VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: DŘEVOHOSTICE

Dřevohostice dají zvonici nový kabát a přemístí infocentrum

Dřevohostice – Hned několik investičních akcí mají v plánu v Dřevohosticích. Zastupitelé je již schválili do rozpočtu a dá se tedy předpokládat, že k nim obec v průběhu roku přistoupí. Rozpočet pro letošní rok činí 23 milionů korun.

Masopustní masky rozveselí Dřevohostice

Dřevohostice – První únorový víkend bude v Dřevohosticích veselo.

Přednáška v Dřevohosticích přiblíží nové možnosti vytápění

Dřevohostice – Na přednášku energetického poradce Milana Sivery, který je členem energetické sekce Hospodářské komory ČR a místopředsedy Hospodářské komory v Přerově zvou ve čtvrtek 28. ledna do Dřevohostic.

Poznejte dřevohostický betlém s průvodcem

Dřevohostice – Vyprávění o historii velkého dřevohostického betlému se koná v pátek 25. prosince na Boží hod vánoční v 16 hodin v Dřevohosticích.

Zámek v Dřevohosticích ožije výstavou, budou se i malovat baňky

Dřevohostice – Vánoční výstavu mohou lidé navštívit na zámku v Dřevohosticích, a to v pátek 18. a sobotu 19. prosince. Kromě ukázky ručního malování baněk, si vystoupení nachystaly Mateřská škola Pramínek, Domov Adam, Hudební školička a Folklorní soubor Dřevohostice. První den je otevřeno od 17 do 19 hodin, druhý od 10 do 18 hodin.

V Dřevohosticích opravují zvonici ze 16. století, brzy se otevře

Dřevohostice – Před mnoha lety nahrazovalo pravidelné zvonění hodiny. Lidé podle dobře známých zvuků věděli, kdy vstát, kdy jít pracovat, nebo kdy je čas k jídlu. K udávání těchto rituálů pravděpodobně sloužila i zvonice v Dřevohosticích, kterou teď obec opravuje. Brzy by se měla otevřít i veřejnost – a to vůbec poprvé.

VIDEO: Velký figurální betlém už zdobí náves Dřevohostic

Dřevohostice – Myslivec, kominík, ponocný se psem nebo muzikanti. Ojedinělý figurální betlém už opět krášlí Dřevohostice. Vedle Svaté rodiny a Tří králů jsou mezi sochami také postavy inspirované místními obyvateli.

Ochotníci z Dřevohostic uvedou komedii z lékařského prostředí

Dřevohostice – Nové divadelní představení si připravili na první prosincový víkend dřevohostičtí ochotníci.

V Dřevohosticích s připomenou 58 let od letecké havárie

Dřevohostice – Sbor dobrovolných hasičů spolu s městysem pořádá v sobotu 21. listopadu vycházku do lesa k pomníku havárie letounu IL 28, který se v těchto místech zřítil dne 19. listopadu 1957.

Divočina na diskotéce: mladíci dostali pěstí, dívce ukradli věci

Dřevohostice – Není tancovačka jako tancovačka. Diskotéka, která přilákala v noci z neděle na pondělí do Dřevohostic mladé lidi, měla poněkud nezvyklý průběh.

Dřevohostice se otevřou v pátek 7. srpna k večeru

Dřevohostice – Několik týdnů uzavřený úsek silnice v Dřevohosticích bude v pátek podvečer zprůjezdněn. Kvůli dokončování několika drobných stavebních prací je rychlost jízdy omezena na 30 km/h a platí zde zákaz zastavení a otáčení vozidel.

Tajně odčerpal 250 litrů nafty

Dřevohostice – Škodu za sedm a půl tisíce korun způsobil neznámý zloděj, který mezi úterým a středou vnikl do volně přístupného zemědělského družstva v Dřevohosticích.

Dechovky přilákaly do Dřevohostic na 700 posluchačů

Dřevohostice – Milovníci dechovek si v neděli odpoledne zazpívali i zatancovali v zámeckém areálu v Dřevohosticích. Oblíbená akce Setkání dechových hudeb se tady konala již po dvaadvacáté, přilákala na 700 návštěvníků.

V Dřevohosticích zahrají dechovky, již po dvaadvacáté

Dřevohostice – Tradiční akce Setkání dechových hudeb se o víkendu 25. a 26. července uskuteční v areálu zámecké zahrady v Dřevohosticích.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení