Vstup do své druhé sezony ve 2. lize - divizi IV jim obstarala sportovní hala v Horní Suché. Prvním protivníkem červenobílých Sokolů byl loni ještě prvoligový TJ MEZ Vsetín, ve druhém zápase narazili na domácí tým FbK Horní Suchá.

Po vydařeném vítězném zápase proti Vsetínu si Přerov zkazil chuť ve druhém střetnutí, když těsně prohrál.

FBC Sokol Přerov - TJ MEZ Vsetín 7:4 (2:1, 4:1, 1:2)

Před třemi týdny se přerovským v poháru podařilo Vsetín porazit 2:1, a tak si na tohoto soupeře věřili. Tentokrát zápas nezačal tak opatrně jako v minulém střetnutí a oba týmy se do sebe pustily hned od začátku.

Už v první minutě se po akci obránce Hoška trefil švihem Jüngling. Vsetínu se podařilo vyrovnat v přesilovce, ale Sokoli odpověděli stejnou mincí. Zkraje druhé třetiny se opět prosadil velice dobře hrající první útok Přerova, ale soupeř po šikovné akci zanedlouho snížil.

Pohledný florbal se hrál z obou stran, ale přece jen více šancí si vytvořili Sokolíci. Důležitou branku vstřelil přesnou střelou Janoštík, a když přečíslení zužitkoval Jurečka, došlo na výměnu brankářů Vsetína.

Před koncem druhé části se ještě přesně trefil s chutí hrající kapitán Vrba a nebylo co řešit. Závěrečné dějství začalo nejhezčí akcí utkání. Dokonalé vyšachování vsetínské obrany začalo již na polovině Přerova. Na středu hřiště se s míčkem pomazlil Jüngling, přihrál Sohlichovi a ten připravil svou přihrávkou lahůdku pro obránce Havlíčka. Vsetínští florbalisté dokázali ještě dvěma slepenými zásahy snížit, ale na víc už neměli.

Branky: Jüngling 2 (Hošek, Sohlich), Vrba 2 (Nekl, Malina), Janoštík (Vrba), Jurečka (Dohnal), Havlíček (Sohlich).

FbK Horní Suchá - FBC Sokol Přerov 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)

Druhé utkání začalo pro Přerov špatně. Po jedenácti sekundách a nedůrazu před brankou se prosadil soupeř.V páté minutě načapali zelenobílí ospalé hráče Sokolů v nedbalkách podruhé a z přečíslení svůj náskok zvýšili.

Po tomto gólu začala mocná ofenzíva Přerova a domácí jen vyhazovali míčky. Z tlaku vytěžili Sokoli branku Hoška po příhře Vrby a šlo se do další části. V té se blýskl individuální akcí šikovný Sohlich a srovnal skóre. Sokolíci v této fázi zápasu na hřišti létali, ale domácí urputně bránili a častými fauly přerušovali chod zápasu.

Z ojedinělého brejku se domácí dokonce prosadili a opět se dostali do vedení. Ve třetí třetině na florbal místo už nezbylo. K vidění byl nespočet nedovolených zákroků z obou stran, ale rozhodčí nepochopitelně nepískali.

I tak Přerov srovnal krok, když se ve skrumáži zorientoval kapitán Vrba. Potom byl však vyloučen útočník Přerova za „ztrátu stability“ a Horní Suchá přesilovku využila.

Další průběh hry se už těžko popisuje. Řekněme, že oba hokejové celky předvedly pár nahozených míčků na branku, dost povedených hitů a seker, a když se Přerovu nepovedla ani závěrečná power-play, cenné tři body vydolovala Horní Suchá v zápase, který svým špatným výkonem výrazně ovlivnila rozhodcovská dvojice.

Branky: Hošek (Vrba), Sohlich (Jüngling), Vrba (Veselý).

Sestava: Panák, Vlček - Hošek, Malina, Havlíček, Dohnal - Jurečka, Sohlich, Jüngling, Koutný, Veselý, Nekl, Vrba, Janoštík, Obručník, Šmíd.

Oba zápasy zhodnotil obránce Sokolů Petr Malina: „Se Vsetínem se hrál rychlý florbal a divákům se musel líbit. Výborně nám zahráli někteří hráči a zaslouženě jsme vyhráli. Ve druhém utkání jsme byli florbalově jasně lepší, ale na to se bohužel nehrálo. Nevyšel nám start a potom už hráli prim rozhodčí amy se kombinací nebo kličkami nemohli prosadit. Prostě to nešlo. I tak jsme neodehráli druhý zápas dobře.“

Z prvního ligového víkendu si tak Přerov veze tři body a zbývající zápasy ukázaly, že i letos bude liga nejspíš velmi vyrovnaná. Jediným šestibodovým týmem jsou Panteři z Otrokovic.