálového turnaje v domácím bazénu vstupovali v pozici lídra.

Až budete prodávat auto: 10 rad, jak snadno a rychle zvýšit jeho cenu

Chystáte se prodat svoje auto? Potom se jistě snažíte dostat za svůj vůz co možná nejvyšší finanční sumu. Samozřejmě, že o ceně auta rozhoduje zejména model, jeho rok výroby, počet najetých kilometrů a především technický stav, ovšem jsou tu i detaily, které mohou cenu vozu zvýšit.