VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

11.3.2016

Showman LeBurn Maddox probudí v Přerově Jazzké jaro

Přerov – Své evropského turné uzavře v Přerově v pondělí 21. března mimořádný kytarista a zpěvák LeBurn Maddox. Stane se tak v Restauraci Pivovar u příležitosti akce Jazzké jaro.

9.3.2016

Legendární inscenace Rychlé šípy se představí v Přerově

Přerov – Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Pětici kluků zná díky komiksu Jaroslava Foglara několik generací čtenářů, na divadelních prknech mohou Rychlé šípy vidět zájemci v úterý 15. března v Městském domě v Přerově.

5.3.2016

Divadelní Kojetín se blíží, přehlídka láká na retrokomedii, drama i thriller

Kojetín – Pět dní nabitých divadlem zažije již brzy kojetínská sokolovna. Čtyřiadvacátý ročník přehlídky Divadelní Kojetín vypukne ve středu 16. března a návštěvníci se i letos mají na co těšit.

2.3.2016

Honza Raclavský: Herecké základy mi dal Ivo Kolařík

Přerov – Ještě den po premiéře měl Honza Raclavský ve vlasech zbytky gelu. V titulní roli rockové hvězdy Jana Krále alias Johnnyho se úspěšně představil v hudební komedii Honzo vstávej.

1.3.2016

Mrazivá komedie Dostavníku sklidila úspěch, v hlavní roli zářil Honza Raclavský

Přerov – Několikrát do roka se vyprodá sál Městského domu v Přerově, děje se tak při vystoupení zvučných jmen hudební či divadelní scény. V pondělí 29. února se z plného sálu mohli radovat přerovští ochotníci, kteří na domácích prknech uvedli mrazivou hudební komedii Honzo vstávej.

28.2.2016

Dřevohostičtí ochotníci vyprodali sál, už poněkolikáté

Dřevohostice – Bouřlivý potlesk sklidili v sobotu ochotníci z Divadelního souboru při TJ Sokol v Dřevohosticích, kteří vystoupili před zaplněným sálem s reprízou hry Rodina je základ státu. Jde o příběh z lékařského prostředí, v němž se střídá jedna vtipná situace za druhou.

26.2.2016

Loutkové divadlo představí Zlatovlásku

Přerov – Poslední pohádku v letošní sezoně uvede v neděli 28. února Loutkové divadlo Sokol Přerov. Děti se můžou těšit na Zlatovlásku, přerovští loutkáři zvolili veršovanou verzi Josefa Kainara, která je upravena pro loutkové divadlo. Hraje se ve 14 a v 16 hodin, další reprízy se uskuteční ve stejný čas o nedělích 6., 13. a 20. března. 

24.2.2016

VIDEO: Sprituál kvintet rozezněl zaplněný Měšťák

Přerov – Koncert legendární české folkové kapely si v úterý večer nenechal ujít plný sál Městského domu v Přerově.

24.2.2016

Rozmarné léto představí v kojetínské sokolovně

Kojetín – Na poetický příběh jednoho léta se mohou těšit všichni ti, kteří zavítají ve středu 24. února do sokolovny v Kojetíně.

22.2.2016

Premiéra nové hry překvapí, slibuje Zdeněk Hilbert

Přerov /ROZHOVOR/ – Přerovské Divadlo Dostavník uvede v poněkud netypickém termínu – 29. února – svou letošní premiéru Honzo vstávej. Chybět v ní nebudou prvky, jimiž si dokážou ochotníci podmanit publikum nejen v Městském domě, ale i na celonárodních divadelních přehlídkách – autorská hudba a skvělé herecké výkony. „Téma ale bude tentokrát vážnější," říká šéf souboru Zdeněk Hilbert.

20.2.2016

Když se díváte ven přes krásný tulipán, hned je den veselejší

Přerov – Zvládnout techniku výroby vitrážových skel není zase tak těžké. Poradí si s ní i šikovný školák, který je zručný. Výsledek snažení ale opravdu stojí za to – vitráže prozáří místnost a s trochou nadsázky změní i váš pohled na svět, když se podíváte ven z okna. Rázem je o něco pestřejší a barevnější.

18.2.2016

Honzo vstávej. Premiéra Dostavníku slibuje mrazivou hudební komedii

Přerov – Rok 2016 je přestupný a přerovské Divadlo Dostavník ho oslaví uvedením nové premiéry, která připadne na poslední únorový den. Přerovští ochotníci vstupují do své šestačtyřicáté sezony s mrazivou hudební komedií Honzo vstávej.

17.2.2016

V Brodku zahrají dvě pohádky

Brodek u Přerova – Na dvě pohádky se mohou těšit návštěvníci, kteří zavítají v neděli 28. února na divadelní představení Dramatického kroužku Divadelního souboru J. K. Tyl v Brodku Přerova.

10.2.2016

Operní trio La Gioia zavítá do Přerova

Přerov – Finalisté soutěže Česko Slovensko má talent, kteří ve své tvorbě spojují populární hudbu a operní zpěv, vystoupí ve středu 17. února v 19.30 hodin v Přerově. Slovenské trio La Gioia vzniklo roku 2008, repertoár tvoří světové skladby, slovenské i české hity. Jejich originální interpretace zazní ve složení Peter Ďurovec, Peter Ševčík a Matej Vaník. 

9.2.2016

"Rok sto první" Přerovského Kašpárku přiblíží výstava

Přerov – Ohlédnutím za bohatou historií loutkového divadla Sokola Přerovský Kašpárek bude nová výstava v prostorách Galerie města na Horním náměstí. Její vernisáž se uskuteční 3. března v 17 hodin a na zahájení nebude chybět ani hudební ukázka v podání loutkoherců.

8.2.2016

Ke kreslení se vrátila po letech, v Přerově probíhá její první výstava

Přerov – To, že by veřejně vystavovala svou tvorbu, Dagmar Salamánkovou nečekala. Kreslení portrétů je pro ni hlavně radost, především v posledních letech. „Už jsem dva roky v důchodu. Nemám ambice se nějak prezentovat, a když přišla nabídka, tak mě překvapila," vysvětluje sympatická dáma. V knihkupectví Mezi světy mohou lidé do konce března vidět výstavu portrétů přerovských osobností, které nakreslila. Nechybí mezi nimi Pavel Vrba, Jaroslav Wykrent, Pavel Novák, manželé Kotasovi nebo Leona Machálková.

7.2.2016

Hanáci v Tovačově slavili, tancovali i bývalí členové souboru

Tovačov – Událost letošní plesové sezony zažila v sobotu večer sportovní hala v Tovačově. Taneční soubor Hatě uspořádal výroční 20. Hanácké bál, na kterém se sešli současní i bývalí členové souboru.

3.2.2016

Jak se bavili lidé na plese v Hrušce? Podívejte se

Hruška - Jako každý rok i letos se v obci Hruška nedaleko Kojetína konal Hanácké bál.

29.1.2016

Legendární Progres 2 to rozbalil v klubu Teplo

Přerov – Brněnská legendární kapela Progres 2, která je s přestávkami na hudební scéně od roku 1968, vystoupila ve středu v přerovském klubu Teplo. Koncert uspořádal Klub Dlažka

19.1.2016

Kapela Please The Trees zavítá k Olinkovi

Lhotka – Jedna z nejvyhledáva­nějších tuzemských kapel, která roku 2013 získala hudební cenu Anděl v kategorii alternativa, zavítá v neděli 24. ledna do hospůdky U Olinka ve Lhotce. Kapela Please The Trees s frontmanem Václavem Havelkou vydala v září své čtvrté album, ochutnávku z něj si mohou lidé přijít poslechnout na odpolední koncert, který ve Lhotce startuje již v 16 hodin.

18.1.2016

Novák i Machálková. Portréty přerovských osobností zdobí knihkupectví Mezi světy

Přerov – Hudebníci Pavel Novák a Jaroslav Wykrent, zpěvačka Leona Machálková, fotbalový trenér Pavel Vrba nebo spisovatelka Lenka Chalupová. Osobnosti, které jsou spjaty s Přerovem, spodobnila ve své kresbě Dagmar Salamánková. Výsledky její práce jsou k vidění v knihkupectví Mezi světy v Přerově až do 25. března.

15.1.2016

Plný uši muziky budou mít lidé v Echu

Lipník nad Bečvou – Na akustický dvojkoncert se mohou těšit příznivci kapel eMBéčka a BG Styl ve čtvrtek 28. ledna v 19 hodin v kulturním domě Echo v Lipníku nad Bečvou.

12.1.2016

Který Přerovan by si zasloužil cenu za kulturu? Nominujte jej

Přerov – Znáte významného Přerovana, který by si zasloužil Cenu Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury za rok 2015? Pak ho můžete nominovat.

10.1.2016

Fotbalisté umí tančit, na sportovním plese to rozjeli

Přerov – Vyměnili dresy za společenský oblek, místo kopaček si nazuli lakýrky. Přerovští fotbalisté se hodili do gala. V sobotu večer uspořádali v Hotelu Jana sportovní ples, ke spolupráci si letos přizvali úspěšné mažoretky z klubu Fantasy Přerov.

9.1.2016

Smetana se vrátil do Týna, komorní koncert slavil úspěch

Týn nad Bečvou – Uplynulo několik měsíců od otevření Muzea Bedřicha Smetany v Týně nad Bečvou, kde slavný skladatel pobýval v letech 1852 a 1854 u své nevlastní sestry. Jeho odkaz v obci pod hradem Helfštýn stále žije, například komorním koncertem, který se konal v pátek v podvečer přímo v prostorách muzea.

7.1.2016

Ústřední postavou dokumentu je farář na Slovensku

Brodek u Přerova – Dokument o farářovi v malé vesnici Žakovce pod Tatrami na Slovensku, který se věnuje lidem z okraje společnosti, promítá kino v Brodku u Přerova v pátek 15. ledna ve 20.30 hodin.

7.1.2016

Galerii města Přerova navštívilo za loňský rok 15 tisíc příchozích

Přerov – Poslední ohlédnutí za uplynulým rokem provedla Galerie města Přerova na Horním náměstí. Za dvanáct měsíců se v ní uskutečnilo dvanáct velkých výstav a k tomu další drobné miniexpozice, celkem si je nenechalo ujít téměř patnáct tisíc návštěvníků. Další dva tisíce příchozích přivítala během prázdnin Letní divadelní scéna mezi hradbami díky festivalu Dostavníčko s divadlem a nově zavedeným úterním koncertům.

6.1.2016

Krajinářská grafika zachycuje Moravu a Slezsko před 200 lety

Přerov – Nová výstava s názvem Krajina starých sídel, která se chystá od čtvrtka 7. ledna v přerovské Pasáži, potěší zejména příznivce krajinářské grafiky.

5.1.2016

Numeroložka v Lipníku vyloží události roku 2016

Lipník nad Bečvou – Oblíbený cyklus Host v knihovně přivítá v úterý 12. ledna Dášu Halotovou, která se podívá na události roku 2016 z pohledu numerologie.

17.12.2015

Dárek muzea k Vánocům: rozšíření expozice Komenského

Přerov – Pro všechny, kteří mají zájem seznámit se s bohatou historií jednoty bratrské v Přerově, se otevřela od poloviny prosince v Muzeu Komenského inovovaná a rozšířená stálá expozice, věnovaná významným osobnostem té doby – Janu Blahoslavovi a Janu Amosi Komenskému.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení