Na start hlavního závodu „Grymovské desítky“ se postavilo 120 vytrvalců. Závod byl zařazen do druhého ročníku Grymovského poháru a dvaatřicátého ročníku Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje.

V absolutním pořadí zvítězil v čase 32:55 minut Tomáš Bláha z Přerova hájící barvy AK Asics Kroměříž.

„Většinu závodu jsem běžel sám. V jeho druhé části začal foukat poměrně silný vítr, který částečně ovlivnil můj výsledný čas,“ pověděl v cíli vítěz závodu.

Druhý doběhl David Pelíšek (AK Olomouc) a třetí hlavní organizátor závodu Petr Kučera z SK Salix Grymov.

V kategorii žen zvítězila v absolutním pořadí domácí Jarmila Palíšková (41:31 minut) před Miroslavou Hanákovou (Sokol Bučovice) a Marií Hynštovou (Vyškov).

„Čas mohl být ještě o něco lepší, kdybych se mohla zavěsit za rychlejší skupinu běžců. To se mi ovšem nepodařilo,“ sdělila usměvavá vítězka z SK Salix Grymov.

Vítězové ostatních kategorií:

Muži – 40–49 let: Jaroslav Martínek (Trisk Olomouc), 50–59 let: Jiří Zátopek (X Air Ostrava), 60–69 let: Petr Čižmár (Cykloklub Nový Jičín), nad 70 let: Alois Lajčík (AK Olomouc).

Ženy – do 34 let: Hana Slováčková (SK Salix Grymov), nad 45 let: Miroslava Hanáková (Sokol Bučovice).

Před hlavním závodem dospělých se na start postavilo 50 dětí, které bojovaly v „Malé ceně mladých vytrvalců“. Běželo se v šesti kategoriích na vzdálenost od 200 do 800 metrů.

Ve svých kategoriích zvítězili: Adam Maťa (Podhostýnští vrchaři), Nikola Vodičková (Radslavice), Michal Boucník (Přerov), Aimeé Navrátilová (Přerov), Ondřej Martínek (Olomouc) a Andrea Poljaková (Přerov).

Další běžecký závod v Grymově se uskuteční až v měsíci srpnu, a to půlmaraton.