VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

14.7.2015

Studenti připravují divadelní festival

Přerov – Studentský divadelní klub Ervínovci, který před pár lety vznikl ze studentů Gymnázia Jakuba Škody v Přerově, se opět hlásí o slovo.

13.7.2015

Ochotníci přijedou S hlavou v oblacích

Přerov – Na další divadelní Dostavníčko se mohou Přerované těšit ve čtvrtek 16. července o půl osmé večer.

9.7.2015

Na Krausberry v Olomouci můžete zdarma. Co pro to udělat?

Olomouc - Rockové pecky představí návštěvníkům Olomouckých kulturních prázdnin skupina Krausberry v čele s českým Mickem Jaggerem a zpívajícím bubeníkem Martinem Krausem. Česká hudební stálice působící na scéně od roku 1984 zahraje na nádvoří olomoucké radnice ve čtvrtek 16. července. S regionálním Deníkem můžete na její vystoupení získat dvě vstupenky v celkové hodnotě 380 korun zdarma.

3.7.2015

Mezi přerovskými hradbami se usadila Thálie

Přerov – Příznivcům amatérského divadla začaly ve čtvrtek 2. července žně v podobě třetího ročníku přehlídky Dostavníčko s divadlem. Na venkovní divadelní scéně mezi hradbami přerovského zámku se každý prázdninový čtvrtek představí jeden ochotnický soubor. Kdo si nestihl koupit lístek v předprodeji, má ještě šanci.

2.7.2015

Startuje Lipenské kulturní léto, přinese sedm koncertů

Lipník nad Bečvou – Série koncertů opět rozezní každý páteční prázdninový večer terasu kulturního domu Echo v Lipníku nad Bečvou.

24.6.2015

Lístky na hity Carlose Santany ZDARMA. Jak na to?

Olomoucký kraj – Nejslavnější hity fenomenálního kytaristy Carlose Santany se ve čtvrtek 2. července budou rozléhat Korunní pevnůstkou v Olomouci. 

22.6.2015

Strhující Edith Piaf z Hranic nadchla. Podívejte se na VIDEO

Hranice - Bouřlivý aplaus ve stoje vyvolalo taneční vystoupní hranické ZUŠ s názvem Edith Piaf. Nadšené publikum sokolovny vidělo strhující a takřka profesionálně zvládnuté představení přibližující osud a písničky slavné šansoniérky. Nejbližší repríza je v plánu až 19. prosince. Vy se zatím můžete podívat na náš videoprůřez.

21.6.2015

VIDEO: Supergroup.cz, třešnička na dortu Rockových Hranic

Hranice – Málokdy se sejde na jednom podiu taková hudební konstelace: skvělý zpěvák Kamil Střihavka, legendární kytarista Michal Pavlíček a baskytarista Vladimír Guma Kulhánek. K tomu Roman Dragoun za klávesy, houslista Jan Hrubý a bubeník Michal Maier.

21.6.2015

Mezi hradbami budou znít barokní opery dřevohostického rodáka

Přerov – Dvě alegorické komické opery pojednávající o tom, zda není muži lépe bez ženy, a jak se svět s pomocí politika zbavuje pravdy, rozezní přerovskou Letní divadelní scénu mezi hradbami v úterý 23. června od 19 hodin.

16.6.2015

V meditační zahradě promítnou studentské filmy

Lipník nad Bečvou – Třetí ročník festivalu Pod Nebesy se uskuteční v pátek 19. a v sobotu 20. června v meditační zahradě v Lipníku nad Bečvou.

11.6.2015

Glosy Jiřího Lose vyšly knižně, teď je se studenty pokřtil

Přerov – Není dárek jako dárek. O netradiční poděkování svému pedagogovi – dlouholetému profesorovi Gymnázia Jakuba Škody v Přerově Jiřímu Losovi – se postarali bývalí studenti. Vydali v knižní podobě jeho glosy, které si oblíbili čtenáři týdeníku Nové Přerovsko. Slavnostní křest se uskutečnil v úterý v podvečer v Galerii města Přerova.

9.6.2015

Soubor lidových tanců ve Veselíčku slaví 65. výročí

Veselíčko – Setkání členů tanečního souboru lidové umělecké tvořivosti pořádají v pátek 12. června ve Veselíčku.

8.6.2015

Mezi přerovskými hradbami zahrají muzikanti i herci. Tady je letní program

Přerov – S blížícím se létem začíná svou sezonu i venkovní divadelní scéna mezi hradbami přerovského zámku. Letošní program nabízí koncerty a festival Dostavníčko s divadlem. Na své si tak přijdou nejen milovníci komedií, dramatu nebo činohry, ale i fanoušci dobré muziky.

31.5.2015

Dechový orchestr Haná oslavil čtyřicátiny, zahrál si i ministr Jurečka

Přerov - Ve velkém stylu oslavil v sobotu večer své čtyřicáté narozeniny Dechový orchestr Haná. Na podiu haly TJ Spartak Přerov se vystřídali bývalí dirigenti orchestru a hráči. Mezi pozvanými hosty nechyběl ministr zemědělství Marian Jurečka, který si s orchestrem také sám zahrál. Na oslavy si našly cestu stovky milovníků dechové hudby, na které čekal nevšední hudební zážitek.

31.5.2015

Otto Hejnic Trio zahájilo "Jazzké jaro" v Přerově

Přerov – Koncertem špičkových jazzových instrumentalistů z Otto Hejnic Tria, které slaví úspěchy doma i v zahraničí, začalo v pátek večer v Přerově „Jazzké jaro," které během června slibuje řadu zajímavých akcí. V restauraci Pivovar vystoupili bubeník Otto Hejnic, klávesista Ondrej Krajňák a za původně avizovaného kontrabasistu Josefa Feče zaskočil hranický rodák Matěj Černý.

29.5.2015

Festival V zámku a podzámčí představí jarní zvyky

Přerov – Jarní zvyky. Takové je téma devátého ročníku folklorního festivalu V zámku a podzámčí, kterým ožije v pátek 12. a sobotu 13. června Horní náměstí v Přerově. Představí nejen folklor a lidovou kulturu Hané, ale také dalších oblastí Moravy a Slezska.

27.5.2015

Slovinské umění míří do Konírny. Těšte se na malby Anky Krašne

Lipník nad Bečvou – Plátna přední slovinské malířky Anky Krašne zaplní přízemí galerie Konírna v Lipníku nad Bečvou. Vernisáž výstavy se koná ve čtvrtek 4. června od 17. hodiny.

27.5.2015

Získejte dvojici vstupenek na koncert Karla Gotta ve Zlíně

Dobrá zpráva pro čtenáře! Máme pro Vás dva lístky na koncert Karla Gotta. Tento nejúspěšnější český zpěvák všech dob se zahraničním renomé znovu zavítá také na Moravu. Vystoupí ne velkolepém koncertě ve Zlíně už 28. června.

26.5.2015

Nedělní Komediograf U Olinka se ruší

Lhotka – Na komické scénky, skeče i písničky se mohli těšit lidé ve Lhotce nedaleko Přerova v hospůdce U Olinka.

25.5.2015

Loutková divadla z celé ČR se předvedou v Přerově. Tady je PROGRAM

Přerov – Exkurze do jednoho z nejstarších sokolských divadel u nás, pohádky pro nejmenší nebo individuální výstupy s loutkou. Program celostátní přehlídky sokolských loutkových divadel startuje v Přerově v pátek 29. května.

22.5.2015

Miroslav Donutil vystoupí v "měšťáku"

Přerov – Se svým oblíbeným pořadem „Ptejte se mě na co chcete…" zavítá do Přerova herec, bavič a vypravěč Miroslav Donutil. Návštěvníci Městského domu se na něj mohou těšit v pondělí 1. června v 19.30 hodin.

22.5.2015

Velká párty na výstavišti: Pavel Novák a Forum to rozjedou spolu

Přerov – „Velký narozeninový mejdan pod širým nebem", který má v podtitulu 70/50/30. To nejsou míry modelky, jak by se na první pohled zdálo, ale připomenutí tří jubileí – nedožitých sedmdesátých narozenin slavného přerovského zpěváka Pavla Nováka, padesátin jeho syna a třicetiletého výročí další legendy – skupiny Forum.

21.5.2015

Dechový orchestr Haná slaví 40 let, můžete se těšit na koncert v tenisové hale

Přerov – Velkolepým koncertem, na kterém si zahraje dokonce ministr zemědělství Marian Jurečka, oslaví čtyřicet let své existence Dechový orchestr Haná. Posluchači, kteří zavítají v sobotu 30. května v 18 hodin do přerovské tenisové haly, se mohou těšit na nevšední hudební zážitek. Organizátoři očekávají až pět stovek návštěvníků. Vstup na akci je volný.

21.5.2015

Otto Hejnic Trio zahraje jazz

Přerov – Jedno z nejoriginál­nějších jazzových trií československé hudební scény vystoupí v pátek 29. května v restauraci Pivovar v Přerově. Otto Hejnic Trio se představí ve složení Ondrej Krajňák, Josef Fečo a Otto Hejnic. Koncert, který se pořádá v rámci akce Jazzké jaro 2015, začíná ve 20 hodin. (ina)

18.5.2015

Muzejní noc se blíží, tahákem je loutkové představení pro dospělé

Přerov – Kašpárkovo noční dobrodružství je na programu Přerovské muzejní noci, která proběhne v Muzeu Komenského od 17. hodiny v pátek 22. května.

17.5.2015

Komedie s Petrem Nárožným se odkládá

Přerov – Dlouho očekávaná francouzská konverzační komedie „V Paříži bych tě nečekal, tatínku", která se měla odehrát v pondělí 18. května v Městském domě v Přerově, se odkládá.

15.5.2015

Petr Nárožný přiveze do Přerova Paříž

Přerov – Divadelní komedie z pera Jeana Barbiera zavítá v pondělí 18. května do Městského domu v Přerově.

15.5.2015

Věcnosti Pavla Rozsívala nabádají návštěvníky k hlubším úvahám

Přerov – Po pěti letech se do Přerova vrací s novou výstavou fotografických zátiší olomoucký rodák a fotograf Pavel Rozsíval. Vernisáž výstavy s názvem Věcnosti se uskutečnila 14. května, na fotografie se mohou zájemci přijít podívat do přerovského zámku až do konce srpna.

15.5.2015

Kašpárek láká děti i dospělé na noční dobrodružství

Přerov – Nahlédnout do zákulisí loutkového divadla mohou návštěvníci v pátek 22. května v Muzeu Komenského v Přerově. Kašpárkovo noční dobrodružství nabídne animační programy i kreativní dílny pro děti a dospělé. Programy startují v 17, 17.45, 18.30, 19.15, 20 a ve 20.45 hodin a trvají zhruba 75 minut.

13.5.2015

Dánská putovní výstava se představí v Přerově

Přerov – Výstava s názvem Města s dobrou adresou dorazí do Přerova. Jak ale chápeme pojem „Dobrá adresa"? A umíme ji v českých podmínkách vytvářet? Dánská putovní výstava by měla nastartovat v českých podmínkách veřejnou diskusi o kvalitě života v našich městech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies