Juniorky jsou stále druhé

PVK Přerov Precheza - KP Brno 0:3 a 2:3

Do utkání dvou neporažených družstev nastoupila domácí děvčata až s příliš velkým respektem a první dva sety na hřišti prakticky neexistovala. Produkovala ustrašený volejbal bez nápadu a odvahy, čehož kvalitní soupeř dokonale využil.

Ve třetím setu se výkon PVK zlepšil, ale na rozjetého soupeře to nestačilo. Do druhého utkání vstoupil Přerov jako vyměněný a začal hrát mnohem agresivněji ve všech činnostech, čímž se obraz hry markantně změnil oproti prvnímu střetnutí.

K vidění byl volejbal špičkové úrovně této věkové kategorie, který odpovídal postavení obou družstev v tabulce. Brňanky byly nástupem domácích děvčat očividně zaskočené a jen se štěstím uhrály koncovku prvního setu.

Ve druhém dějství předváděl PVK i nadále kvalitní výkon a hladce vyrovnal stav utkání. Je velkou škodou, že nezachytil začátek třetí sady, kdy Brno odskočilo na pět bodů a náskok si udrželo až do konce.

Čtvrtý set byl napodobeninou druhého dějství, kdy domácí hráčky nepustily soupeřky ani jednou do vedení a vyrovnaly na 2:2.V tiebreaku se však Přerovu za velice příznivého stavu přestalo dařit, čehož soupeř dokázal mnohdy s velkým štěstím využít a vyhrál 15:13.

Za předvedený výkon si domácí juniorky zasloužily vyhrát, na čemž se shodli trenéři obou družstev.

TJ Mittal Ostrava - PVK Přerov Přerov 3:2 a 3:1

V Ostravě odehrála přerovská děvčata opět kvalitní utkání, ovšem se špatným koncem.

Byla po celý zápas lepší ve všech činnostech, ale v rozhodujících momentech udělala hodně zbytečných chyb, jako například zkažená podání, útoky do autu a podobně. V tiebreaku PVK vedl 6:3, 10:8 a 12:10, ale nakonec prohrál 13:15.

Druhé střetnutí sice porážka z předchozího zápasu neovlivnila, děvčata se ovšem sama zbytečnými chybami v koncovkách setů připravila o vítězství, které bylo velice reálné vzhledem k průběhu a vývoji utkání.

PVK Přerov Precheza - TJ Nový Jičín 3:1 a 3:0

Podprůměrný výkon domácích dovolil poslednímu celku tabulky uhrát v Přerově solidní výsledek, neboť v dosavadním průběhu soutěže nezískal jediný set. Ve druhém utkání už byl výkon zodpovědnější.

Děvčata PVK soupeřky k ničemu nepustila a po hodině hladce vyhrála. Příležitost zahrát si a ukázat své kvality dostaly v obou utkáních všechny hráčky z lavičky.

„Po dvanáctém kole sice držíme druhé místo za Brnem a před trojící pronásledovatelů Ostravou, Frýdkem-Místkem a Olomoucí, ale o postup mezi nejlepších šest družstev republiky, kam postupují první tři týmy české a moravské skupiny, se budeme muset ještě hodně poprat,“ konstatoval Miroslav Lakomý, kouč přerovských juniorek.

Kadetky trápí zranění

PVK Přerov Precheza - KP Brno 2:3 a 1:3

Domácí předváděli první dva sety velice kvalitní výkon. Za stavu 2:0 se jim ale v polovině třetího setu zranila nahrávačka, což mělo velký vliv na průběh zbytku utkání.

Přerov se nedokázal vypořádat s touto vzniklou situací a dobře rozehraný zápas v tiebreaku prohrál. Bez zraněné nahrávačky Skřičkové v sobě družstvo nenašlo sílu tuto ztrátu nahradit a pohrálo i druhé střetnutí.

TJ Mittal Ostrava - PVK Přerov Precheza 3:1 a 3:1

Nekompletní přerovské družstvo nemělo proti lídrovi soutěže příliš velkou šanci na úspěch a odešlo dvakrát poraženo.

PVK Přerov Precheza - Praha Řepy 2:3 a 2:3

Pokud si chtěla děvčata PVK udržet třetí postupové místo mezi šestici nejlepších týmů ČR, musela obě utkání zvládnout. Proti Pražankám však domácí celek nastupoval bez zraněné nahrávačky Skřičkové a nemocné smečařky Haneštíkové, které střídající hráčky nedokázaly nahradit.

I bez těchto dvou klíčových hráček mělo družstvo dle průběhu utkání na to, aby obě střetnutí zvládlo, ale kvůli nevynuceným chybám v rozhodujících momentech zápasu odešlo v obou utkáních poraženo.

Série těchto šesti porážek v řadě odsunula tým přerovských kadetek na čtvrté místo v tabulce o jeden bod za postupovým místem. Šance na postup tedy stále žije a doufejme, že návratem zraněných a nemocných hráček se tým o postupové ambice ještě popere, určitě na to má.