VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DŘEVOHOSTICE

Dřevohostické folkáč láká na přehlídku vítězů minulých ročníků láká

Dřevohostice – Jubilejní desátý ročník pohodového festivalu rodinného typu startuje v sobotu 16. srpna od 15 hodin v areálu zámecké zahrady v Dřevohosticích.

TV Šlágr odlákala lidi festivalům. V Dřevohosticích to ale neplatí

Dřevohostice – Folklor, tradice a dobrá dechovka, která je zejména pro starší posluchače příjemnou vzpomínkou na mládí. Takové bývá každoročně Setkání dechových hudeb v Dřevohosticích, jež v neděli uzavřelo svou jednadvacátou kapitolu.

OBRAZEM: Na zámku v Dřevohosticích to rozbalily dechovky

Dřevohostice - Jednadvacáté Setkání dechových hudeb zaplnilo v sobotu a v neděli nádvoří dřevohostického zámku. Na podiu se vystřídaly skvělé dechové kapely jako Věrovanka, Pálavanka nebo Šardičanka. Zpestřením bylo i vystoupení místního folklorního souboru, který představil tradice Záhoří.

Operní pěvec Noritaro Dei zazpívá Vínečko bílé i Jožina

Dřevohostice – Nevšední hudební zážitek připravuje kinoklub v Dřevohosticích na čtvrtek 24. července. Po dvou letech se do městyse vrací Noritaro Dei – japonský učitel hudby a zpěvu, který se zpívání také sám věnuje. „Noritaro Dei studoval díky stipendijnímu programu v Olomouci, má tu přátele a nevystupuje tady poprvé," uvedl předseda sdružení Kinoklub Tomáš Seidl. Během svého výzkumného pobytu v České republice se Noritaro Dei soustředil na české lidové písně.

U Nahošovic shořelo 53 stromů

Dřevohostice – Nedbalost, nebo úmysl? Policie na Přerovsku šetří, jakým způsobem došlo k pátečnímu požáru lesního i travního porostu mezi Nahošovicemi a Dřevohosticemi.

Dodávka srazila muže, zraněného pak osádka "uklidila" na pole

Dřevohostice – Brutální případ neposkytnutí pomoci, šetří v těchto dnech kriminalisté. Kvalifikovali jej jako pokus o vraždu.

Dřevorockfest hlásí "slabší účast". Neckář či Citron bavili tisícovku lidí

Dřevohostice /VIDEO/ – Devátý ročník Dřevorockfestu, který se konal v zámeckém areálu, přilákal necelou tisícovku návštěvníků.

Dřevorockfest se blíží. Největší hvězdou bude Václav Neckář

Dřevohostice – Již devátý ročník Dřevorockfestu se chystá na sobotu 5. července do Dřevohostic.

Oheň v hale v Dřevohosticích způsobil škodu za 250 tisíc korun

Dřevohostice – K požáru v hale soukromé firmy v Dřevohosticích vyjížděly v úterý 24. června kolem půl páté odpoledne hasičské jednotky Olomouckého kraje i hasičský sbor Zlínského kraje.

Hasiči v Dřevohosticích budou slavit 130 let. Čeká se parádní jízda

Dřevohostice – Areál zámecké zahrady v Dřevohosticích opět brzy ožije. Poslední červnový víkend se totiž stane hlavním dějištěm oslav 130 let fungování místního sboru dobrovolných hasičů.

Octavie při předjíždění vletěla do renaultu. Pět zraněných

Domaželice – Jedno těžké a čtyři lehká zranění – taková je bilance vážné nehody, která zastavila ve čtvrtek kolem šesté hodiny večer provoz na silnici mezi Domaželicemi a Dřevohosticemi.

Nový pavilon v Radkově Lhotě nabídl lidem práci a seniorům ubytování

Radkova Lhota – Domov pro seniory se už brzy dočká nové budovy. Sociální zařízení se dlouhodobě setkává s vysokým počtem zájemců o bydlení. V současnosti evidují přes pět set žádostí – díky novému pavilonu 79 z nich získá nový domov.

Učitelka a školník se stali netradičními průvodci zámkem

Dřevohostice – Na historii školství v Dřevohosticích se zaměřila večerní prohlídka místního zámku. Určena byla nejen pro dospělé, ale hlavně pro děti. „Volíme takovou formu, aby to byly schopny vstřebat," vysvětlil místní kastelán Jiří Kasperlik, který pro sobotní večer zvolil kostým školníka.

Dřevohostice investují do úprav chodníků, silnic a hasičské zbrojnice

Dřevohostice – Další opravy chodníků i cest jsou v plánu v Dřevohosticích. Na určitých pracích se bude podílet i samotný úřad. „Tím, že se na tom částečně podílíme, šetříme finanční prostředky," vysvětlil Petr Dostál, místostarosta městyse Dřevohostice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení