VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DŘEVOHOSTICE

V Dřevohosticích opravují zvonici ze 16. století, brzy se otevře

Dřevohostice – Před mnoha lety nahrazovalo pravidelné zvonění hodiny. Lidé podle dobře známých zvuků věděli, kdy vstát, kdy jít pracovat, nebo kdy je čas k jídlu. K udávání těchto rituálů pravděpodobně sloužila i zvonice v Dřevohosticích, kterou teď obec opravuje. Brzy by se měla otevřít i veřejnost – a to vůbec poprvé.

VIDEO: Velký figurální betlém už zdobí náves Dřevohostic

Dřevohostice – Myslivec, kominík, ponocný se psem nebo muzikanti. Ojedinělý figurální betlém už opět krášlí Dřevohostice. Vedle Svaté rodiny a Tří králů jsou mezi sochami také postavy inspirované místními obyvateli.

Ochotníci z Dřevohostic uvedou komedii z lékařského prostředí

Dřevohostice – Nové divadelní představení si připravili na první prosincový víkend dřevohostičtí ochotníci.

V Dřevohosticích s připomenou 58 let od letecké havárie

Dřevohostice – Sbor dobrovolných hasičů spolu s městysem pořádá v sobotu 21. listopadu vycházku do lesa k pomníku havárie letounu IL 28, který se v těchto místech zřítil dne 19. listopadu 1957.

Divočina na diskotéce: mladíci dostali pěstí, dívce ukradli věci

Dřevohostice – Není tancovačka jako tancovačka. Diskotéka, která přilákala v noci z neděle na pondělí do Dřevohostic mladé lidi, měla poněkud nezvyklý průběh.

Dřevohostice se otevřou v pátek 7. srpna k večeru

Dřevohostice – Několik týdnů uzavřený úsek silnice v Dřevohosticích bude v pátek podvečer zprůjezdněn. Kvůli dokončování několika drobných stavebních prací je rychlost jízdy omezena na 30 km/h a platí zde zákaz zastavení a otáčení vozidel.

Tajně odčerpal 250 litrů nafty

Dřevohostice – Škodu za sedm a půl tisíce korun způsobil neznámý zloděj, který mezi úterým a středou vnikl do volně přístupného zemědělského družstva v Dřevohosticích.

Dechovky přilákaly do Dřevohostic na 700 posluchačů

Dřevohostice – Milovníci dechovek si v neděli odpoledne zazpívali i zatancovali v zámeckém areálu v Dřevohosticích. Oblíbená akce Setkání dechových hudeb se tady konala již po dvaadvacáté, přilákala na 700 návštěvníků.

V Dřevohosticích zahrají dechovky, již po dvaadvacáté

Dřevohostice – Tradiční akce Setkání dechových hudeb se o víkendu 25. a 26. července uskuteční v areálu zámecké zahrady v Dřevohosticích.

Dřevohostické folkáč už nebude. Lidí chodilo málo

Dřevohostice – Jednou ročně ožil zámecký areál v Dřevohosticích folkovou, country, trampskou i bluegrassovou muzikou. Deset ročníků Dřevohostického folkáče je již uzavřená kapitola, z důvodu nízké návštěvnosti se rada městyse rozhodla v pořádání akce již nepokračovat.

Motorkář vjel do výmolu a vyletěl ze silnice, těžce se zranil

Dřevohostice – S těžkým zraněním skončil řidič motocyklu značky Yamaha po nehodě, která se stala v neděli v odpoledních hodinách mezi obcemi Radkovy a Dřevohostice.

Na jubilejním Dřevorockfestu vystoupí Arakain i Michal Hrůza

Dřevohostice – Multižánrový festival přivítá v letošním roce legendy české metalové scény i ostřílené muzikanty z okolí. Dřevorockfest oslaví v neděli 5. července deset let a návštěvníci se mají na co těšit.

AKTUALIZOVÁNO

Dřevohosticemi už neprojedete, opravy silnice začaly naplno

Dřevohostice – Opravy hlavní silnice do Dřevohostic začaly oficiálně v pondělí 1. června. Cesta je vyfrézovaná, pro osobní automobily se uzavřela ve čtvrtek 4. června. Povolení objízdné trasy se zdrželo kvůli připomínkování okolních obcí.

Francouzské vojsko dobylo dřevohostický zámek. Podívejte se

Dřevohostice – Střelba a vojenské rozkazy. Sobotní otevření zámku v Dřevohosticích se neslo v duchu napoleonských válek. Zhruba 150 návštěvníků bylo svědky válečné scény dobytí hradu, ale také ukázky fungování vojenského lazaretu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies