Za bezvětří při teplotě mínus šest stupňů a v konkurenci téměř třiceti běžců vyhrál stejně jako poslední dva ročníky Tomáš Blaha z Přerova hájící barvy AK Kroměříž.

Hlavní kategorie mužů do 40 let byla obsazena devětadvaceti běžci, přičemž mezi prvním a posledním byl na osmi a půl kilometrové trati rozdíl téměř dvaceti minut.

Pomyslnou cílovou pásku proťal jako první Tomáš Blaha z Přerova (AK Kroměříž), který v čase 29:54 minut zvítězil o jedinou sekundu před Přemyslem Žaludkem (Cyklo Gratt). Na stupních vítězů je doplnil Petr Kučera (SK Salix Grymov), který byl o minutu zpět.

„Po startu jsme vytvořili vedoucí trojici s Přemyslem Žaludkem a Petrem Kučerou. Běželi jsme spolu tři kola a do posledního jsem o něco zrychlil. Kučera odpadl, ale Žaludek se mě stále držel. Párkrát jsem se snažil utrhnout, ale soupeř byl hodně houževnatý a stále se mě držel. Ve finiši chtěl i zaútočit. Byl jsem ale silnější a možná i se štěstím jsem na zmrzlé trati vyhrál o jedinou vteřinu,“ nechal se slyšet Tomáš Blaha, vítěz posledních tří ročníků.

Veteránů nad 40 let se na startu objevilo pět. První místo bral Petr Veselý (AK Kroměříž) a druhé Roman Dlabaja (AuthorTo Zlín), kteří zaznamenali čas kolem dvaatřiceti minut.

Na startu závodu jediný veterán nad 60 let Ivan Chajda z Přerova, který by se směle mohl rovnat s běžci o generaci mladší, zaznamenal čas 33:55 minut, který by mu v hlavní kategorii stačil na devátou příčku.

Zástupkyně něžného pohlaví startovaly na Silvestrovském běhu dvě. Jan Žaludková (Author Tuplo Zlín) zaznamenala čas 36:14 min. a šestnáctiletá Karolína Vacová z Vítkovic doběhla v čase 40:26 minut.

Junioři startovali tři a ze suverénního osmi a půl minutového vítězství se ve výsledném čase 34:53 minut radoval Radek Havlík ze Spartaku Přerov.