VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DŘEVOHOSTICE

Dřevohostice se dočkají nového osvětlení, petice možná přinese i opravu silnice

Dřevohostice – Letos bude jednou z největších stavebních akcí v Dřevohosticích položení šest set metrů elektrické kabeláže. To se uskuteční v Dolní ulici a na Náměstí, kde dojde také ke zbudování nového veřejného osvětlení.

Bryčku s krásnými anděly táhli čerti, Mikuláš rozsvítil strom

Dřevohostice – Pět čertů táhlo bryčku se čtyřmi anděly v doprovodu Mikuláše k dřevohostickému betlému ve středu večer, poté co na podiu před radnicí vystoupili žáci místní mateřské a základní školy.

V Dřevohosticích vysázeli další nové aleje

Dřevohostice – V rozsáhlé obnově stromových alejí pokračují i letos v Dřevohosticích na Přerovsku. Už loni vysadili v městyse téměř sto sedmdesát stromů švestek podél polních cest, vedoucích až k okraji dřevohostického lesa.

Vojáci u dřevohostického zámku znovu stříleli. Déšť je neodradil

Dřevohostice /VIDEO/ – Ukázkou bitvy o hlavní most u renesančního zámku mezi francouzskými, rakouskými a ruskými vojsky skončil Dušičkový pochod, který se letos v Dřevohosticích konal už potřetí. Akci však tentokrát bohužel výrazně poznamenalo špatné počasí. Válka si ale nevybírá. Do bitvy se tak zapojilo všech pětatřicet vojáků, kteří se v místě někdejšího vojenského lazaretu představili.

Doma musíme mít pro tuto zálibu oporu, tvrdí velitel jednotky

Dřevohostice – Kamil Maděra se o historii zajímá odmalička. Ze všech různých etap dějin mu však nejvíce učarovalo období Napoleona Bonaparteho. A jeho největší koníček mu zůstal dodnes. Ba co více, při rekonstrukcích různých bitev ji s dalšími kamarády a známými už dvaadvacet let připomíná veřejnosti.

Dřevohostice zvou na Dušičkový pochod Napoleonských vojáků

Dřevohostice – Dušičkovým pochodem Napoleonských vojáků, kteří každý rok putují z Bystřice pod Hostýnem do Dřevohostic, ožije v sobotu 27. října areál zdejšího zámku. Městys si tak připomene významné období dějin, kdy byl v Dřevohosticicích vojenský lazaret.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies