VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

24.11.2016

Do Přerova míří Kamelie, Zedníček s Paulovou i bluesová bomba

Přerov - Atraktivní program v různých žánrech čeká na Přerovany na přelomu listopadu a prosince.

16.11.2016

Richard Müller zahrál své hity, lidé se s ním loučili potleskem vestoje

Přerov - Srdce jako kníže Rohan, Cigaretka na dva tahy, Po schodoch a další písně v podání Richarda Müllera zněly v úterý večer Městským domem v Přerově.

14.11.2016

Na Richarda Müllera v Přerově zbývají poslední lístky

Přerov – Legendární slovenský zpěvák a hudebník Richard Müller vystoupí v úterý v Městském domě v Přerově.

11.11.2016

Stěny realitní kanceláře ožily výstavou Davida Macháčka

Přerov - Dvanáct černobílých fotografií z tvorby novináře Davida Macháčka zdobí během podzimních dnů prostory realitní kanceláře Galerie Realit v Přerově.

3.11.2016

Nezmaři zahrají v Lipníku nad Bečvou

Lipník nad Bečvou – Na staré i nové pecky se mohou těšit příznivci legendární folkové kapely Nezmaři, která v úterý 8. listopadu rozezpívá kulturní dům Echo v Lipníku nad Bečvou. Koncert začíná v 19 hodin, lístky je možné zakoupit i v předprodeji v kancelářích Střediska volného času a Turistickém informačním centru.

25.10.2016

Rockové kapely rozezní přerovské Véčko

Přerov – Na neopakovatelnou atmosféru v přerovském V.klubu se můžou těšit příznivci tvrdší hudby v sobotu 5. listopadu v Přerově. Na festivalu Rockmag night vystoupí čtyři kapely, které klub rozezní rytmem metalových a rockových melodií.

23.10.2016

Slet bubeníků rozezní klub Teplo

Přerov – To nejlepší s bubny a paličkami, ale i bez nich si užijí posluchači, kteří dorazí v úterý 25. října v 19.30 na ojedinělý bubenický koncert do přerovského klubu Teplo. Jednou ze zastávek už 15. Sletu bubeníků, jenž křižuje za zpěvu chorálů českými a moravskými městy, bude totiž i Přerov.

21.10.2016

Na Hudboslovení se nám podařilo dostat několik velkých jmen

Přerov – Listopad je pro přerovský klub Dlažka ve znamení festivalu Hudboslovení, který i letos nabídne muzikanty zvučných jmen, přednášky či lampionový průvod. Mezi hlavní taháky patří Richard Müller, který v Přerově vystoupí po dlouhých letech.

20.10.2016

Laco Deczi ve vyprodaném Měšťáku odstartoval jazzový festival

Přerov - Československý jazzový festival v Přerově slaví padesát let své existence a oslava jubilea se hned první den vydařila.

14.10.2016

Blues nad Bečvou završí podzimní koncert

Přerov – Na finále čtvrtého ročníku Blues nad Bečvou se mohou těšit hudební příznivci ve středu 19. října v Restauraci Pivovar v Přerově. O podzimní bluesovou náladu se postará Martin Ketner Band, který slibuje kromě vlastního repertoáru také známé standardy.

12.10.2016

S Ranvej vystoupí i zpěvák slavných Motorband

Region - Milovníci rocku si přijdou na své už v sobotu 15. října v sokolovně v Napajedlích. Od 20. hodin se tam uskuteční comebackové vystoupení kapely Ranvej, která po šestileté odmlce a vydání celkem tří CD obnovila svou činnost. Hudebními hosty večera budou kapela Bigbity Rock z Kostelce, zpěvák tuzemské rockové legendy Motorband Luděk Struhař a další. Součástí programu bude také bohatý košt piv. (red)

12.10.2016

Hradišťan přidává v Kroměříži další koncert

Region - Milovníci kvalitní hudby, kteří se 5. listopadu chystají na koncert Hradišťanu a Jiřího Pavlici v kostele sv. Mořice v Kroměříži, a nepodařilo se jim sehnat vstupenky, nemusí zoufat. Kvůli mimořádnému zájmu o večerní vystoupení Hradišťanu, které je již vyprodáno, se uskuteční v kroměřížském svatostánku ještě jeden koncert, a to v 16.00 hodin.

12.10.2016

Dívčí válka Františka Ringo Čecha míří do Přerova

Přerov – Komedie z pera Františka Ringo Čecha, která předkládá nezvyklý pohled na postavy ze Starých pověstí českých Aloise Jiráska, se představí v Městském domě v Přerově v úterý 18. října v 19.30 hodin.

8.10.2016

Kapela Ranvej chystá překvapení

Region – /ROZHOVOR/ Rocková kapela Ranvej se po šestileté odmlce, vrací zpátky na pódia. O tom, co si pro fanoušky připravila a co bylo důvodem pauzy formace, která brázdila „štace" prakticky po celé republice, hovořil zpěvák Radek Vičánek.

8.10.2016

Eva Urbanová zahájí advent ve Zlíně

Zlín - Na koncert jedné z nejvýznamnějších českých operních pěvkyň a sopranistek Evy Urbanové se mohou těšit návštěvníci koncertu, který se uskuteční ve čtvrtek 
1. prosince v 19 hodin v Kongresovém centru ve Zlíně.

5.10.2016

Obrazy Ludmily Šlosarové vystaví muzeum ve Veselíčku

Veselíčko – Esotericky laděná výstava obrazů Ludmily Šlosarové ozdobí během podzimu Muzeum Záhoří ve Veselíčku. Vernisáž s hudebním doprovodem Blanky Prokešové se uskuteční v pátek 7. října v 17 hodin.

2.10.2016

Iva Hüttnerová zahájí v Přerově vernisáž svých obrazů

Přerov – Významnou návštěvu na poli výtvarného umění přivítá ve čtvrtek 6. října přerovská Galerie Eso v Kratochvílově ulici. Od 17 hodin se uskuteční vernisáž výstavy Grafika, kterou tvoří obrazy malířky a herečky Ivy Hüttnerové.

28.9.2016

Když se krajka spojí s fotografií či keramikou

Přerov – Na moderní pojetí paličkované krajky láká nová výstava v Galerii města Přerova, kterou zahájí vernisáž ve čtvrtek 29. září v 17 hodin. Autorkou originální expozice soudobé paličkované krajky propojené s fotografií, keramikou či sklem je fotografka a výtvarnice Jitka Hanáková. K vidění bude krajka do 30. října.

27.9.2016

Druhá tráva oslaví čtvrt století v Přerově

Přerov – Známá česká skupina Druhá tráva, která se během let odchýlila od původního moderního bluegrassu k nadžánrovému výrazu, slaví čtvrt století na hudební scéně.

27.9.2016

Hradišťan a Jiří Pavlica zahrají v kroměřížském kostele

Region - Na mimořádný zážitek se mohou těšit návštěvníci, kteří v sobotu 5. listopadu zavítají do kostela sv. Mořice v Kroměříži. V chrámu totiž vystoupí oblíbený soubor Hradišťan s Jiřím Pavlicou. Koncert začíná v 19.00

13.9.2016

Karikaturista Václav Šípoš vystavuje v galerii

Přerov – Karikaturista a portrétista Václav Šípoš je rád, když může svá díla vytvářet „přímo v akci". Aby co nejvěrněji zachytil objekt svého zájmu, stojí pod podiem hudebníka, jehož chce zvěčnit, a po celou dobou koncertu pracuje.

AKTUALIZOVÁNO
11.9.2016

Přerovanům se odkryla tajemná zákoutí města

Přerov – Nahlédnout do míst a tajemných zákoutí, která běžně nejsou vidět z ulice, občas láká každého z nás. Víte třeba, že měšťanský dům naproti prodejny Bati ve Wilsonově ulici měl před válkou židovské majitele?

11.9.2016

VIDEO: Objev britské hudební scény vystoupil v Přerově

Přerov – Každý, kdo chvíli pozoroval dokonalou kytarovou hru a zaposlouchal se do procítěného zpěvu Laurence Jonese, si musel říct, že o tomto britském mladíkovi ještě v budoucnu uslyšíme. Třiadvacetiletý hudebník byl hlavní hvězdou festivalu Blues nad Bečvou, který se konal v sobotu v areálu přerovského pivovaru, ale i na dalších scénách.

9.9.2016

Festival Hudební léto na hradbách uzavřel Will Johns

Přerov – Britský blues-rockový kytarista Will Johns, kterého na pódiu doprovodili dva skvělí čeští hudebníci – baskytarista Tomáš Liška a Tomáš Hobzek za bicími, se postaral o vydařenou tečku za prvním ročníkem festivalu Hudební léto na hradbách.

9.9.2016

Partička v Přerově pobaví s Jakubem Kohákem

Přerov – Oblíbený televizní pořad, ve kterém má hlavní slovo improvizace, přijede pobavit diváky v úterý 20. září do Přerova.

8.9.2016

„Splachujeme!" Muzeum zve na derniéru výstavy

Přerov – Výstava s názvem „Z koupelen a ložnic… aneb O čem se nemluví," která je k vidění v prostorách Muzea Komenského v Přerově, vzbudila v minulých měsících značný ohlas veřejnosti. Divácky úspěšná byla i muzejní noc s názvem (Ne)mravná noc u Poupětů, na niž se pro velký zájem návštěvníků nedostali všichni.

8.9.2016

Dny evropského dědictví zvou na prohlídku památek

Přerov – Památky, které během roku nejsou běžně přístupné veřejnosti, mohou nadcházející víkend navštívit lidé v Přerově. Jejich prohlídka je zdarma a lidé se mohou těšit na bohatý doprovodný program.

7.9.2016

Tereza Kostková a Aleš Háma přijedou jako Frankie a Johnny

Přerov – Na netradiční romantický příběh o sbližování dvou životem zklamaných lidi láká divadelní inscenace Frankie a Johnny, na kterou se mohou příznivci těšit v úterý v 19.30 hodin v Městském domě v Přerově.

7.9.2016

Přerovské dvorky lákají do malebných zákoutí

Přerov – Poetická a nostalgií dýchající místa, do nichž jen tak nevkročíme. Takové jsou dvorky starých budov v centru města, které budou moci vůbec poprvé spatřit návštěvníci Dnů evropského dědictví v Přerově. Dnem, kdy se zpřístupní široké veřejnosti, je neděle 11. září. Zájemci o prohlídku se mohou odpoledne těšit na pestrý program.

7.9.2016

Blues nad Bečvou zahájil Javier Vargas

Přerov – Čtvrtý ročník bluesového festivalu v Přerově začal. O bluesový start s prvky latiny a rocku se na přerovských hradbách v lokalitě Spálenec postaral v úterý Javier Vargas se svou kapelou. Na další porci blues se mohou těšit příznivci v pátek večer Restauraci Pivovar a v sobotu od 16.30 v areálu pivovaru Zubr.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies