VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

9.6.2015

Soubor lidových tanců ve Veselíčku slaví 65. výročí

Veselíčko – Setkání členů tanečního souboru lidové umělecké tvořivosti pořádají v pátek 12. června ve Veselíčku.

8.6.2015

Mezi přerovskými hradbami zahrají muzikanti i herci. Tady je letní program

Přerov – S blížícím se létem začíná svou sezonu i venkovní divadelní scéna mezi hradbami přerovského zámku. Letošní program nabízí koncerty a festival Dostavníčko s divadlem. Na své si tak přijdou nejen milovníci komedií, dramatu nebo činohry, ale i fanoušci dobré muziky.

31.5.2015

Dechový orchestr Haná oslavil čtyřicátiny, zahrál si i ministr Jurečka

Přerov - Ve velkém stylu oslavil v sobotu večer své čtyřicáté narozeniny Dechový orchestr Haná. Na podiu haly TJ Spartak Přerov se vystřídali bývalí dirigenti orchestru a hráči. Mezi pozvanými hosty nechyběl ministr zemědělství Marian Jurečka, který si s orchestrem také sám zahrál. Na oslavy si našly cestu stovky milovníků dechové hudby, na které čekal nevšední hudební zážitek.

31.5.2015

Otto Hejnic Trio zahájilo "Jazzké jaro" v Přerově

Přerov – Koncertem špičkových jazzových instrumentalistů z Otto Hejnic Tria, které slaví úspěchy doma i v zahraničí, začalo v pátek večer v Přerově „Jazzké jaro," které během června slibuje řadu zajímavých akcí. V restauraci Pivovar vystoupili bubeník Otto Hejnic, klávesista Ondrej Krajňák a za původně avizovaného kontrabasistu Josefa Feče zaskočil hranický rodák Matěj Černý.

29.5.2015

Festival V zámku a podzámčí představí jarní zvyky

Přerov – Jarní zvyky. Takové je téma devátého ročníku folklorního festivalu V zámku a podzámčí, kterým ožije v pátek 12. a sobotu 13. června Horní náměstí v Přerově. Představí nejen folklor a lidovou kulturu Hané, ale také dalších oblastí Moravy a Slezska.

27.5.2015

Slovinské umění míří do Konírny. Těšte se na malby Anky Krašne

Lipník nad Bečvou – Plátna přední slovinské malířky Anky Krašne zaplní přízemí galerie Konírna v Lipníku nad Bečvou. Vernisáž výstavy se koná ve čtvrtek 4. června od 17. hodiny.

27.5.2015

Získejte dvojici vstupenek na koncert Karla Gotta ve Zlíně

Dobrá zpráva pro čtenáře! Máme pro Vás dva lístky na koncert Karla Gotta. Tento nejúspěšnější český zpěvák všech dob se zahraničním renomé znovu zavítá také na Moravu. Vystoupí ne velkolepém koncertě ve Zlíně už 28. června.

26.5.2015

Nedělní Komediograf U Olinka se ruší

Lhotka – Na komické scénky, skeče i písničky se mohli těšit lidé ve Lhotce nedaleko Přerova v hospůdce U Olinka.

25.5.2015

Loutková divadla z celé ČR se předvedou v Přerově. Tady je PROGRAM

Přerov – Exkurze do jednoho z nejstarších sokolských divadel u nás, pohádky pro nejmenší nebo individuální výstupy s loutkou. Program celostátní přehlídky sokolských loutkových divadel startuje v Přerově v pátek 29. května.

22.5.2015

Miroslav Donutil vystoupí v "měšťáku"

Přerov – Se svým oblíbeným pořadem „Ptejte se mě na co chcete…" zavítá do Přerova herec, bavič a vypravěč Miroslav Donutil. Návštěvníci Městského domu se na něj mohou těšit v pondělí 1. června v 19.30 hodin.

22.5.2015

Velká párty na výstavišti: Pavel Novák a Forum to rozjedou spolu

Přerov – „Velký narozeninový mejdan pod širým nebem", který má v podtitulu 70/50/30. To nejsou míry modelky, jak by se na první pohled zdálo, ale připomenutí tří jubileí – nedožitých sedmdesátých narozenin slavného přerovského zpěváka Pavla Nováka, padesátin jeho syna a třicetiletého výročí další legendy – skupiny Forum.

21.5.2015

Dechový orchestr Haná slaví 40 let, můžete se těšit na koncert v tenisové hale

Přerov – Velkolepým koncertem, na kterém si zahraje dokonce ministr zemědělství Marian Jurečka, oslaví čtyřicet let své existence Dechový orchestr Haná. Posluchači, kteří zavítají v sobotu 30. května v 18 hodin do přerovské tenisové haly, se mohou těšit na nevšední hudební zážitek. Organizátoři očekávají až pět stovek návštěvníků. Vstup na akci je volný.

21.5.2015

Otto Hejnic Trio zahraje jazz

Přerov – Jedno z nejoriginál­nějších jazzových trií československé hudební scény vystoupí v pátek 29. května v restauraci Pivovar v Přerově. Otto Hejnic Trio se představí ve složení Ondrej Krajňák, Josef Fečo a Otto Hejnic. Koncert, který se pořádá v rámci akce Jazzké jaro 2015, začíná ve 20 hodin. (ina)

18.5.2015

Muzejní noc se blíží, tahákem je loutkové představení pro dospělé

Přerov – Kašpárkovo noční dobrodružství je na programu Přerovské muzejní noci, která proběhne v Muzeu Komenského od 17. hodiny v pátek 22. května.

17.5.2015

Komedie s Petrem Nárožným se odkládá

Přerov – Dlouho očekávaná francouzská konverzační komedie „V Paříži bych tě nečekal, tatínku", která se měla odehrát v pondělí 18. května v Městském domě v Přerově, se odkládá.

15.5.2015

Petr Nárožný přiveze do Přerova Paříž

Přerov – Divadelní komedie z pera Jeana Barbiera zavítá v pondělí 18. května do Městského domu v Přerově.

15.5.2015

Věcnosti Pavla Rozsívala nabádají návštěvníky k hlubším úvahám

Přerov – Po pěti letech se do Přerova vrací s novou výstavou fotografických zátiší olomoucký rodák a fotograf Pavel Rozsíval. Vernisáž výstavy s názvem Věcnosti se uskutečnila 14. května, na fotografie se mohou zájemci přijít podívat do přerovského zámku až do konce srpna.

15.5.2015

Kašpárek láká děti i dospělé na noční dobrodružství

Přerov – Nahlédnout do zákulisí loutkového divadla mohou návštěvníci v pátek 22. května v Muzeu Komenského v Přerově. Kašpárkovo noční dobrodružství nabídne animační programy i kreativní dílny pro děti a dospělé. Programy startují v 17, 17.45, 18.30, 19.15, 20 a ve 20.45 hodin a trvají zhruba 75 minut.

13.5.2015

Dánská putovní výstava se představí v Přerově

Přerov – Výstava s názvem Města s dobrou adresou dorazí do Přerova. Jak ale chápeme pojem „Dobrá adresa"? A umíme ji v českých podmínkách vytvářet? Dánská putovní výstava by měla nastartovat v českých podmínkách veřejnou diskusi o kvalitě života v našich městech.

12.5.2015

Klavírní dua oslaví dílo Antonína Dvořáka

Lipník nad Bečvou – Na nesoutěžní přehlídku žáků základních uměleckých škol se mohou lidé těšit v pátek 15. května v Lipníku nad Bečvou.

8.5.2015

Komedie s Petrem Nárožným zabrnká na francouzskou notu

Přerov – Na francouzskou konverzační komedii V Paříži bych tě nečekala, tatínku se mohou těšit divadelní příznivci v pondělí 18. května v Městském domě v Přerově.

8.5.2015

Vyhrajte rodinné vstupenky na výstavu Salvadora Dalího

Olomoucký kraj - Soutěžte s Deníkem o dvě rodinné vstupenky na výstavu Salvador Dalí/Výběr z díla ve Vlastivědném muzeu Olomouc. Výstava se koná až do konce května a s námi můžete vyhrát vstupenku pro dva dospělé a tři děti ve věku 6 až 15 let.

6.5.2015

V kině Hvězda zahraje divadlo pro děti

Přerov – S pohádkově písničkovém představením zavítá v pondělí 11. května do přerovského kina Hvězda Hudební divadlo dětem Michaely Novozámské. Představení, které má motivovat děti v oblasti vztahů, začíná v 8.30 a v 10 hodin a vzniklo na motivy pohádek Josefa Čapka O pejskovi a kočičce.

4.5.2015

Pasáž láká na nové výstavy, dočkáte se nových obrazů i série dřevěných hraček

Přerov – Hned na dvě výstavy výtvarného umění zve v květnu Výstavní síň Pasáž v Přerově. Ve středu 6. května od 17 hodin proběhne vernisáž výstavy Michaela Pavlovského a Michaely P. Pfeffer s názvem Fantazie 2 x jinak. „Oblíbené designové dřevěné hračky a objekty vystavíme současně s kolážemi autorky," upřesnila kurátorka výstavy Marta Jandová.

1.5.2015

Vinx a Ondřej Brzobohatý míchali v Přerově skvělý jazzový koktejl

Přerov – Americký zpěvák Vinx a charismatický český hudebník a moderátor Ondřej Brzobohatý. Na první pohled hudebně nesourodá dvojice ukázala ve čtvrtek večer v Městském domě v Přerově, jak se hraje jazz. Ondřej Brzobohatý se publiku představil nejen jako zpěvák, ale i jako skvělý klavírista.

29.4.2015

Matějská jazzová pouť: v Měšťáku to rozjede Ondřej Brzobohatý i Vinx

Přerov – Na jarní prolog Československého jazzového festivalu se mohou těšit ve čtvrtek 30. dubna návštěvníci Městského domu v Přerově.

25.4.2015

Račte vstoupit do světa loutek. Je pro děti i dospělé

Přerov – Nejstarší loutka Přerovského Kašpárku, která vykouzlila úsměv na dětských tvářích, je z roku 1922. Loutkové divadlo Sokola je ale ještě starší – začátek tradice se datuje do období před první světovou válkou – roku 1915. Díky nadšencům, které spojuje láska k divadlu a dětem, se ji v Přerově daří udržovat dodnes.

24.4.2015

Absolventskou výstavu zpestří dekorované židle

Přerov – Dekorovaný nábytek nebo hudební nástroj za užití různých výtvarných technik, žákovská malba na plátno a další novinky. V originálním duchu proběhne třetí ročník Absolventské výstavy výtvarného oboru ZUŠ Bedřicha Kozánka v Přerově. Vernisáž se uskuteční v úterý 28. dubna v 17 hodin v Galerii města Přerova na Horním náměstí.

23.4.2015

Tučínský špekáček udeří na folkovou strunu

Tučín – Folková, trampová, country a bluegrass hudba zazní v sobotu 9. května v areálu koupaliště v Tučíně.

23.4.2015

Věra Špinarová: Přerov je moje srdeční záležitost

Přerov – Nezaměnitelný alt, kterým se Věra Špinarová právem zapsala do české hudební historie, si mohou lidé vychutnat na živo v úterý 5. května v Městském domě v Přerově. Ročně odzpívá desítky koncertů, oporou na jevišti jí je i kapela syna Adama Pavlíka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies