VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

14.8.2016

Foršus na gatě dostal trenér úspěšných kanoistů

Kojetín – „Půjčte nám právo na chviličku, nalejte dobró gořaličku, a ať nám to dobře zpívá, poručte ještě Hanákom bečku piva!," těmito slovy požádal starostu města Jiřího Šírka o předání hodového práva stárek se svou chasou. Ještě před tímto slavnostním okamžikem se ale vydal v neděli dopoledne ulicemi Kojetína velkolepý krojovaný průvod.

3.8.2016

Rytíři budou dobývat Moravskou bránu

Veselíčku – Rytířský turnaj, ohňová show, historicky laděné vystoupení nebo velká bitva všech účastníků. Třetí ročník akce Dobývání Moravy se v zámeckém parku ve Veselíčku uskuteční v sobotu 6. srpna a návštěvníci se mají na co těšit.

3.8.2016

Během hodů se rozezní hradby

Přerov – Hradby nad Spálencem, které každé úterý ožijí živou hudební produkcí, se stanou jednou z dějišť Svatovavřineckých hodů v Přerově. Během soboty zde vystoupí účinkující z partnerských měst Přerova, v 15 hodin odstartuje program lidová hudba skupiny Wandering z ukrajinského města Ivano-Frankvisk, od 16.30 návštěvníky rockově naladí kapela Kwadra z polského města Kędzierzyn-Koźle.

29.7.2016

Ochotníci z Plzně rozehráli mezi hradbami psychologickou hru

Přerov – Napjatá atmosféra, skryté hry i překvapení. Hořkou komedii s názvem Grönholmova metoda představil ve čtvrtek na festivalu Dostavníčko s divadlem plzeňský soubor JakoHost. Šest uchazečů o vysokou manažerskou pozici se sejde v jedné místnosti, aby zjistili, kdo je z nich nejlepší, nejodolnější a schopen obětovat cokoliv pro vysněnou práci.

29.7.2016

Kinematograf bratří Čadíků promítne v Přerově české filmy

Přerov – Na letní promítání filmů se mohou těšit lidé, kteří si nenechají ujít produkci Kinematografu bratří Čadíků na náměstí T. G. Masaryka v Přerově.

25.7.2016

Na Tovačovském portálu zahrají Žamboši i AG Flek

Tovačov – Zámeckým areálem v Tovčově bude opět znít hudba. Rodinný multižánrový festival Tovačovský portál, který už dávno není zaměřený pouze na folklórní muziku, se koná v pátek 12. a sobotu 13. srpna.

23.7.2016

Velká soutěž o vstupenky na unikátní výstavu o Karlu IV.

Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte vstupenky na jedinečnou výstavu Císař Karel IV. 1316–2016, která probíhá v Praze v Národní galerii do poloviny září!

22.7.2016

Ivan Mládek představí v galerii v Přerově svou tvorbu

Přerov – Své antiperspektivní obrazy přiveze v srpnu do Přerova bavič, zpěvák, hráč na banjo, ale také malíř Ivan Mládek. Plátna i postery s jeho charakteristickým malířským rukopisem, který se vyznačuje minimalistickým stylem a obrácenou perspektivou, budou moci zhlédnout návštěvníci Galerie města Přerova na Horním náměstí od 5. srpna. Vernisáž výstavy je součástí Svatovavřineckých hodů, které se letos ponesou v duchu oslav 760. výročí povýšení Přerova na královské město.

21.7.2016

Svatojakubské hody lákají na letní kino i Blue Effect

Lipník nad Bečvou – Promítání klasiky českého filmu pod širým nebem, ale také jazzové a rockové koncerty, akce pro děti a vystoupení legendární kapely Blue Effect s Radimem Hladíkem – takový program slibují Svatojakubské hody v Lipníku nad Bečvou, které se uskuteční od pátku 22. do neděle 24. července.

20.7.2016

Koncerty u hradeb přitahují pozornost

Přerov – Skvělá nálada a roztančené publikum, které si koncert užívá plnými doušky. Taková atmosféra vládla v úterý večer na outdoorové scéně u Neptuna v Přerově, kde se konal další z koncertů festivalu Hudební léto na hradbách.

19.7.2016

Získejte ZDARMA vstupenky na festival Colores Flamencos

Region - Dobrá zpráva pro čtenáře, máme pro Vás vstupenky na galavečer festivalu Colores Flamencos 2016, který proběhne dne 30. 7. 2016 od 20.30 hod. na Výstavišti Flora v pavilonu A. Pro letošní ročník bude připraveno pro všechny milovníky flamenca opět nezapomenutelný zážitek v podobě představení Paso a Dos.

18.7.2016

Zahradní slavnost se blíží, s Jablkoněm

Přerov – Atmosféru tradiční Zahradní slavnosti si mohou užít návštěvníci, kteří zamíří poslední červencovou neděli do areálu přerovské Ornitologické stanice u parku Michalov. Lákadlem je letos koncert skupiny Jablkoň, který se uskuteční v neděli 31. července v 17.30 hodin.

14.7.2016

Déšť vyhnal muzikanty z hradeb, rozjeli to v galerii

Přerov – Festival Hudební léto na hradbách je v plném proudu a jeho program nezastaví ani déšť. To se potvrdilo v úterý, kdy se před silným deštěm přesunul koncert kapely Bunny Klub z přerovských hradeb do prostou Galerie města Přerova na Horním náměstí.

13.7.2016

Devadesátiletý Olbram Zoubek zahájil výstavu svých soch v Lipníku

Lipník nad Bečvou – Vernisáž výstavy, která je bezpochyby jednou z nejvýznamnějších letošních výtvarných akcí v regionu, se uskutečnila v úterý odpoledne v Lipníku nad Bečvou.

1.7.2016

Venkovni divadlo v Přerově: hraje se, i když prší

Přerov – K nebi se během čtvrtka zřejmě upíraly oči organizátorů venkovního festivalu Dostavníčko s divadlem. Bohužel marně. Diváci ale o zahajovací představení nepřišli – produkce se z letní scény mezi hradbami přesunula do klubu Teplo na Horním náměstí v Přerově.

1.7.2016

Dobrá zpráva pro čtenáře, máme pro vás vstupenky na Masters of Rock

Milí čtenáři, máme pro Vás jedinečnou nabídku, permanentku na MASTERS OF ROCK, který se uskuteční 14. – 17. 7. 2016 v areálu likérky R. Jelínka ve Vizovicích.

29.6.2016

Dobrá zpráva pro čtenáře, máme pro vás vstupenky na koncert IRON MAIDEN

Region - Milí čtenáři, máme pro Vás jedinečnou nabídku, vstupenky na koncert IRON MAIDEN, který se uskuteční v Eden Aréně v Praze 5. července 2016. A jak se na tento jedinečný koncert dostanete?

28.6.2016

Na Dřevorockfest přijede Harlej i Horkýže Slíže

Dřevohostice – Rockovou muziku si mohou užít všichni ti, kteří se vydají v úterý 5. července do areálu Zámecké zahrady v Dřevohosticích na již jedenáctý ročník festivalu Dřevorockfest.

AKTUALIZOVÁNO
26.6.2016

Hody v Brodku se vydařily, zahráli i Poutníci. Podívejte se

Brodek u Přerova – Hodové oslavy v Brodku u Přerova se konají vždy koncem června. Důvod není těžké uhádnout. Na čtyřiadvacátého června totiž připadne svátek svatého Jana a právě tento den si lidé v Brodku připomínají.

25.6.2016

Pivo teklo proudem, na Zubrfest zamířily davy. Podívejte se

Přerov – /PŘIPRAVUJEME VIDEO/ Vedro až k zalknutí, před kterým není úniku. V Přerově se dokonce v sobotu přepisoval teplotní rekord z roku 1897 a rtuť teploměru se zastavila na 33 stupních Celsia. Ani extrémní teploty ale neodradily fanoušky rocku a pěnivého moku před návštěvou tradičního Zubrfestu. Areál přerovského pivovaru vzali útokem.

22.6.2016

Studentské filmy se promítnou pod širým nebem

Lipník nad Bečvou – Dva unikátní filmové večery slibuje v pátek 24. a sobotu 25. června festival Pod Nebesy v Lipníku nad Bečvou. Čtvrtý ročník přehlídky studentských filmů z České a Slovenské republiky se i tentokrát uskuteční v Meditační zahradě u kostela sv. Jakuba.

22.6.2016

Ochotníci opět zahrají mezi přerovskými hradbami. Tady je PROGRAM

Přerov – Divadelní příznivci v Přerově se mohou radovat, ani letošní léto je nečeká okurková sezona. Čtvrteční večery zpestří přehlídka Dostavníčko s divadlem, program slibuje komediální představení, tragikomické kousky nebo muzikál. Organizátoři letos navíc zvyšují kapacitu letní scény.

16.6.2016

Kovové exponáty krášlí Lipník nad Bečvou

Lipník nad Bečvou – Barevné geometrické útvary či jogínky v typických polohách. To jsou sochy, které od soboty zdobí Lipník nad Bečvou.

16.6.2016

Letní večery v Lipníku zpříjemní živí hudba

Lipník nad Bečvou – Celkem osm koncertů na terase kulturního domu Echo v Lipníku nad Bečvou čeká hudební příznivce během prázdnin. Lipenské kulturní léto se koná vždy v pátek večer, program láká na folkovou, jazzovou i country muziku.

13.6.2016

Kapela Kryštof vystoupí v Prostějově

Region - Fanoušci kapely Kryštof si mohou vychutnat koncert této kapely, který se koná v rámci turné nazvaném „SRDCEBEAT CLUB TOUR 2016" ve Společenském domě Prostějov. Hostem večera je kapela Nebe. Vystoupení se uskuteční 6. prosince 2016 od 19.00 hodin, vstupenky jsou ale k dostání už nyní.

1.6.2016

V knihkupectví vystaví fotografie Jan Nemrava

Přerov – Krajina okolí Čejče za Kyjovem inspirovala fotografa Jana Nemravu, který vystaví od 3. června svou tvorbu v přerovském knihkupectví Mezi Světy v Palackého ulici.

31.5.2016

Evropský den hudby oživí ulice města

Přerov – Přerovské ulice ožijí v úterý 21. června Evropským dnem hudby. Posluchači se mohou těšit na pestrou směsici různých hudebních stylů a žánrů na několika místech ve městě. Akce odstartuje ve 14 hodin u zahrádky Městského domu, kde začne první ze série koncertů v podání skupiny Kangaroos in Austria.

25.5.2016

Divadlo Dostavník hledá talenty do připravovaného muzikálu

Přerov – Nové posily pro další sezonu hledá přerovské Divadlo Dostavník, které pořádá ve čtvrtek 2. června konkurz. Nemusí se přitom jednat pouze o herce, zpěvačky nebo tanečníky, zváni jsou i zvukaři a osvětlovači.

23.5.2016

Best-Fest Rouské se po roce vrací. A bude to nářez

Rouské – Po roce se opět vrací, a to v novém termínu a také s novým programem. Řeč je o letním multižánrovém festivalu Best-Fest summer Rouské. Příznivci této hudební akce se tak opět mohou těšit na bezmála deset hodin rockové muziky, soutěže, občerstvení a bezesporu skvělou atmosféru, která je zárukou tohoto letního festivalu, který se uskuteční v sobotu 4. června.

18.5.2016

Do života Karla IV. nahlédne šašek kukátkem, díky nové knížce

Přerov – Jaké měl dětství nejvýznamnější český panovník Karel IV.? Kdo byl jeho nepřítelem, a kolik míst na svých cestách navštívil? V učebnici dějepisu se sice zajímavosti z jeho života dozvíte, ale zahlceni fakty a letopočty je většinou rychle zapomenete.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení