„To, čeho jsme se obávali, se naplnilo, když jsme se přizpůsobili hře soupeře, který nás docela potrápil,“ pověděl úvodem Lubomír Václavíček, asistent přerovského kouče.

První branky se dočkal téměř prázdný zimní stadion hned po 69 sekundách. Přerovský gólman Petr Okáč střelu Matysze skvěle vyrazil lapačkou, jenže na dorážku už byl krátký.

V čase 3:12 však bylo vyrovnáno. V přesilové hře obránce Jan Krajíček zacílili tak, že kotouč zapadl do horní části Láníčkovy svatyně.

Jenže uběhlo sotva 23 sekund a domácí opět vedli. Diviš si dobře narazil s Kabeláčem, puk se mu od brusle odrazil nad Okáčův beton a ze vzduchu jej poté sklepl za jeho záda – 2:1.

„Dostali jsme dva rychlé góly kvůli našemu laxnímu přístupu v obraném pásmu, kdy domácí vždy nadvakrát doráželi. Nebyl tam potřebný důraz,“ zlobil se Václavíček.

Divoká přestřelka v první třetině pokračovala a Frýdek v 10. minutě odskočil už na dva góly. V početní výhodě byl na brankovišti důrazný Sluštík a nadvakrát puk dotlačil do sítě.

Důležitý okamžik přišel v čase 12.58. Faltýnek dobře zachytil kouč na modré čáře, našel volného Marka Kundrátka, a ten střelou pod horní tyč nedal Láníčkovi šanci – 3:2.

Po první divoké dvacetiminutovce vidělo v prostřední části na tři sta padesát diváků pouze jedinou trefu. Předcházelo jí několik šancí Zubrů, proti kterým stál skvělý Láníček. Vyrovnání se zrodilo ve 35. minutě, kdy Sedlák vyhrál buly a Jan Kolařík skóroval střelou z otočky.

„Od druhé třetiny jsme zlepšili pohyb, vynutili si fauly soupeře a hráli dost přesilových her. V brance však byl Láníček, který v této části hry za svá záda pustil jen střelu Kolaříka na 3:3,“ uvedl asistent přerovského trenéra.

Krásnou akci jako z učebnice hokeje předvedlo Meo v 51. minutě. Kolářík ve středním pásmu nabral rychlost, obhodil si na modré obránce a předložil Pavlu Hanákovi milimetrovou přihrávku, na kterou stačilo jen nastavit hůl – 3:4. Zubři tak poprvé v utkání vedli.

Pojistku ještě přidali v samotném závěru v početní výhodě, kdy Ditrich našel před brankou Richarda Brančíka, ten prostřelil Láníčka popáté a bylo rozhodnuto.

„V závěrečné části jsme zbytečně faulovali, dostali se v oslabení pod tlak, ale naštěstí jsme to přežili a po brejcích dvěma góly rozhodli,“ pověděl Lubomír Václavíček.

„Předvedená hra nebyla úplně optimální, ale body jsou naše. Možná došlo k lehkému podcenění, ale nikde venku to nebude lehké. Navíc se hrálo v hodně komorní atmosféře,“ dodal.

HC Frýdek-Místek – HC ZUBR Přerov 3:5 (3:2, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 2. Matysz (Štubňa, Majling), 4. Diviš (Kabeláč), 10. Sluštík (Hrubý, Rozum) – 4. Krajíček (Ditrich, Brančík), 13. Kundrátek (Faltýnek), 35. Kolařík (Sedlák), 51. Sedlák (Kolařík, Faltýnek), 60. Brančík (Ditrich).

Vyloučení: 7:7. Využití: 1:2. Střely na branku: 27:43. Buly: 29:45. Diváků: 348. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:5.

HC Frýdek-Místek: Láníček – Podešva, Jindřich, Gajda, Kudláček, Měkýš, Sluštík, Michalčík, Hrubý, Krutil, Gančařík, Kabeláč, Rozum, Diviš, Matysz, Štubňa, Gogolka, Mach, Majling, Pauliak, Řezáč.

HC ZUBR Přerov: Okáč – Pala, Ferenc – Krajíček, Pospíšil – Faltýnek, Vlček – Blinka, Hanák, Kotásek – Goiš, Brančík, Ditrich – Kolařík, Sedlák, Kundrátek. Trenér: Pavel Sedlák.

Sérii tří utkání na ledě soupeře zakončí Zubři ve středu, kdy jedou do Poruby. Svým fanouškům se poté představí v sobotu od 17 hodin doma proti Uherskému Hradišti.

2. hokejová liga, sk. Východ

15. kolo: Frýdek-Místek – Přerov 3:5, Opava – Poruba 3:0, Karviná – Nový Jičín 5:2, Prostějov – Havířov 2:3, Vsetín – Valašské Meziříčí – hraje se dnes od 17.30 hodin.