Pro obě družstva to byl zápas velmi důležitý, neboť domácí jsou ve hře o první místo, naopak soupeř neměl ještě jistotu záchrany v soutěži.

Domácí tahali po celé utkání za delší konec a po zásluze se také radovali z vítězství.

První branky utkání docílilo Brno ve třetí minutě, když před tím oba týmy zahodily několik střeleckých možností. To bylo však naposledy, co hosté vedli.

Na tento gól odpověděli přerovští hráči několika úspěšně zakončenými rychlými protiútoky, takže se dostali snadno do čtyřbrankového vedení, které je uklidnilo. Brnu, jež disponuje třemi kvalitními spojkami, se nedařilo překonávat obranu domácího celku.

Pokud se přece jen dokázal některý z hráčů uvolnit, zasáhl skvěle chytající brankář Kosatík. Jediný problém, který Sokolové v obraně měli, bylo nedůsledné krytí pivota a levého křídla.

Přerovskému útoku zpočátku nevycházely kombinace jako v minulých utkáních, naštěstí se dařilo hráčům alespoň individuálně při hře jeden na jednoho. I přes krátký herní výpadek, kdy v oslabení udělali domácí hráči tři technické chyby, které Brňané potrestali, Přerov vyhrál první poločas 16:10.

Prvních pět minut po příchodu z kabin bylo vyrovnaných a obě družstva se pravidelně střídala ve střelbě branek. Poté se však přerovským podařilo z rychlých útoků zvýšit vedení až na devět gólů. Kdo si však myslel, že je zápas rozhodnut, hluboce se mýlil.

Domácí tým, uspokojen vedením, snížil své nasazení a navíc začal dělat technické chyby. Když se k tomu přidala i špatná střelba, bylo jasné, že Sokolové mají svůj tradiční výpadek.

Brněnský tým, přestože prohrával již vysokým rozdílem, se nevzdával a bojoval o každý míč. Zlepšenou hrou a střelbou se mu postupně začalo dařit snižovat manko.

V 57. minutě byl již rozdíl ve skóre pouze pět branek. V závěrečných minutách se však Přerované opět vzchopili, vstřelili rychle po sobě dva góly a toto sedmibrankové vedení již uhájili.

Sokol HC Přerov - HK Královo Pole Brno 30:23 (16:10)

Sestava a střelci: Kosatík, Klichuk - Buček 3, Heider 4, Krčmář 2, Kavka 5, Pernička 12, Černošek 3, Potiška 1, Zvěřina, Boráň, Drabík, Nuc, Poledňák.

„Přestože nemůžeme být úplně spokojeni s výkonem ve druhém poločase, je třeba pochválit celé družstvo za bojovnost a nasazení. Pokud však chceme v soutěži zvítězit, nemohou si hráči dovolit v průběhu zápasu žádné herní výpadky,“ řekl po utkání Richard Buček, přerovský trenér.

Po devatenáctém kole se situace na čele tabulky ještě více vyrovnala. Přerov, Dvůr Králové i Litovel mají na svém kontě shodně 27 bodů a o vítězství se tak bude rozhodovat až v posledních kolech.

Další utkání Přerov odehraje v Plzni, na palubovce posledního týmu tabulky. Protože Plzeň má závěrečnou šanci, jak se v soutěži zachránit, lze očekávat, že utkání bude opět o vůli po vítězství, nasazení a bojovnosti. Je proto třeba podat opět maximální výkon, který jediný může vést k zisku důležitých bodů.