„Dnes jsme po úplně zbytečných chybách prohrávali 0:2. Vyzdvihl bych morálku mančaftu, nezabalil to, zvedl se, mohli jsme dokonce vést i 3:2. To je fotbal. Pro nás je to nešťastný výsledek, pro Ústí šťastný. Ve druhém poločase jsme byli lepší, škoda, že jsme to nezúročili, bod jsme si zasloužili," mrzelo trenéra domácích Pavla Hoška.

Kádr obou celků během zimní přípravy neprošel žádnými výraznými změnami. Mírným favoritem byl nováček soutěže z Ústí, který po vydařeném podzimu ze druhého místa pokukuje po nejvyšší příčce. Želatovice bojují ve druhé polovině tabulky.

Začátek střetnutí ovšem patřil spíše domácím, Koplík ale ve stoprocentní šanci promáchl. Do vedení se tak dostali Ústečtí. Orava dal o sobě poprvé výrazněji vědět ve 13. minutě. Jeho střelu brankář Čech vyrazil na roh, po kterém dostal míč do sítě Radim Pokorný.

Ve 24. minutě byl kousek od vyrovnání Koplík, halfvolej z velkého vápna ale skončil na břevně. Na druhé straně hrozil hlavně Orava, takřka gólovou hlavičku ofenzivního esa Ústí vytěsnil Čech na roh. A právě z rohového kopu padla i druhá branka hostů. Míč prolétl až na Jiřího Smolku, ten už měl situaci jednoduchou a poslal svůj tým ve 36. minutě do dvougólového vedení.

Domácí ale nic nezabalili a vytvořili si do konce poločasu několik slibných příležitostí. Tuto snahu korunoval gólem do šatny Vít Koplík.

Do druhého poločasu šly Želatovice s jasným cílem vyrovnat, což se jim podařilo v 63. minutě. Matušík ve vápně předložil volnému Lukáši Dlouhému a ten se nemýlil.

Hosté ale byli aktivnější. V 78. minutě chyboval stoper Zehnálek, situaci pak musel hasit za cenu červené karty. Ani záchranná brzda však nakonec nepomohla. Míč si z dobrých pětadvaceti metrů postavil Tomáš Orava a pěknou střelou rozhodl zápas.

„Udělali jsme neuvěřitelné množství chyb. Vedeme 2:0, ale hráli jsme v křeči a soupeř srovnal. Zápas ovlivnilo, když jsem stáhl Vaška Smolu a dal tam Vladika. Na něj byla červená karta, Orava to pak trefil, bylo to trošku trenérské štěstíčko," usmíval se po zápase kouč Ústí Radim Žingor.

FC Želatovice – TJ Sokol Ústí 2:3 (1:2)

Branky: 42. Koplík, 63. Dlouhý – 13. Pokorný, 36. J. Smolka, 79. Orava.

Rozhodčí: Sedláček – Křepský, Malčánek. ŽK: Orava. ČK: 78. Zehnálek (Želatovice). Diváci: 150.

Želatovice: Čech – Bernard (79. Jemelka), Zehnálek, Vlk (65. Mackovík), Dlouhý – Stokláska, Liška, Němec, Matušík, Calábek – Koplík. Trenér: Pavel Hošek.

Ústí: Urbášek – Bezděk, Palacký, J. Smolka, Šnejdrla – Škařupa, Pančochář (86. Holoubek), Žingor (39. V. Smolka, 75. Vladik), Sencovici – Orava, Pokorný (90. Ševčík). Trenér: Radim Žingor.