VYBERTE SI REGION

Nové Přerovsko

V rybářské soutěži Deníku vyhrál devítiletý školák Petr Bubeníček

Střední Morava - Někdo rybaří celý život a velké úlovky ho míjejí. Na devítiletého Petra Bubeníčka se štěstí už usmálo. Loni v létě totiž chytil zatím svůj největší úlovek, pětasedmdesát centimetrů dlouhou štiku. Ryba mu teď udělala radost podruhé. Petr Bubeníček zvítězil v soutěži regionálního Deníku Můj rybářský úlovek roku 2015. Porazil stovky zaslaných fotografií rybářů a jejich úlovků z Olomouckého i Zlínského kraje.

Představujeme kandidáty na Mazlíčka roku 2015 - 2. kolo

Střední a východní Morava - Je právě váš pejsek na každé fotografii doslova k pomazlení? Máte zajímavé fotky vaší kočičky?

V Horní Moštěnici zaplatí lidé méně za odpady. Umí s nimi hospodařit

Horní Moštěnice – Obyvatelé Horní Moštěnice se mohou radovat. Poplatky za odpady jim obec o stokorunu sníží. Namísto pěti stovek tak zaplatí čtyři. Za to, že vzorně třídili. A také díky zcela zásadní změně v nakládání s odpady, ke které se zastupitelstvo uchýlilo v posledních třech letech.

Na řadě míst Olomouckého kraje padly teplotní rekordy

Olomouc – Na řadě míst Olomouckého kraje dnes padly teplotní rekordy. Nejtepleji bylo v Pasece na Olomoucku, kde meteorologové naměřili 37,3 stupně Celsia, což je nejvyšší hodnota za dobu pozorování v této meteorologické stanici.

Hasiči z Přerova vyrazili do Čech, budou odčerpávat vodu

Přerov – Zabalit věci do batohu, vytáhnout ze skříňky gumáky, naposledy zkontrolovat techniku a rozloučit se s kolegy. Devítičlenná skupina dobrovolných a profesionálních hasičů z Přerova vyrazila v pátek směr Praha.

Odloženo. Protipovodňová zídka na nábřeží E. Beneše zatím nebude

Přerov – Mnoho povyku pro nic. I tak by se dala s odstupem času nazvat snaha města o zbudování protipovodňové zídky na nábřeží Edvarda Beneše.

Tříkrálová sbírka v Přerově a okolí vynesla 691 tisíc, je to více než loni

Přerov – Během Tříkrálové sbírky, která se uskutečnila počátkem ledna v Přerově a okolních obcích, se vybralo celkem 690 tisíc 980 korun. Je to o patnáct tisíc korun více než loni, což je pro oblastní charitu povzbudivá zpráva. Ukazuje se, že nejsme k problémům druhých lidí lhostejní.

Čtvrť jen pro vyvolené aneb psům vstup zakázán

Přerov – Značka v Hostýnské ulici, která upozorňuje kolemjdoucí, že sem „pes nesmí", pořádně hnula žlučí starousedlíkům z rodinných domků u přerovského hřbitova. Pejskaři, zvyklí venčit v této klidné čtvrti své čtyřnohé miláčky, jsou přesvědčeni, že sem podobné omezení nepatří. Umístění značky překvapilo i pracovníky magistrátu.

AKTUALIZOVÁNO
Sedmadvacet jednotek dobrovolných hasičů se na Radslavské přilbě utkalo v nejrůznějších disciplínách

Kdo je lepší? Hasiči si to rozdali mezi sebou na Radslavské přilbě

Radslavice – Při zásazích, které simulují situace z reálného života, změřilo v sobotu své síly v Radslavicích sedmadvacet jednotek dobrovolných hasičů. Noční soutěž hasičské všestrannosti s názvem Radslavská přilba se konala už pojedenácté a nechyběli na ní ani hosté z Polska či Slovenska. Vítěznou trofej si odvážel Sbor dobrovolných hasičů z Dřevohostic, jako druhý se umístil slovenský tým ze Zlaté a bronz patřil domácím z Radslavic.

Karneval v Dluhonicích navštívil i primátor Přerova

Redakční pošta - Letošního dětského karnevalu v Dluhonicích se zúčastnilo téměř stovka krásných masek a nepočítaně doprovodných rodinných příslušníků.

Světlušky zazářily a vyhrály

Redakční pošta- K překvapení a radosti trenéra a choreografa J. Gajzbachera dokázaly mažoretky Světlušky z TŠ Atlas Přerov proměnit své dvouleté tréninkové úsilí ve zlaté umístění na soutěži O zlatý pohár města Ostravy v sobotu 26. ledna.

Plesová sezona na Přerovsku pokračuje

Přerov - I tento víkend ovládne Přerovsko tanec a zábava. Ples mají přerovské zdravotnice i zahrádkáři v Horní Moštěnici,Dřevohosticebudou patřitŠibřinkám pro děti i dospělé,

Kulturní lákadla roku 2008

Přerovsko -Na divadelní vystoupení, výstavy i koncerty různých žánrů se mohou v letošním roce těšit Přerované. Většina měst a obcí už má zpracovaný takzvaný kulturní kalendář na rok 2008. Zatímco některé akce patří mezi tradiční, nebude chybět i několik novinek.

Plesy pořádají hasiči, zahrádkáři, ale také myslivci

Přerov- I tento víkend ovládnePřerovsko tanec a zábava. Ples pořádájí přerovští vojáci, stužky dostanou studenti průmyslové školy a kojetínského gymnázia, Brodku bude kralovat Divadelní ples, Horní Moštěnici a Radslavicím Hasičský ples a Dřevohostim prozměnu zase myslivecký.

Plesová sezona na Přerovsku je v plném proudu

Přerovsko -Ženy a dívky v pestrých šatech, muže ve fracích a v rukavičkách, ale také spoustu zábavy, dobré hudby a v neposlední řadě také tance, to vše nabízí tradiční plesová sezona. Pokud ještě nevíte, na který z nich vyrazit, přinášíme přehled plesů, které se v těchto dnech konají na Přerovsku.

  • 1
  • 2

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies