Běh: Blaha v Přerově nepoznal přemožitele

Přerov – Oddíl atletiky SK Přerov uspořádal v pátek 16. listopadu závody v přespolním běhu pro žactvo a dorost. Zúčastnili se jej jak registrovaní atleti, tak reprezentanti základních a středních škol. Z Přerovanů dosáhla nejlepšího výsledku Veronika Májová, která mezi staršími žačkami pokořila trať o délce 2100 metrů za 10:54 minut a radovala se z druhého místa.

23.11.2012

Tomáš BlahaFoto: DENÍK/Vojtěch Podušel

Hlavní závod mužů a žen se konal v sobotu. Stejně jako v loňském roce byl běh zařazen do Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje, takže se sešla kvalitní konkurence okolo padesáti startujících. Připravena byla trať o délce 3800 m pro ženy a 9000 m pro muže.

Mezi ženami vytvořila nový traťový rekord olomoucká běžkyně Petra Kamínková, když nejlepší čas posunula až na 15 minut a 13 sekund. Jediná zástupkyně domácího oddílu Adéla Balůsková doběhla jako devátá (19:33).

V kategorii mužů opět nenašel přemožitele Tomáš Blaha z Přerova reprezentující AK Kroměříž (31:27). Navíc ustanovil nový rekord trati, která se oproti předešlým ročníkům dočkala prodloužení o 1100 metrů. Jako šestý proběhl cílem František Kopečný (34:34), třináctý byl Ondřej Zamec (37:36) a patnáctý Robert Mazouch (37:59). Nejstarší účastník závodu Jiří Březina doběhl jako devětatřicátý (59:20).

Nejlepší tři ženy a tři muži podle absolutního pořadí obdrželi finanční odměnu a vítězové pohár. Navíc byli medailemi a věcnými cenami oceněni také první tři závodníci jednotlivých kategorií. Speciální cenu obdržel také nevidomý běžec Marek Šimíček (Orel Horní Moštěnice), který závod absolvoval v doprovodu svého malého syna a devítikilometrovou trať zvládl za hezkých 52:20 minut.

Výsledky přerovské mládeže

Starší žáci (2100 m): 10. Pavel Mikuláček (11:07 min.).

Starší žačky (2100 m): 2. Veronika Májová (10:54), 4. Anna Špačková (11:05).

Mladší žáci (1400 m): 3. Adam Kopec (6:24), 7. Radim Plško (7:17), 9. František Rezek (8:03).

Mladší žačky (1400 m): 3. Nikola Dvorská (7:10 min.), 6. Gabriela Švarcová (7:53), 7. Pavlína Vašinová (8:44).(mk)

Autor: Redakce

23.11.2012 VSTUP DO DISKUSE

Kabelkový veletrh v malém sále Městského domu v Přerově
18

I vaše kabelka může pomoci! Přispějte do charitativního Kabelkového veletrhu

Primátor Přerova Vladimír Puchalský nechal ve městě vylepit plakáty s kontaktem na Děti Země, které blokují stavbu dálnice D1 Říkovice - Přerov.
2

Primátor nechal v Přerově vylepit plakáty s kontaktem na Děti Země

Jazz festival mění program. Hvězdy ruší turné, do Přerova míří divoká basistka

Dvě nečekané dramaturgické změny museli udělat pořadatelé tradičního Československého jazzového festivalu v Přerově, který se uskuteční ve dnech od 26. do 28. října.

Zavřená Čechova? Ani frézování řidiče nezastaví

Náročná oprava Čechovy ulice v Přerově, která je hlavní spojnicí mezi nádražím a centrem, vypukla. A nejen řidiči, ale i obchodníci z této části města si přejí, aby zase co nejrychleji skončila. Opět se potvrzuje známý fakt, že řidiči v Přerově si se zákazy příliš hlavu nelámou.

Návrat Jágra. Vyzvou Zubři v sobotu legendární číslo 68?

Chcete vědět, zda Jaromír Jágr nastoupí za mateřské Kladno? Museli byste do Delf, či za Sybillou nebo Nostradamem. Anebo nakouknout přímo do Jágrovy hlavy, k tomu vám však zřejmě bude scházet utržené sluchátko Macha a Šebestové. Každopádně se zdá, že do středečního zápasu proti Benátkám nad Jizerou slavná osmašedesátka nenastoupí. Reálnější se jeví varianta sobotní, kdy Jágrovi Rytíři hostí Přerov.

Nebe nad Henčlovem budou brázdit poslové podzimu

Již na třináctý ročník oblíbené drakiády se mohou těšit ti, kteří v sobotu 30. září dorazí na hřiště v Henčlově na Přerovsku. Od 13 hodin zde poměří síly v několika kategoriích malí i velcí příznivci této podzimní tradice.