VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: LIPNÍK NAD BEČVOU

Opilý a "zhulený" mladík zdemoloval kosmetické studio

Lipník nad Bečvou – Až dva roky za mřížemi hrozí osmnáctiletému mladíkovi, který ve středu po půlnoci řádil v objektu v Zahradní ulici v Lipníku nad Bečvou. Dovnitř se dostal po rozbití skla ve vstupních dveřích.

Organizace v Lipníku mohou brzy požádat o granty na rok 2016

Lipník nad Bečvou – K předkládání žádostí do grantového programu na příští rok vybízí Lipník nad Bečvou. Výzva platí pro oblasti kultura, sport, tělovýchova, volný čas a sociální obor.

Opilý muž, který měl zákaz řízení, narazil autem do stromu

Lipník nad Bečvou – Až tři roky ve vězení hrozí sedmačtyřiceti­letému řidič, který pod vlivem alkoholu boural mezi obcemi Lipník nad Bečvou a Podhoří. Dopravní nehoda se stala ve středu po třetí hodině odpoledne.

Archeologové v Lipníku objevili vzácnou plastiku, je stará 7000 let

Lipník nad Bečvou – Šťastná náhoda pomohla nečekanému objevu, který učinili v Lipníku nad Bečvou přerovští archeologové. Během povrchového průzkumu, který prováděli v souvislosti s vydáním knihy o městě, narazili na sedm tisíc let starou plastiku z období neolitu. Nález okamžitě vzbudil zájem odborné i laické veřejnosti.

Policisté kontrolovali chatové oblasti

Lipník nad Bečvou – Na opuštěné rekreační objekty a lokality se v úterý dopoledne při preventivní akci zaměřili policisté z Lipníku nad Bečvou. V době, kdy je chatařská sezona u konce, pachatelé častěji vyhledávají tyto oblasti.

Lipník se chystá na advent, v neděli rozsvítí vánoční strom

Lipník nad Bečvou – Celou řadu akcí připravují na nadcházející vánoční svátky v Lipníku nad Bečvou. První z nich se koná již v neděli 29. listopadu – na náměstí T. G. Masaryka se v 17 hodin rozsvítí vánoční strom.

Horolezci Lipníku nad Bečvou zakončili úspěšnou sezonu

Lipník nad Bečvou – Také sezona horolezců je u konce. Tento sport je v regionu zastoupen úspěšným Horolezeckým oddílem Lipník nad Bečvou. Lezci z Lipníku se na závěr sezony představili na čtyřech podnicích a sbírali vavříny.

Policisté dopadli lupiče, který vystřelil plynovkou na barmana v Lipníku

Lipník nad Bečvou – Lupiče, který přepadl koncem října obsluhu baru v Lipníku nad Bečvou, dopadli v těchto dnech policisté. Pachatelem tohoto závažného činu je dvacetiletý mladík, kterému hrozí až deset let vězení.

Lipníkem projde lampionový průvod

Lipník nad Bečvou – Projít se městem za osvětlení lampionů mohou zájemci v pátek 13. listopadu v Lipníku nad Bečvou. Startuje se na náměstí TGM v 17 hodin, v cíli v areálu střediska volného času čeká na děti a rodiče další program.

Rozbil okno a odnesl si nožík za stovku

Dolní Újezd – Rozbité sklo na zadních dveřích auta a z batohu zmizel zavírací nůž v hodnotě sto korun. Tak našel Ford Mondeo jeho majitel. Vůz stál v neděli 8. listopadu na polní cestě v Dolním Újezdu na Přerovsku.

Opera v latině nadchla v Lipníku nad Bečvou

Lipník nad Bečvou – Piaristická hudba se po letech vrátila do Lipníku nad Bečvou. Barokní operu Endymio nastudovalo několik hudebních nadšenců a premiéru sledoval v sobotu plný sál Základní umělecké školy Antonína Dvořáka.

V sále základní umělecké školy zazní barokní opera

Lipník nad Bečvou – Unikátní premiéru barokní opery Endymio mohou zájemci zhlédnout v sobotu 7. listopadu v 18 hodin v sále Základní umělecké školy A. Dvořáka v Lipníku nad Bečvou. V představení účinkuje soubor Tupá šídla, doprovodný orchestr ZUŠ Hranice a hosté. Nastudování se ujala Eliška Radostová, s organizací projektu, kulisami a kostýmy pomáhala Libuše Křenková.

Pětici umělců spojí výstava v Domečku

Lipník nad Bečvou – Výtvarnou výstavu pěti přátel s názvem 4 +1 podruhé zahájí v sobotu 7. listopadu vernisáž ve výstavním sále Domeček v Lipníku nad Bečvou. Součástí akce, která začíná v 17 hodin, je také křest básnické sbírky Pes v kleci/ Jablka v zimě nerostou.

Tip na výlet: Zkuste Záhorskou cyklotrasu plnou pěkných zákoutí

Lipník nad Bečvou – Od tohoto týdne si mohou návštěvníci webových stránek Turistického informačního centra v Lipníku nad Bečvou prohlédnout novou video cyklotrasu, tentokrát zaměřenou na oblast Záhoří.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies