Sebevraha bezprostředně poté usmrtila lokomotiva, určená k posunu.

„Mladý muž utrpěl četná poranění, neslučitelná se životem, a na místě zemřel,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Podle jejích slov nechal mladík dopis na rozloučenou, z něhož vyplývá, že ho k tomuto kroku vedly osobní důvody. „Bližší informace ale nebudeme zveřejňovat s ohledem na přání rodiny,“ dodala mluvčí.

Za poslední období se přitom jedná už o druhý případ tragického úmrtí na kolejích. Zhruba před čtrnácti dny totiž srazilo osmnáctiletého mladíka na trati mezi Dluhonicemi a Prosenicemi v Přerově pendolino.

V tomto případě se ale jednalo o nešťastnou náhodu a mladík doplatil na to, že šel se sběrem v těsné blízkosti trati. Projíždějící vlak zachytil o plechy, které měl připevněné na kole, a muž po střetu na místě zemřel.

Podle přerovské policejní mluvčí Michaely Sedláčkové došlo jen v loňském roce na železnici k pěti úmrtím. Letos už pod koly vlaku zahynuli tři lidé, z toho dva spáchali sebevraždu.

„K tragickému úmrtí došlo i letos v květnu na trati v Brodku u Přerova. Muž si lehl na záda na koleje a vyčkal na příjezd pendolina, které jelo ve směru z Ostravy do Prahy. Po střetu s vlakovou soupravou byl na místě mrtvý,“ popsala událost policejní mluvčí Sedláčková.

Svědkové uvedli, že se sebevrah krátce před činem pohyboval v kolejišti. Policisté také nedaleko místa tragédie nalezli odstavené auto, kterým na místo přijel. Podle názoru psychologů podobných nešťastných událostí v poslední době přibývá.

„U mladých lidí se většinou jedná o reakci v náhlém afektu, která je důsledkem nějakého zklamání nebo traumatického jevu. Většinou to souvisí se vztahy a problémy v osobním životě. Takové rozhodnutí však bývá rychlé a bohužel nezvratné,“ vyjádřila svůj názor přerovská psycholožka Darina Skokanová.

Ta má za to, že mladí lidé v současné době žijí ve velkém stresu a pod tlakem. „Jsou na ně kladeny velké nároky a musejí si zvykat na přemíru změn, zvratů a rozdílů, které mnohdy neunesou. Kdyby ale v tíživé situaci překonali krizovou dobu několika týdnů nebo měsíců, nemuselo by k tragédiím vůbec docházet,“ soudí psycholožka.

U starších lidí, kteří se rozhodnou pro takový způsob řešení životní situace, se podle jejích slov jedná spíše o promyšlený čin a souvisí to většinou s nahromaděnými problémy a neúspěchy. Často hrají svou roli i zdravotní problémy.