VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

22.10.2015

VIDEO: Ondřej Ruml rozehřál jazzové publikum v Přerově

Přerov - O první koncert čtvrtečního večera Československého jazzového festivalu v Přerově se postaral skvělý zpěvák Ondřej Ruml. Jazzové aranže známých songů Osvobozeného divadla jako Svítá nebo Tmavomodrý svět nenechaly publikum chladnými. Na klavír ho místo Mateje Benka doprovodil Petr Malásek.

22.10.2015

Hudboslovení láká na Mňágu, Karla Plíhala i lampionový průvod

Přerov – Hudba a slovo. Spojení, které v dnešní přetechnizované době našemu vnímání tak trochu uniká. Pořadatelé tradičního podzimního festivalu „Hudboslovení" pozvali letos do Přerova skutečné mistry slova – písničkáře Karla Plíhala, ale také Vladimíra Mertu či skupinu Mňága a Žďorp. Na koncert Mňágy v klubu Teplo se mohou těšit posluchači už v úterý 27. října. Začátek je ve 20 hodin.

21.10.2015

Jazzový festival obohatí výstava Jiřího Slívy

Přerov – Dílo známého českého výtvarníka, básníka a humoristy Jiřího Slívy ozdobí Československý jazzový festival v Přerově. Více než čtyřicet grafik představí sám autor na vernisáži v pátek 23. října v 17 hodin ve Výstavní síni Pasáž.

19.10.2015

Výstava polských grafiků rekapituluje 25 let svobody

Lipník nad Bečvou – Pohled na pětadvacetileté výročí od konce komunistického režimu očima mladých polských grafiků nabízí nová výstava Takoví jsme, Poláci 1989 – 2014. K vidění bude od 21. do 31. října ve společenském sále Zámecké konírny v Lipníku nad Bečvou.

11.10.2015

Pivovarem se nesly brazilské rytmy

Přerov – V Brazílii je to oblíbený hudební styl a říká se mu samba rock. Mísí v sobě latinsko-americkou rytmiku, ale i funky a big beat. Brazilský zpěvák Adriano Trindade, obklopený partou špičkových českých jazzmanů, předvedl v sobotu večer v restauraci Pivovar energií nabitou show.

7.10.2015

Špunti oslaví třicet let, i s Pavlem Žalmanem Lohonkou

Přerov – Třicáté narozeniny oslaví v pátek 16. října v přerovském klubu Teplo skupina Špunt.

6.10.2015

Divadlo v Kojetíně žije, sokolovna přivítá několik ochotnických souborů

Kojetín – Neseďte doma, pojďte do divadla. Trefný podtitul láká na divadelní sezonu, která v Kojetíně startuje za několik dní. Příznivci divadla se můžou těšit celkem na pět představení. První se uskuteční v pátek 23. října, kdy s Gogolovou Ženitbou přijede Divadelní spolek Diviš ze Žamberku. „Soubor u nás hraje poprvé, takže bude zajímavé sledovat, jak hru od Gogola pojali," uvedla Hana Svačinová, ředitelka Městského kulturního střediska v Kojetíně.

5.10.2015

Pivovar rozezní brazilské rytmy

Přerov – Po dvou letech se do Přerova vrací kapela Los Quemados Filipa Spáleného a brazilský zpěvák Adriano Trindade. V rámci scény Jazz u piva vystoupí v sobotu 10. října od 20 hodin v Restauraci Pivovar v Přerově.

2.10.2015

Přerov je inspirativní město, říká režisér Andy Fehu

Přerov /ROZHOVOR/ – Svým celovečerním debutem Nenasytná Tiffany na sebe režisér Andy Fehu (vlastním jménem Ondřej Pavliš) upozornil na letošním ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Dobrodružně hororový film o hledačích pokladů uvede přerovské kino Hvězda ve středu 7. října za účasti režiséra.

1.10.2015

V + V Noskovi vystavují svá díla v přerovské galerii. Podívejte se

Přerov – Pojítkem dvou výtvarníků, jejichž díla mohou v těchto dnech spatřit návštěvníci Galerie města Přerova, je společné příjmení. Přerovský rodák Vojtěch Nosek a jeho jmenovec Vladimír z Jindřichova Hradce se o sobě dozvěděli náhodou – díky internetu. Spíše z recese je napadlo uspořádat společnou výstavu.

26.9.2015

Muzeum Záhoří vystaví historické fotoaparáty

Veselíčko – Nejen pro milovníky starých fotoaparátů, fotografií a všeho, co s focením v minulosti souviselo je určena nová výstava v muzeu Zahoří ve Veselíčku, která začíná v pátek 2. října v 17 hodin. Nese název Pradědeček fotoaparát a je tvořena kousky ze sbírky Romana Prokeše.

26.9.2015

Film Nenasytná Tiffany uvede v Přerově režisér Andy Fehu

Přerov – Nový český film Nenasytná Tiffany, který sklidil úspěch u publika i kritiky na letošním ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, míří ve středu 7. října do přerovského kina Hvězda.

24.9.2015

V Návštěvách u pana Greena zazáří v Přerově Stanislav Zindulka

Přerov – Příběh plný humoru, ale také lásky a odpouštění přivezou do Přerova herci Stanislav Zindulka a Matěj Hádek, kteří vystoupí ve středu 7. října v 19 hodin v novém divadelním prostoru V.Klub.

24.9.2015

Petra Janů zazpívá v „měšťáku"

Přerov – Na vystoupení charismatické české zpěvačky Petry Janů se mohou těšit posluchači, kteří zavítají v úterý 6. října do Městského domu v Přerově. Koncert populární zpěvačky se skupinou Amsterdam je jedním z vrcholů podzimní kulturní nabídky. Začátek je v 19.30 hodin.

21.9.2015

Divadlo u Olinka uvede komedii s Markem Danielem a Pavlem Liškou

Lhotka – Na představení Commedia dell´arte, která odkazuje na slavný žánr italského komediálního divadla, se můžou těšit zájemci ve čtvrtek 24. září od 19.30 hodin v Hostinci U Olinka ve Lhotce.

21.9.2015

Nová výstava představí koláže i přerovská zákoutí v malbě

Přerov – Soubor koláží, akty, portréty, krajinomalby a málo známá přerovská zákoutí, zachycená na plátně v originálních pohledových variacích, ozdobí od čtvrtka 24. září prostory Galerie města Přerova na Horním náměstí. Výstava s názvem Setkání představí tvorbu jmenovců Vojtěcha a Vladimíra Noskových, potrvá do 1. listopadu

20.9.2015

Kino Hvězda uvede slavné turné Rogera Waterse The Wall

Přerov – Audiovizuální show The Wall vtrhne v úterý 29. září na pouhý jediný večer do několika kin v republice, výjimkou nebude ani přerovské kino Hvězda.

17.9.2015

Hradišťan zaplnil a rozezněl přerovský chrám

Přerov – Do posledního místa zaplněný kostel svatého Vavřince v Přerově byl ve čtvrtek svědkem benefičního koncertu skupiny Hradišťan s Jiřím Pavlicou. Rozlehlým prostorem se nesly starší i novější písně, které měly často společné téma – lásku a naději.

16.9.2015

Výstava Markulčekových děl přitáhla tři tisíce lidí

Přerov – Přesně v den nedožitých sedmdesátých narozenin přerovského malíře, grafika a sochaře Petra Markulčeka se v Galerii města Přerova uskuteční slavnostní derniéra jeho retrospektivní výstavy.

13.9.2015

Na Blues nad Bečvou zahrála kytarová legenda

Přerov – Česká kytarová legenda Michal Pavlíček v doprovodu tří mladých muzikantů, ale také skvělá polská bluesová zpěvačka Ela Debska či americké trio Moreland & Arbuckle, které rozproudilo v pátek večer krev návštěvníkům přerovské restaurace Pivovar. Na třetí ročník festivalu Blues nad Bečvou se bude vzpomínat jen v dobrém.

11.9.2015

Přerovskou Pasáž zaplnila výstava Vesnice je svět

Přerov – Nejrozmanitější pohled na vesnici a její svět přináší nová výstava v síni Pasáži v Přerově, jejíž vernisáž se uskutečnila ve čtvrtek 10. září.

11.9.2015

Knihovna v Lipníku připomene československé legionáře

Lipník nad Bečvou – Jak vypadala výstroj československých legionářů, si mohou prohlédnout návštěvníci Městské knihovny v Lipníku nad Bečvou.

10.9.2015

Maroš Kramár přiveze do Přerova francouzskou komedii

Přerov – Na komedii plnou francouzského espritu a šarmu se mohou těšit příznivci divadla ve čtvrtek 24. září od 19.30 hodin v Městském domě v Přerově.

10.9.2015

Na divadle mám nejraději tvůrčí činnost, říká Zdeněk Hilbert

Přerov – Dnes je z něj amatérský herec, skladatel hudebních komedií a vedoucí přerovského Divadla Dostavník. Kdyby se pětačtyřicetiletého Zdeňka Hilberta někdo v dětství zeptal, čím chce být, sebejistě by odpověděl, že bude hrát s kapelou.

8.9.2015

Hladík před nevšední show: Nová syntéza je splněný sen

Olomouc - Jedinečná jazzrocková událost rozezní ve středu 9. září Korunní pevnůstku v Olomouci. Legendární projekt skupiny Blue Effect a někdejšího Jazzového orchestru Československého rozhlasu „Nová syntéza" se dočká teprve čtvrtého koncertního provedení v plné sestavě za více než 40 let od svého vzniku.

8.9.2015

Galerie Eso zve na "dialogy" Sergeje Kuliny

Přerov – Všechny milovníky výtvarného umění zve přerovská Galerie Eso na vernisáž nové výstavy v pátek 11. září od 17. hodiny. Výstava s názvem Fragmenty představí dílo malíře Sergeje Kuliny.

8.9.2015

Výstava v Pasáži ukáže vesnici pohledem Štreita či Bromové

Přerov – Na vernisáž nové výstavy s názvem Vesnice je svět zve Výstavní síň Pasáž v Přerově ve čtvrtek 10. září od 17 hodin.

8.9.2015

Blues nad Bečvou veze skvělou muziku a zve k darování krve

Přerov – Třídenní festival Blues nad Bečvou už klepe na dveře a příznivci bluesové a rockové muziky se letos mají na co těšit. O start se v pátek 11. září od 20 hodin postarají američtí bluesrockeři Moreland & Arbuckle v restauraci Pivovar.

2.9.2015

Na promítání v přerovském letňáku přijede i režisér Vojtěch Jasný

Přerov – Letní kino pod jeřábem, které promítalo během letních měsíců hudební filmy v café Base Camp v Přerově, uzavře letošní sezonu v sobotu 5. září.

27.8.2015

Jazzový festival v Přerově letos láká na nové tváře

Přerov – Když se řekne jazz, vybaví se návštěvníkům tradičního festivalu město Přerov a skvělá atmosféra v Městském domě. Posluchači se mohou těšit na tři dny plné nezapomenutelných koncertů od čtvrtka 22. do soboty 24. října. Vstupenky na tuto hudební událost roku jsou již od srpna k dostání v předprodeji.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies