VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TOVAČOV

VIDEO: Na Tovačovsko se ze Středomoří zatoulal vzácný ibis

Tovačov – Dalšího vzácného opeřence, který na Přerovsko doputoval až ze vzdáleného Středomoří, objevili o víkendu na Hradeckém rybníku v Tovačově ornitologové.

VIDEO: V Tovačově se objevil vzácný lyskonoh ploskozobý

Tovačov – Ornitologové jásají. Na tovačovský Hradecký rybník zabloudil velmi vzácný lyskonoh ploskozobý, který se v České republice objevuje jen ojediněle. Za posledních 170 let jej zpozorovali teprve po jedenadvacáté.

Tovačov rozsvítí Dýňová slavnost. Přijdete?

Tovačov – Ve čtvrtek v sedmnáct hodin odpoledne startuje na náměstí v Tovačově Dýňová slavnost, jíž mají ve velké oblibě zejména místní rodiny s dětmi.

Celý život pracuje s rybami, teď ho zlobí kormoráni

Tovačov – Na prvním výlovu tovačovského rybníku byl Jiří Klimeš v roce 1972. Tehdy pracoval ještě u Státního podniku rybářství Přerov. Od té doby se toho hodně změnilo. Zatímco v minulosti chodila na břeh pozorovat práci rybářů skupinka lidí, dnes není při tradičním výlovu v Tovačově kde zaparkovat a během dvoudenní akce se tady vystřídá více než deset tisíc zájemců o podívanou.

Spanilou věž v Tovačově nadlouho zavřou. O víkendu tam pustí naposled

Tovačov – Poslední možnost vylézt na Spanilou věž v Tovačově a rozhlédnout se po podzimní krajině do širého okolí budou mít lidé tuto neděli a také v pondělí na státní svátek.

Na velký výlov v Tovačově dorazilo přes deset tisíc lidí

Tovačov – Více než deset tisíc lidí zavítalo v sobotu na slavnostní výlov Hradeckého rybníku do Tovačova. Rybáři nespěchali. To kvůli podívané pro rodiny s dětmi a také proto, že si vrchol celoroční sezóny chtěli patřičně užít.

Na tovačovský výlov a Hubertovu jízdu v Kojetíně pojede historický vlak

Tovačov – Letos už naposledy mají lidé možnost se svézt vláčkem na trase z Kojetína do Tovačova. Bude to v době slavných výlovů Hradeckého rybníka a Hubertovy jízdy v Kojetíně o víkendu 19. a 20. října.

O víkendu vytáhnou rybáři kapry z Hradeckého rybníka

Tovačov – Vysoké holinky na nohy, kabát, rukavice a před výlovem malá štamprle něčeho dobrého na zahřátí. Přesně tak zahájí v sobotu ráno rybáři v Tovačově slavnostní výlov Hradeckého rybníka.

Kašna se sochou sv . Václava na tovačovském náměstí se opravuje

Tovačov – Pískovcová kašna na tovačovském náměstí se v těchto dnech opravuje. Ruce restaurátorů pracují zejména na pískovcovém podstavci, jenž je dílem tovačovského sochaře Mandíka z roku 1694.

AKTUALIZOVÁNO

VIDEO: U tovačovského rybníka našli mrtvého muže

Tovačov – Mrtvé tělo objevili v pátek před devátou hodinou ráno místní rybáři v odtokové stoce Hradeckého rybníku v Tovačově. Mrtvý muž ležel ve vodě v blízkosti lesíka, kudy denně procházejí lidé.

Motorkář bez řidičáku vyletěl ze zatáčky, má těžké zranění

Tovačov – S těžkým zraněním byl převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci pětadvacetiletý motorkář, který havaroval v pondělí kolem šesté hodiny večer v Tovačově.

Zahrádkářská výstava plná barev ukázala i víno z Přerovska

Tovačov – Zahrádkáři z celého Přerovska se o víkendu na Svatováclavských hodech v Tovačově pochlubili svými výpěstky. Součástí výstavy nejkrásnějších plodů ovoce či zeleniny byla i prezentace škol, které soutěžily s květinovými vazbami na téma Z pohádky do pohádky.

Tovačov slavil. Na vyhlášené Svatováclavské hody jezdil i parní vlak

Tovačov – Počasí vyšlo, hody se vydařily. Svatováclavské slavnosti v Tovačově jsou tradiční akcí v regionu. Už v sobotu na ně zavítaly stovky lidí z blízkého okolí i zdaleka.

V Tovačově to o víkendu bude žít Svatováclavskými hody

Tovačov – Hudba, tanec, sport, zábava, výstavy, soutěže, jarmark. Tím vším nabitý program nabídnou Svatováclavské hody v Tovačově, kterými město ožije tento víkend od 27. do 29. září.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení