Přerov - /FOTO/ První utkání v nadstavbové části sehráli ve středu přerovští hokejisté na svém ledě proti houževnatému Uničovu. Oba soupeři se po celé utkání tahali o výsledek. Šťastnější byl však po šedesáti minutách Uničov, který si připsal tři body díky těsnému vítězství.

14.1.2009

Přerov proti UničovuFoto: DENÍK/David Klein

HC ZUBR Přerov – HC Uničov 4:5 (2:2, 1:1, 1:2)

Utkání začalo ve velmi svižném tempu. Na domácí straně to zkoušel Sprušil, ale Tihlář jeho pokus s poklidem uklidil do lapačky. Vzápětí se na druhé straně hnali dopředu Frieb se Ševčíkem, kteří se snažili uspět proti Krejčímu, ale kotouč v poslední chvíli sebral od brankové čáry Halouska. Poté byl před hostující klecí hodně důrazný Ditrich, ale nedokázal úspěšně zakončit.

Ve třetí minutě se naskytla domácím první početní výhoda, kterou Zubři velmi brzy využili. Úvodní branka utkání byla připsána na účet Žibrity. Hosté si také zahráli přesilovou hru, kterou zužitkovali.

Akci Uničova úspěšně zakončil do horní části branky Komínek. Blízko ke druhé trefě Zubrů byl v osmé minutě Korčák, jeho pokus Tihlář neudržel v lapačce, ale v síti puk neskončil. Hokejisté Uničova využili i druhou přesilovku, když šel za katr Kolář a následnou akci zakončil úspěšně Pekr, po ideální přihrávce Ševčíka – 2:1. Vyrovnat se po chvilce pokoušel střelec prvního gólu Žibrita. S jeho střelou si však brankář poradil.

Pět minut před koncem první třetiny dostal menší trest Bahula a početní výhodu nakonec v závěru využil Hanák a srovnal na 2:2. Úvod do prostřední dvacetiminutovky vyšel domácím na jedničku, Kočara dostal perfektní přihrávku od Sprušila a střelou do horního růžku nedal brankáři sebemenší šanci. Ve druhé minutě prostřední části si vytvořil pohlednou akci Žibrita, avšak nedokázal ji dovést ke zdárnému konci. Hladový po gólu byl také Sprušil, ale v úniku nevyzrál na Tihláře.

V brance domácích se poté blýskl efektním zákrokem lapačkou proti Jurčově střele Krejčí. Zanedlouho už bylo srovnáno, když branku na 3:3 vsítil uničovský obránce Pavlas. Hosté si v průběhu utkání vytvářeli dost šancí a zaměstnávali brankáře Krejčího.

Na konci 36. minuty se hnal k domácí brance Ševčík, který svůj únik zakončil střelou v pádu pouze do ochranné sítě. Hned z kraje závěrečné třetiny otestoval Tihlářovu pozornost Ditrich, ale gólmana hostí nepřekvapil. Ve druhé minutě třetí třetiny by za faul na Sprušila potrestán Michal Rajnoha a domácí tak měli k dispozici další početní výhodu.

Zubři si dokázali vytvořit velký tlak, bohužel branku se jim vsítit nepovedlo. A tak přišel trest. Vedení na stranu hostů strhl v čase 46:11 svým druhým gólem v utkání Komínek – 4:3. Hostující družstvo se po čtvrtém gólu hodně zaměřilo na defenzívu. Obrovskou příležitost srovnat měl Martinák, ale odmítl poslat kotouč za Tihlářova záda při souboji tváří v tvář. Hattrick na své konto si připsal ostrostřelec Komínek, který v 54. minutě poslal puk do branky za pomoci odrazu od brusle domácího hráče – 5:3.

Naději Zubrům dodal mazácky proměněným samostatným únikem přerovský kouzelník Ditrich, který tak snížil na rozdíl jediné branky. Těsně před koncem dostali domácí výhodu přesilové hry, když byl vyloučen uničovský Heča. Domácí lavička si poté vzala oddechový čas a brankář Krejčí zůstal na střídačce. Zubři už však nedokázali využít závěrečnou početní výhodu a tři body tak putovali do Uničova.

Statistiky

Branky: 4:25 Žibrita (Korčák, Kolář), 17:58 Hanák (Hruška, Kolář), 20:40 Kočara (Ditrich, Sprušil), 55:16 Ditrich (Pala) – 6:08 Komínek (Bařica), 11:18 Pekr (Ševčík), 25:54 Pavlas (Frieb, Ševčík), 46:11 Komínek (Jurča, Pavlas), 53:20 Komínek (M. Rajnoha). Vyloučení: 3:6, navíc Handl (Uničov) 10 minut osobní trest. Využití: 2:2, střely: 42:51, buly: 44:35.

Sestavy

HC ZUBR Přerov: Krejčí – Pala, Faltýnek, Kubala, Halouska, Hruška, Vlček, Novák, Ryšánek – Kočara, Sprušil, Ditrich – Staša, Hanák, Martinák – Kolář, Žibrita, Korčák – Menšík.

HC Uničov: Tihlář – Pavlas, Heča, M. Rajnoha, Molota, Bahula, Žákovčík, Bauer, Urban, Ševčík, Komínek, Frieb, Paško, K. Rajnoha, Handl, Diviš, Bařica, Šindler, Pekr, Jurča.

Další utkání v nadstavbové části hrají Zubři v neděli 18. ledna od 17 hodin v Hodoníně.

Připravujeme video

Aleš Novotný, Ivo Raiskub

14.1.2009 VSTUP DO DISKUSE

Fotbalisté Želatovic (v pruhovaném) proti Kralicím na Hané
28

Šťastná výhra. Želatovice si připsaly první tři body

Na Helfštýně začalo v sobotu odpoledne Kovářské fórum. Po celý týden bude vznikat pod rukama ukrajinského uměleckého kováře Ilji Popiuka a jeho pomocníků artefakt, který se stane součástí hradní expozice. Autor získal za své exponáty, vystavené během mezi
10

OBRAZEM: Na Helfštýně začalo Kovářské fórum

Nehoda na D1 zablokovala tah z Olomouce na Ostravu

Pět hasičských jednotek zasahovalo v sobotu před druhou hodinou odpoledne u hrozivě vypadající nehody na dálnici D1 mezi Olomoucí a Ostravou, a to poblíž sjezdu na Bělotín. Nákladní vůz s cisternou dostal z dosud nezjištěných příčin smyk, narazil do svodidel a začal hořet.

Do pasáže zatéká, lidé mají obavu o bezpečnost

/FOTOGALERIE/ Velká pasáž byla ve třicátých letech minulého století chloubou Přerova, a kdo v ní měl obchod, mohl mluvit o štěstí. Někdejší výkladní skříň města dnes ale odpuzuje svým vzhledem.

Billboardy musí od silnic pryč, nepůjde to lehce

Už jen dva týdny zbývají do chvíle, kdy by z dálnic a silnic první třídy měly zmizet bill-boardy. Novela zákona o pozemních komunikacích určuje kolem důležitých cest ochranná pásma, v nichž nesmějí poutače stát a rozptylovat motoristy. V Olomouckém kraji je takových míst několik a krajský úřad se už nyní obává soudních tahanic o to, aby poutače z blízkosti silničních tahů zmizely.

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.