Přerov – Po čtyřech prohraných zápasech si Zubři na své konto připsali konečně tři body. V sobotním 25. kole východní skupiny druhé hokejové ligy přivítali Frýdek-Místek a devíti stovkám diváků předvedli zlepšený výkon, který vedl k jasnému vítězství.

3.12.2011

Přerovští Zubři proti Frýdku-MístkuFoto: DENÍK/David Klein

HC ZUBR Přerov – HC Frýdek-Místek 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Zubři v týdnu doplnili kádr o dva útočníky. A oba z Olomouce. Na hostování do konce sezony přišel přerovskému publiku dobře známý Viktor Coufal, do utkání ovšem nezasáhl. Druhou akvizicí je Tomáš Zbořil, jenž má vyřízené střídavé starty a trenéři jej proti Frýdku postavili na pravé křídlo prvního útoku ke Zdeňku Sedlákovi a Janu Kolaříkovi.

Přerov měl po celé utkání více ze hry a góly rozmělnil do všech třetin. Nechybělo mnoho a do střelecké listiny se mohl zapsat jako první obránce Pospíšil, který si sjel až na kruhy, jenže jeho střelu zastavila tyč.

V samotném závěru první části šli hosté do tří a Zubři toho dokázali bleskurychle využít. Po vyhraném buly si obránci na modré vyměnili kotouč a Tomáš Vlček překonal gólmana Láníčka.

Druhá branka padla krátce po příchodu z kabin. Pala napřáhl na modré a Zdeněk Sedlák na brankovišti tečoval kotouč do sítě.

Největší šanci hostí spálil v polovině utkání Kabeláč. Řítil se sám vstříc kontaktní brance, ale na Radka Tihláře si nepřišel.

A tak udeřilo na druhé straně. Hanák při akci dvou na jednoho oslovil milimetrovou přihrávkou Martina Kotáska, která ač tísněn, v pádu ukázkově zakončil – 3:0.

Ve 45. minutě se opět Hanák dostal do samostatného úniku, zezadu byl seknut a sudí Mech nařídil trestné střílení. To se ale Pavlovi vůbec nepovedlo a stav tedy zůstal nezměněn.

O zdramatizování se hosté přičinili šest minut před koncem řádné hrací doby, když Hrubý doslova dotlačil puk přes ležícího Tihláře až za brankovou čáru.

Frýdečtí najednou ožili, ale zapomínali na zadní vrátka. Jeden z brejků proměnil ve svou druhou branku v utkání Zdeněk Sedlák a stanovil výsledek na konečných 4:1.

Asistent přerovského trenéra Lubomír Václavíček tentokrát začal hodnotit zápas z druhé strany.

„V první řadě bych chtěl poděkovat divákům, kteří si našli cestu na zimák,“ pověděl úvodem a následně už přešel ke hře.

„Frýdek překvapil, podal sympatický výkon. Nebyl to ten klasický zanďour. Jsme rádi, že jsme zlomili prokletí jednoho gólu na zápas, i když jsme ještě dost šancí neproměnili,“ řekl.

„V úvodu byli kluci nervózní a troška uklidnění přišla po první brance. Výkon byl určitě lepší, než co jsme předváděli v poslední době. Věřím, že tým půjde nahoru a dostane se opět do pohody,“ dodal Lubomír Václavíček.

Z tábora poražených se hodnocení ujal taktéž asistent Miroslav Kameník, ale místo na hru svého týmu se zaměřil na výkon hlavního rozhodčího Mecha.

„To, co předvedl, jsem ještě neviděl. V první třetině spousta dohrávaných soubojů, ruce v obličeji… ve třetí třetině na nás nepískl ani jeden faul. Bohužel to se projeví na psychice hráčů, když vidí, jak rozhodčí jednostranně píská. To zřejmě rozhodlo,“ pověděl.

Statistiky

Branky a nahrávky: 20. Vlček (Sedlák, Hanák), 22. Sedlák (Pala, Kolařík), 33. Kotásek (Hanák), 57. Sedlák (Zbořil) – 54. Hrubý (Štubňa, Kudláček).

Vyloučení: 4:9, navíc Láníček (Frýdek-Místek) 10 minut osobní trest, Sluštík J. (Frýdek-Místek) trest do konce zápasu. Využití: 1:0. Střely na branku: 43:22. Buly: 26:38.

Diváci: 895. Rozhodčí: Mech – Černý, Kříž.

Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

HC ZUBR Přerov: Tihlář – Faltýnek, Pala – Vlček, Ferenc – Pospíšil, Sklenář V. – Kolařík, Sedlák, Zbořil – Kočara, Hanák, Kotásek – Blinka, Brančík, Ditrich. Trenér: Pavel Sedlák.

HC Frýdek-Místek: Láníček – Kuldáček, Jindřich – Krutil, Podešva – Gajda, Měkýš – Diviš, Rozum, Slušík J. – Matysz, Gogolka, Mareček – Šťubňa, Hrubý, Číhal – Slušík O., Kabeláč. Trenér: Radim Nečas.

Zubři po sérii čtyř porážek v řadě a neslaném, nemastném výkonu předvedli zlepšenou hru, za což byli odměněni třemi body do své pokladnice a posunutím se o jednu příčku na pátou pozici před Vsetín.

Další duel a opět na domácím ledě je čeká hned ve středu, kdy od 18 hodin přivítají Valašské Meziříčí, které má na šestém místě pouze o čtyři body méně.

25. kolo: Přerov – Frýdek-Místek 4:1, Opava – Poruba 2:1, Nový Jičín – Karviná 5:7, Havířov – Prostějov 6:3, Valašské Meziříčí – Vsetín 6:4.

Tragédie na železnici: vlak u Kojetína srazil člověka

Odklízení sutin po zdemolovaných domech v bývalém romském ghettu ve Škodově ulici.
6

Ve Škodově ulici zbourají poslední domy

Mladí Zubři vybojovali medaili na MČR! Po dvanácti letech

Byli považováni spíše za outsidery, jako jediní nemají mužský A-tým v extralize a sami před odjezdem tvrdili, že budou považovat za úspěch i jedno vyhrané utkání.