Ve třetím ročníku tohoto souboje se utkaly čtyři celky, když se z vítězství radoval právě Přerov.

Sokol HC Přerov – Legata Hustopeče 29:26

V úvodu měli více ze hry hustopečtí, kteří byli do patnácté minuty ve vedení průběžně o dvě branky. Sokoli však zlepšili obranu, chodili do rychlých protiútoků a vypracovali si místy šestibrankový náskok. Vedení si v poklidu pohlídali až do konce utkání a připsali si na své konto první vítězství.

Sokol HC Přerov – TJ Šumperk 23:20

Od začátku, vyjma prvních tří minut, drželi otěže zápasu přerovští házenkáři, kteří si vypracovali mírný náskok, jež si neustále hlídali. Ani v závěru se Šumperk nezmohl na obrat a utkání tak skončilo vítězstvím Přerova o tři góly.

Sokol HC Přerov – Tatran Litovel 18:17

Utkání mezi Přerovem a domácí Litovlí bylo tím nejlepším vyvrcholením turnaje, když se v něm utkaly dva celky, které oba své dosavadní zápasy vyhrály. Dalo by se říci, že šlo tedy o finále.

Do něj vstoupili obrovským náporem domácí, kteří rázem vedli až 6:0. Přerovští kupili chybu za chybou a první branky se dočkali až v 10. minutě. Gólmana Poura poté nahradil Kosatík, hosté zlepšili obranu a postupně začali soupeře přehrávat.

V poločase ještě zaostávali o dvě trefy, ale po změně stran už se skóre vyrovnalo a oba celky se začaly přetahovat a každý gól. Tři minuty před koncem se přerovští od soupeře odpoutali, šli do vedení o dvě branky, což rozhodlo.

Domácím se poté podařilo už jen snížit na konečných 18:17 pro Přerov, který se tak stal vítězem turnaje.

Pořadí: 1. Přerov 6 bodů, 2. Litovel 4, 3. Šumperk 2, Hustopeče 0.

Nejlepší střelec: Martin Kavka (Přerov, 23 branek). Nejlepší brankář: Petr Orság (Litovel).

„Přes dlouho zimní pauzu jsme nejdřív makali na fyzické přípravě, na ni pak navazovala herní příprava. Potřebovali jsme především zapracovat na obraně. Dále jsme pilovali útočné činnosti a opakovaly signály.“

„Na turnaji v Litovli jsme chtěli především doladit různé systémy a herní varianty. Výsledky pro nás nebyly zase až tak důležité, ale za to první místo jsme určitě rádi,“ řekl přerovský trenér Richard Buček k přípravě a následně k vítěznému turnaji v Litovli.

Dlouhá zimní pauza se blíží ke konci a házenkářská Zubr extraliga se už o tomto víkendu opět rozjede. Na programu bude její 16. kolo, v jehož rámci přijede do Přerova průběžný lídr soutěže, pražská Dukla.

„Kádr zůstal do druhé poloviny soutěže stejný. Utkání s Duklou budeme brát spíše jako kvalitní přípravu na důležité zápasy, které nás čekají. Samozřejmě do něj ale půjdeme naplno s cílem podat co nejlepší výkon,“ dodal Buček k nedělnímu utkání, které začíná ve sportovní hale v Přerově od 11 hodin.