VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TOVAČOV

Ornitologové pořádají výpravu za červenkou, ptákem roku 2016

Tovačov – Na ornitologickou exkurzi, jejíž součástí je i setkání s Ptákem roku 2016 červenkou obecnou, zve v neděli 8. května do Tovačova Moravský ornitologický spolek v Přerově. Sraz účastníků výpravy je u sádek Hradeckého rybníka v 8 hodin ráno. Lidé se během příjemné jarní procházky přírodou zastaví také u Křenovského rybníka.

Tovačov postaví dětské hřiště za půl milionu, jako začátek nového areálu

Tovačov – Veřejně přístupné hřiště, kam ve volném čase zavítají maminky s dětmi, má v plánu vybudovat Tovačov. Hřiště, které bude vedle sportovní haly, by mělo být do budoucna součástí areálu – to vznikne po zbourání oblasti bývalých stavebnin.

Tovačovští řezbáři pracují na modelu středověkého kláštera, dodělají i pivovar

Tovačov – Už přes tisíc hodin práce strávili studenti Střední školy řezbářské v Tovačově na Přerovsku nad modelem typického středověkého kláštera. Vyrábějí jej včetně vybavení jednotlivých místností a figurek mnichů. „Na modelu kláštera pracujeme od Vánoc, už máme jen týden na dokončení, takže pomalu finišujeme. Konstrukce je z jilmu, některé doplňky máme dubové a obložení je lípa," popsal práci středoškolský mistr Josef Bukovec.

Tovačovský zámek se otevírá, v sobotu hostí i velikonoční jarmark

Tovačov – Své brány otevře o velikonočním víkendu zámek v Tovačově, který tak zahájí turistickou sezonu.

Ornitologové pořádají první jarní exkurzi k tovačovským rybníkům

Tovačov – Milovníky ptactva zve Moravský ornitologický spolek na první jarní exkurzi v sobotu 19. března. Zájemci se sejdou v Tovačově u sádek Hradeckého rybníka v 8 hodin.

Deváťáci se "cvičně" vzali, s hosty i hostinou. Podívejte se na VIDEO

Tovačov - Své „ano" si ve čtvrtek dopoledne v obřadní síni na zámku řekli spolužáci Jiří Zlámal a Vendula Štěpánová ze Základní školy v Tovačově. Svatba nanečisto se tady v rámci Národního týdne manželství konala už posedmé, rolí nevěsty, ženicha i svatebčanů se vždy ujmou žáci devátých tříd.

Tovačov chystá opravu zámku, vylepšení sídliště i nové hřiště

Tovačov – Opravy komunikací i zámku patří mezi priority pro letošní rok v Tovačově. Zastupitelé minulý týden zahrnuli navržené investice do rozpočtu, do kterého navíc přibylo dalších 16 milionů korun z loňského roku. Stavební akce se budou odvíjet také od toho, zda město získá dotace.

Ubodanou babičku a dědu si chtěl vyfotit, vypovídala společnice o vraždě

Olomouc - Před olomouckým krajským soudem se v pondělí opět octl pětadvacetiletý Tomáš Francl, který se ve své výpovědi přiznal, že loni v červnu ubodal svou babičku a svého dědečka. Krvavá tragédie se stala v noci z 16. na 17. června v jejich bytě v Tovačově, kam se vnuk přestěhoval po rozchodu s přítelkyní.

Turnaj stolních tenistů v Tovačově opanovali Daněk s Hejduškem

Tovačov – Napínavé souboje, pohledné výměny ani emoce nechyběly na tradičně kvalitně obsazeném turnaji stolních tenistů, který se konal v tovačovské sportovní hale. V rámci sdružených memoriálů Tomáše Hanečky (18. ročník) a Františka Přecechtěla (14. ročník), jež jsou vedeny jako turnaj dvojic, zvítězili Zdeněk Daněk s Ivanem Hejduškem (TTC Komořany). Ve finále porazili Pavla Goreckého s Janem Macháčem (TJ Sokol Jezernice).

V Tovačově je společné zpívání koled už tradicí

Tovačov – Šest koled, několik desítek obcí. Den, kdy si lidé na několika místech v regionu společně zazpívají vánoční koledy, se kvapem blíží. Akce Česko zpívá koledy, kterou pořádá regionální Deník, se uskuteční ve středu 9. prosince v 18 hodin, obce tedy mají ještě několik dní na to, aby se k celorepublikové události připojily.

Ornitologická exkurze se zaměří na severské druhy

Tovačov – Poslední letošní exkurzi pořádají v sobotu 21. listopadu členové Moravského ornitologického spolku na střední Moravě. Zájemci o pozorování ptactva se sejdou v 10.50 hodin u sádek Hradeckého rybníka v Tovačově. Za příznivého počasí se účastníci exkurze zastaví i na štěrkopískovně v Anníně a na Troubecké štěrkovně.

Ženu zavalily ve štěrkovně panely, letěl pro ni vrtulník

Tovačov – K závažnému zranění došlo ve středu před polednem ve štěrkovně v Tovačově – Anníně.

Šofér zamykal garáž, zatím mu ukradli auto

Tovačov – Během chvilky, kdy zavíral vrata garáže, přišel o svůj ford osmatřicetiletý řidič. Zloděje se ale záhy podařilo policistům chytit.

Výlov Hradeckého rybníka přilákal tisíce lidí

Tovačov – Zachmuřené nebe, racci, vznášející se nad hladinou rybníka a mistři Petrova cechu, kteří v holínkách a po kolena ve vodě třídí kapry a dravé ryby. Když se šupináči naposledy „sklouznou" po nakloněné plošině, odváží je traktor do sádek. Odtud už putují rovnou na vánoční stůl.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení