VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DŘEVOHOSTICE

Hlavní tah v Dřevohosticích zavřou, musíte patnáctikilometrovou objížďkou

Dřevohostice – Kdo jezdí přes Dřevohostice, stav silnice vedoucí do obce dobře zná. S celkovou opravou úseku, který je poslední roky v dezolátním stavu, by se mohlo začít už na konci května. Cesta se kompletně uzavře, objízdná trasa povede přes okolní vesnice.

Zámek v Dřevohosticích se pokusí dobýt Napoleon a jeho vojáci

Dřevohostice – Tematická večerní prohlídka zámku v Dřevohosticích se letos uskuteční v sobotu 2. května. Tentokrát průvodci Michaela Roubalíková a Jiří Kasperlik přiblíží, jak během staletí dřevohostičtí odolávali válečné řvavě.

Příbehy našich kronik: pět knih přibližuje stovky osudů z Přerovska a okolí

Dřevohostice – Každá vesnice má svůj příběh. Za stavbou každé kapličky, zvonice, křížku nebo památného stromu se skrývá nejeden lidský osud. Vypátrat je, doptat se pamětníků a dát příběhy dohromady – to si dala za cíl spolu se svými kolegy Marie Šuláková. Po roce intenzivního pátrání pokřtili publikace ve středu na zámku v Dřevohosticích.

VIDEO: Zimní šestiboj ovládl dřevohostický zámek

Dřevohostice – Ledovou překážkovou dráhu a slalom na lyžích si v zámeckém areálu v Dřevohosticích vyzkoušely se svými rodiči na tři desítky dětí. Zimní sporty doplňovaly aktivity jako stavba iglú či hledání sněžných diamantů. Zábavná akce probíhající o sobotním dopoledni se přitom málem nekonala.

Konečně! Děravou cestu do Dřevohostic opraví

Dřevohostice – Dobrá zpráva nejen pro obyvatele Dřevohostic, ale také pro všechny, kteří obcí projíždějí – úsek asfaltové cesty od bývalého cukrovaru až po obloukový most přes Bystřičku, na který si řidiči dlouho stěžovali, se letos konečně opraví.

Nadšenci v Dřevohosticích chtějí zprovoznit staré kino

Dřevohostice – Vzniklo v roce 1922 a od svého vzniku bylo zdrojem zábavy pro široké vrstvy lidí z obce i z okolí. Řeč je o kině v Dřevohosticích, o jehož znovuoživení se pokouší občanské sdružení Kinoklub Dřevohostice.

V Dřevohosticích budou zpívat koledy u betlému, v Lobodicích se přidají andílci

Dřevohostice/Lobodice – Oblíbené vánoční písně si ve středu 10. prosince zazpívají v Dřevohosticích i Lobodicích.

Obrazy Karla Tomana ukazují Dřevohostice ze 30. let

Dřevohostice – Unikátní vernisáž, která se koná od 18 hodin v sobotu 1. listopadu na zámku v Dřevohosticích, představí obrazy ukazující dominanty obce ve třicátých letech.

Na Dřevohostické medaili se utkaly mažoretky z okolí i ze Slovenska

Dřevohostice – Rozruch, povzbuzování, radost. Sokolovna v Dřevohosticích hostila v sobotu 11. října druhý ročník soutěže mažoretek. Dívky různého věku soutěžily v ladnosti pohybu, přesnosti gymnastických prvků i nápaditosti choreografie. Během dne se představilo na 150 čísel v různých kategorií.

Dřevohostické folkáč láká na přehlídku vítězů minulých ročníků láká

Dřevohostice – Jubilejní desátý ročník pohodového festivalu rodinného typu startuje v sobotu 16. srpna od 15 hodin v areálu zámecké zahrady v Dřevohosticích.

TV Šlágr odlákala lidi festivalům. V Dřevohosticích to ale neplatí

Dřevohostice – Folklor, tradice a dobrá dechovka, která je zejména pro starší posluchače příjemnou vzpomínkou na mládí. Takové bývá každoročně Setkání dechových hudeb v Dřevohosticích, jež v neděli uzavřelo svou jednadvacátou kapitolu.

OBRAZEM: Na zámku v Dřevohosticích to rozbalily dechovky

Dřevohostice - Jednadvacáté Setkání dechových hudeb zaplnilo v sobotu a v neděli nádvoří dřevohostického zámku. Na podiu se vystřídaly skvělé dechové kapely jako Věrovanka, Pálavanka nebo Šardičanka. Zpestřením bylo i vystoupení místního folklorního souboru, který představil tradice Záhoří.

Operní pěvec Noritaro Dei zazpívá Vínečko bílé i Jožina

Dřevohostice – Nevšední hudební zážitek připravuje kinoklub v Dřevohosticích na čtvrtek 24. července. Po dvou letech se do městyse vrací Noritaro Dei – japonský učitel hudby a zpěvu, který se zpívání také sám věnuje. „Noritaro Dei studoval díky stipendijnímu programu v Olomouci, má tu přátele a nevystupuje tady poprvé," uvedl předseda sdružení Kinoklub Tomáš Seidl. Během svého výzkumného pobytu v České republice se Noritaro Dei soustředil na české lidové písně.

U Nahošovic shořelo 53 stromů

Dřevohostice – Nedbalost, nebo úmysl? Policie na Přerovsku šetří, jakým způsobem došlo k pátečnímu požáru lesního i travního porostu mezi Nahošovicemi a Dřevohosticemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies