VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

10.5.2016

Hospůdka U Olinka ožije divadlem

Lhotka – Divadelní ztvárnění díla Egona Bondyho v podání herců brněnského Hadivadla mohou zhlédnout zájemci již v sobotu 14. května v Hostinci U Olinka ve Lhotce.

AKTUALIZOVÁNO
5.5.2016

Mydy Rabycad na slavnostech piva a jejich závěrečná párty. Pak na Glastonbury

Region – Mladá talentovaná hudební formace z Prahy, Mydy Rabycad, zamíří za několik týdnů na jižní Moravu. Přesněji do Břeclavi, na tamní Slavnosti břeclavského piva. Kapela složená ze čtyř muzikantů, v čele se zpěvačkou a textařkou Žofií Dařbujánovou.

5.5.2016

Rocker Václav Vlasák dostal Cenu kraje. Podívejte se na slavnost s Vondráčkovou

Olomoucký kraj - Osobnosti, které se v loňském roce podílely na kulturním dění v kraji, si ve středu večer převzaly ocenění za svou činnost. Jubilejní desátý ročník akce Cen Olomouckého kraje za výjimečné počiny v oblasti kultury se konal v Moravském divadle.

4.5.2016

Promenádní koncerty v Michalově odstartovaly

Přerov – Nedělní procházky přerovským parkem Michalov opět doprovodí živá hudba.

4.5.2016

Dětské představení Hurá na duchy se odkládá na podzim

Přerov – Zábavné představení Hurá na duchy s Magdou Reifovou a Petrem Vackem, které se mělo konat v sobotu 7. května v Městském domě v Přerově, se přesouvá. Děti se na show plnou písniček mohou těšit v novém termínu, a to v sobotu 1. října.

3.5.2016

Komedie Romantický víkend se přesouvá na říjen

Přerov – Z důvodu nemoci se ve středu 11. května neuskuteční představení Romantický víkend v Divadelním V. Klubu v Přerově. Náhradní termín pro komedii s Petrou Špalkovou a Janem Novotným je ve středu 26. října. Zakoupené vstupenky budou vyměněny v místě prodeje.

1.5.2016

Vracejí se do Přerova. Kvůli jazzu

Přerov – Mladý přerovský bubeník Marek Urbánek byl jedním z talentů, kvůli kterým se jeho učitel na Základní umělecké škole Bedřicha Kozánka Petr Stojan rozhodl založit studentskou kapelu Jazz Base. Po sedmi letech se objevil na podiu Městského domu s kapelou Petr Beneš Quintet. Je názorným příkladem toho, že jazz v Přerově nestárne.

27.4.2016

Do Přerova zavítají loutky

Přerov – Dvanáctý ročník Loutkářských letnic už klepe na dveře, v přerovském loutkové divadle se celostátní přehlídka uskuteční od 13. do 15. května.

26.4.2016

Komedie s Petrou Špalkovou pobaví přerovský V.klub

Přerov – Na britskou komedii Romantický víkend zve ve středu 11. května Divadelní V.klub v Přerově.

25.4.2016

V Pasáži začala výstava Rytmus ticha

Přerov – Originální díla pěti tvůrců mohou obdivovat návštěvníci, kteří zavítají do Výstavní síně Pasáž na expozici s názvem Rytmus ticha. Její vernisáž se uskutečnila v neděli odpoledne za účasti autorů.

20.4.2016

Jan Čenský září v komedii, se kterou zavítá do Přerova

Přerov – Na situační komedii Polib tetičku aneb Nikdo není bez chyby se mohou těšit příznivci divadla ve čtvrtek 28. dubna v 19.30 hodin v Městském domě v Přerově.

20.4.2016

Střihli si mořskou pannu i Johna Lennona. Absolventi vystaví busty i portréty

Přerov – Kašírovaný papír a z něj vymodelované modré busty v nadživotní velikosti, keramické postavičky inspirované Harry Potterovskou ságou, ale také portréty známých osobností nebo velké keramické objekty budou součástí tradiční jarní Absolventské výstavy výtvarného oboru ZUŠ Bedřicha Kozánka v Galerii města Přerova.

19.4.2016

Radůza s kapelou zahraje v klubu Teplo

Přerov – Koncert české zpěvačky a multiinstrumen­talistky zažije v úterý 26. dubna přerovský klub Teplo. Radůza s kapelou vystoupí ve 20 hodin, návštěvníci se mohou těšit také na skladby z nejnovějšího alba Marathon – příběh běžce.

17.4.2016

FOTO, VIDEO: Hranický sbor Harmonia oslavil třicáté výročí

Hranice – Ne jinak než hudbou si připomněli třicetileté narozeniny členové smíšeného pěveckého sboru Harmonia. Divadlo Stará střelnice v Hranicích v sobotu odpoledne zaplnili současní i bývalí zpěváci, kteří se po letech setkali společně na pódiu.

16.4.2016

Obrazy dvou odlišných krajin vystavují malířky v galerii Eso

Přerov – Co spojuje pláže na Kubě a úpatí Hostýnských vrchů? Výstava v přerovské Galerii Eso nabízí tvorbu dvou malířek, jejichž obrazy krajin zaujmou nejednoho návštěvníka. Vernisáž výstavy Ivany Pavlišové a Libuše Matulové se konala ve čtvrtek, obrazy budou v galerii k vidění do 13. května.

13.4.2016

Na koncertě pro stacionář vystoupí Arrhythmia a sopranistka Jana Šelle

Přerov – Rock i opera zazní v pátek 22. dubna na benefičním koncertě pro přerovský stacionář Jsme tady. Akce se koná v 18 hodin v přerovském klubu Teplo na Horním náměstí, jeviště bude patřit skupině Arrhythmia a sopranistce Jany Šelle. Peníze z výtěžku poslouží na podporu provozu aktivačního centra, které pomáhá lidem s kombinovaným postižením.

11.4.2016

Dívčí folková skupina i cimbál zahrají pro dobrou věc

Přerov – Svůj první benefiční koncert pořádá ve středu 27. dubna obecně prospěšná společnost Duševní zdraví. V přerovském klubu Teplo na Horním náměstí se od 17 hodin představí dívčí folkové kapely Rózinky a cimbálová muzika.

9.4.2016

Jazzový festival v Přerově získal od kraje výraznou podporu

Přerov – Tradiční Československý jazzový festival v Přerově, který letos slaví padesát let od svého založení, se dočkal výrazné finanční podpory od Olomouckého kraje. Ten tuto mezinárodně uznávanou kulturní akci zahrnul mezi programy, které v následujících třech letech získají finanční podporu ve výši tři miliony korun.

7.4.2016

Festival V zámku a podzámčí vyhlásil výtvarnou soutěž

Přerov – Byla vojna vypsaná. Tak zní téma pro letošní výtvarnou soutěž v rámci připravovaného folklorního festivalu V zámku a podzámčí, který se v Přerově uskuteční 17. a 18. června. Akce je určena pro děti z mateřských a základních škol z Přerova a širokého okolí.

6.4.2016

Historie zápalek SOLO je k vidění v Domečku

Lipník nad Bečvou – Již neexistující továrnu na výrobu zápalek Solo přibližuje výstava v Domečku Městské knihovny v Lipníku nad Bečvou. Vernisáž se konala ve středu 6. dubna, expozici tvoří zápalky soukromého sběratele Michala Urbáška z Olomouce.

5.4.2016

Letní koncerty rozezní přerovské hradby, tentokrát nad Spálencem

Přerov – Letní, téměř festivalovou atmosféru zažije již brzy Přerov. Akce Hudební léto na hradbách startuje koncem června a nabídne pestrou škálu žánrů v podání českých i zahraničních hudebníků. První z koncertů se uskuteční v úterý 28. června.

3.4.2016

Koncert skupiny Arrhythmia diváky nadchl

Přerov – Výjimečný hudební zážitek přinesl divákům sobotní koncert přerovské kapely Arrhythmia, která hraje v netradičním pojetí rockovou a metalovou hudbu. Jako host pětičlenné skupiny se v hale na výstavišti představil textař a muzikant Jaroslav Wykrent a metalový mág David Spilka z Olomouce.

24.3.2016

Osobitou krajinářskou tvorbu Václava Macha-Koláčného vystaví přerovská galerie

Přerov – Příznivci abstraktních maleb by měli zbystřit. Výstavu s názvem Ozvěny post–atomové renesance bude brzy hostit Galerie města Přerova na Horním náměstí, představí se na ní dílo Václava Macha-Koláčného. Vernisáž se koná ve čtvrtek 31. března v 17 hodin, k vidění budou obrazy do 24. dubna.

23.3.2016

Spisovatelka Markéta Harasimová představí novou knihu

Lipník nad Bečvou – Od dívčích přes ženské romány až po milostné příběhy s detektivní zápletkou. To je tvorba spisovatelky a scenáristky Markéty Harasimové, která představí svůj nejnovější román Pouta z pavučin ve středu 30. března v 17.30 hodin v Domečku v Lipníku nad Bečvou.

22.3.2016

Honza Nedvěd hlásí "Návrat" a míří do Přerova

Přerov – Známá česká folková a trampská legenda – zpěvák Honza Nedvěd – se po dvouleté přestávce znovu vrací na pódium.

22.3.2016

Hudebník LeBurn Maddox v Přerově: Lidé mě nabíjí energií

Přerov – Dvacet tři koncertů během dvaceti čtyř dnů. To je skóre amerického kytaristy a zpěváka LeBurna Maddoxe, který svou náročnou koncertní šňůru završil v přerovské Restauraci Pivovar. „Měl bych být unavený, ale síly mám ještě více," prozradil energií nabitý showman, kterého po skončení koncertu nechtěli návštěvníci nechat odejít – ochotně se s nimi ještě fotil a podepisoval cédéčka.

21.3.2016

Přerovský kreslíř Lubomír Dostál chystá básnickou sbírku

Přerov – V pořadí jedenáctou básnickou sbírku připravuje přerovský kreslíř, malíř a básník Lubomír Dostál. Její pracovní název je Pavučina v ledu, inspiraci našel autor při zimní procházce.

21.3.2016

V Kojetíně dominoval Veroničin pokoj, ceny si odvezl i přerovský Dostavník

Kojetín – Čtyřiadvacátý ročník přehlídky amatérských divadelních souborů v Kojetíně je u konce, výsledky vyhlásila porota v neděli odpoledne. Letos uspěl u odborné poroty i diváků komorní inscenace Veroničin pokoj, kterou připravil Divadelní spolek Kroměříž.

16.3.2016

Městský dům bude hostit divadlo Semafor

Přerov – „Smích a písničky" – tak se jmenuje zábavný pořad s řadou neopakovatelných scének a legendárních songů pražského divadla Semafor.

16.3.2016

VIDEO: Rychlé šípy bavily beznadějně vyprodaný Měšťák

Přerov – Zcela vyprodaný sál Městského domu v Přerově se bavil při úterním představení Rychlé šípy Slováckého divadla z Uherského Hradiště. Divadelní komedie, která čerpá z příběhů Jaroslava Foglara, se inspirovala výtvarnou stránkou oblíbených komiksů. V roli ztřeštěného Rychlonožky zářil přerovský rodák Tomáš Šulaj.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení