Šestý ročník pohárové soutěže moderních gymnastek v individuálních sestavách volného, základního a kombinovaného programu pod názvem O Přerovskou stuhu hostila sportovní hala v Troubkách.

Soutěže se zúčastnilo 108 závodnic z šestnácti oddílů České republiky. Na novém koberci se představilo i 23 domácích závodnic TJ Spartak Přerov. Od nejmenších, pro něž to byl první velký závod, až po ty nejlepší, které svými výkony získaly místa na stupních nejvyšších. Byla to dobrá prověrka před přebornickými a mistrovskými soutěžemi, které budou vrcholem jarní závodní sezony.

V sobotu se v kategorii nejmladších nadějí (ročník 1999) předvedla Lenka Vincenová se svou sestavou bez náčiní a ohodnocení 13, 350 bodu jí stačilo na osmou pozici. O rok starší Michaele Šlosarové se švihadlo nepovedlo (11,450 b.), ale kvalitní výkon v sestavě bez náčiní (15,125) jí zabezpečil bronzovou pozici na stupních vítězů. Po dlouhodobém zdravotním výpadku v tréninku je výsledek pro talentovanou a pracovitou závodnici povzbuzením. Nejkvalitnější konkurence se sešla v kategorii mladších nadějí.

Závodnice předvedly sestavy s obručí a bez náčiní. Vzestupnou úroveň mají výkony obou přerovských závodnic, ale v napětí a čistotě provedení mají obě rezervy. Anna Phan Ho Van získala za obruč 15,375 a bez náčiní 15,250 bodu a v celkovém pořadí obsadila sedmou příčku. Elišku Opletalovou vynesly známky 14,225 a 14,975 na desátou pozici. Měsíční tréninková absence se projevila na výkonu dvanáctileté Terezy Haviernikové ve starších nadějích, kde ve dvojboji známky (míč 13,800 a švihadlo 13,750) stačily na osmé místo.

V obou sestavách s nejvyšší technickou hodnotou v kategorii se prezentovala Klára Jančíková (16,825 a 16, 625). Drobné chyby v provedení ji ale stály lepší místo na stupních vítězů než bronzové. Kadetky bojovaly v sestavách s kuželi a obručí. Psychická pohoda měla velký vliv na výkon Blanky Bořutové. Ta předvedla nejvyrovnanější výkon ze všech domácích závodnic v obou náčiních a známky za obruč 10,000 a kužele 9,925 ji vynesly na stříbrnou pozici ve výsledkové listině.

Juniorky se tentokrát předvedly v sestavách s obručí a stuhou. Pavlína Koplíková předvedla velmi slušně obruč (17,700). Chyba ve stuze se odrazila ve známce (15,100), ale i přesto zvítězila před svými havířovskými soupeřkami. V neděli absolvovaly své první velké závody nejmenší závodnice, ročníku 2001 a 2000. Děvčátka cvičící prvním a druhým rokem zvládly soutěž dle svých možností. Pochvalu zaslouží všechny: Sára Zbožínková, Anna Šišková, Magdaléna Uvírová, Denisa Pavlíková, Lucie Samohýlová, Anna Šímová, Tereza Mrázková, Eliška Pospíšilová a Viktorie Běhalová. V kategorii III. Vtp si nejlépe ve dvojboji se švihadlem a bez náčiní vedla Martina Jemelková (12,700), jež získala páté místo.

O sedmou příčku a známkou 12,150 se podělily Martina Tomanová s Irenou Demčukovou. Desátá byla Martina Zbožínková (11,400) a se stejným umístěním za obruč a míč (8,750) v kategorii II. Vtp skončila Dora Samojlovičová. V ženách za švihadlo a kužele (14,550) získala Petra Tomanová bronzovou medaili. Na závody gymnastky připravil trenérský kolektiv ve složení: Jaroslava Šímová, Renata Hluzínová, Ivana Bořutová, Naděžda Švrčková, Iva a Alice Otáhalovy.