A nebyl to šťastný návrat s premiérou, spíše dosti smolný. Zubři v pondělí podlehli Ústí nad Labem 2:3.

Rozhodla zaspaná první třetina a nešťastný gól ze samotného závěru utkání.

Nepomohly ani dvě branky nestárnoucího Karla Pláška.

Osm proher v řadě na přerovských hokejistech bylo v první třetině znát. Prvních deset minut hrozilo prakticky jen Ústí. Do vedení šlo v šesté minutě díky střele Jaroslava Kasíka, který po zemi propálil Luboše Horčičku.

Za minutu navíc Lvi rozehráli přesilovku. Stačilo jim patnáct vteřin a přesná rána veterána Jaroslava Roubíka z pravého kruhu poslala hosty do dvoubrankového vedení. Deka na Zubry dolehla naplno. Shodili ji až ve druhé třetině.

„Z prvních de facto tří střel dvě skončily v bráně. To nás srazilo. Do druhé dvacetiminutovky už jsme vstoupili podstatně kompaktněji a silněji, ale neskutečným způsobem se nadřeme na gól," začal hodnotit Kamil Přecechtěl.

V prostředním dějství na led přijel vyměněný domácí tým. Přecechtěl s Dočkalem stáhli hru na tři útoky, Kovařík se ze čtvrtého přesunul do druhého, což okamžitě přinášelo ovoce.

Snížení obstaral ve 24. minutě Plášek, kterému dobře nabil Berger. Zubři se rázem probrali a našli ztracené sebevědomí. Toho ale bylo nejspíš stále málo v koncovce. Na soupeřova gólmana Volkeho se hrnula jedna nebezpečná akce za druhou.

Neujaly se obří šance Kovaříka ani Sikory, udeřit tak musel opět přerovský srdcař Karel Plášek. Nejzkušenější z domácích při hře ve čtyřech pohotově dorazil Novotného ránu od modré, začínalo se od začátku.

„Kdybychom druhou třetinu vyhráli 5:0, tak by to ještě nebylo vyjádření toho, co se na ledě dělo," podotkl Přecechtěl.

Další branku však Zubři přes velký počet slibných šanci i několik přesilovek nepřidali. Smutný trest tak pro domácí přišel v čase 58:24. Těsně po skončení ústecké početní výhody Horčička neudržel střelu Patrika Poulíčka, puk se pomalu došoural za brankovou čáru.

„Nakonec nás dva zbytečné fauly v závěru stály hodně sil a při konci jednoho oslabení jsme inkasovali," shrnul nový kouč závěr své premiéry.

Na takto krutou ránu už Přerov nenašel odpověď a na vítězství čeká dál, nyní už devět zápasů. Odvrátit desátou prohru v řadě může už ve středu opět v MEO Aréně v duelu s Litoměřicemi. V tabulce WSM ligy jsou Zubři devátí, pouhý bod před jedenáctým Frýdkem-Místkem.

HC ZUBR Přerov – HC Slovan Ústí nad Labem 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 24. Plášek (Berger, Sikora), 32. Plášek (Novotný, Berger) – 6. Kasík (Gengel, Bernad), 7. Roubík (Bernad), 59. Poulíček (Bernad, Volke). Rozhodčí: Obadal – Bryška, Wesley. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:1. Diváci: 1793.

Přerov: Horčička – Novotný, Ferenc, Chmelíř, Malina, L. Vágner, Pala, Šnajnar – Plášek, Berger, Sikora – Procházka, Pšurný, Ižacký – Goiš, Sýkora, M. Kratochvíl – P. Kratochvíl, Král, Kovařík. Trenéři: Kamil Přecechtěl, Petr Dočkal.

Ústí n. L.: Volke – Bernad, M. Vágner, Kasík, Macek, Přindiš, Zdvořáček – Melka, Roubík, Poulíček – Doležal, Vrdlovec, Merta – Dalecký, Gengel, Navarra – Markulinec, Komárek, Moučka. Trenér: Miroslav Mach.