VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TOVAČOV

Rybí speciality a výlov šupináčů. Tovačov čeká nápor lidí

Tovačov – Na tradiční výlov Hradeckého rybníka se mohou těšit návštěvníci, kteří zavítají o víkendu do Tovačova. Mistři Petrova cechu očekávají, že z vody vyloví přes 600 metráků ryb. Kvůli vedrům v letních měsících, kdy ryby trpěly nedostatkem kyslíku, a nebylo možné je krmit, se dá ale očekávat menší kusová váha kaprů.

Festival ptactva vypukne v Tovačově již v sobotu

Tovačov – První říjnový víkend je v celé Evropě zasvěcen Festivalu ptactva. Výjimkou není ani Česká republika, Moravský ornitologický spolek pořádá v sobotu 3. října exkurzi v Tovačově. Sraz účastníků je v 7.45 hodin u sádek Hradeckého rybníka, zastávka je plánovaná i na Křenovském rybníku.

V Mlýnském náhonu uhynulo na pět metráků ryb

Tovačov – Kapři, candáti ale také štiky, které sebou ve snaze přežít zoufale mrskají nad hladinou, zápach, připomínající močůvku a uhynulá těla ryb. Takový pohled se naskytl hasičům a rybářům, kteří vyjížděli v úterý dopoledne k Mlýnskému náhonu do Tovačova. Neznámá látka tam otrávila až pět metráků ryb.

Zámecký areál v Tovačově ožil hodovou oslavou

Tovačov – Kam vyrazit ve sváteční pondělí? Lidé z Tovačova a okolí měli jasno – do zámeckého areálu, kde vrcholil čtyřdenní program Svatováclavských ho­dů.

AKTUALIZOVÁNO

VIDEO: Parašutisté se srazili u Tovačova, jeden spadl do rybníka

Tovačov – Své přistání si špatně načasoval parašutista, kterého vyprošťovali ve středu večer z vody Hradeckého rybníku hasiči. Na místě zasahovaly dvě jednotky – profesionální hasiči z Kojetína a dobrovolní z Tovačova.

Tovačovský portál letos vypustil táborák, i tak skvěle bavil

Tovačov – Ten, kdo nevynechal ani jeden ročník festivalu trampské a folkové hudby Tovačovský portál, už zažil ledacos. Průtrž mračen a opožděný koncert Xindla X, oslavy desátých narozenin i obavy z toho, že skvělá akce kvůli nedostatku financí zanikne. Vedro k zalknutí a sucho, které způsobilo, že v zámecké zahradě začalo už v srpnu padat listí ze stromů, to tu ale ještě nebylo.

Policie kontrolovala tovačovská jezera, rozdala pokuty za 11 tisíc

Tovačov – Na dodržování zákazu vjezdu motorových vozidel do ochranného pásma vodního zdroje u Tovačova se zaměřili policisté v pátek a v sobotu.

V Tovačově řeší problém, lidé se koupou i ve zdroji pitné vody

Tovačov – Koupání ve zdroji pitné vody, ale také nerespektování zákazu vjezdu nebo hádky mezi rekreanty a rybáři. Pro starostu Tovačova Leona Bouchala je letošní léto ve znamení řešení konfliktů, a to mnohdy i za přítomnosti policie. Milovníci vodních radovánek vtrhli na tovačovská jezera ve velkém a nic jim není svaté.

Řádil na stadionu, ukradl pivo i vítězné poháry

Tovačov – Fotbalová klubovna v areálu stadionu v Tovačově se stala terčem neznámého zloděje, který si tu udělal v noci z pondělí na úterý „večírek". Po prokopnutí otvoru dveří o průměru padesát centimetrů vnikl dovnitř a začal krást.

Tovačovský portál se blíží, láká na kapelu Zrní

Tovačov – Sedmnáctý ročník multižánrového festivalu Tovačovský portál už klepe na dveře, příznivci oblíbené akce se v areálu pod zámeckou věží v Tovačově setkají v pátek 14. a v sobotu 15. srpna. Letošním tahákem je jednoznačně kladenská kapela Zrní, která letos vystoupila i v programu Colours of Ostrava.

V Tovačově chystají opravy komunikací

Tovačov – Na spadnutí jsou opravy dvou cest v Tovačově – předláždění čeká ulici u židovského hřbitova, zpevnění krajnice pak boční komunikaci Prostějovké ulice. Stavební práce by mohly začít do čtrnácti dnů.

Motorkář vyletěl ze zatáčky do pole, vážně se zranil

Tovačov – Sedmačtyřicetiletý motorkář vážně havaroval mezi Hrubčicemi a Tovačovem.  

Lidé se v Tovačovských jezerech koupou i na místech, kde nemají co dělat

Tovačov – Navzdory zákazu vyráží mnoho lidí za koupáním na Tovačovská jezera. Ty jsou ale, až na jediný vymezený úsek, soukromým majetkem a slouží navíc jako zásobárna pitné vody. Koupající tady způsobují problémy rybařům a navíc se vystavují riziku, že si za své chování odnesou od vody pokutu.

Vycházka připomene bitvu u Tovačova z roku 1886

Tovačov – Tradiční akci s výkladem historických událostí pořádá Tovačov spolu s Komitétem 1866 v sobotu 11. července od 10.30 hodin. Sraz je na tovačovském autobusovém nádraží, trasa pokračuje po naučné stezce k zámku a dál k pomníku pruského podplukovníka Behra, kde se koná pietní vzpomínka. Konec vycházky je plánován ve 14 hodin u ústředního pomníku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení