Přerov - Přerovští Zubři prohráli u druhé utkání finálové série druholigové skupiny Východ. Na domácím ledě v sobotu podlehli Technice Brno 1:6.

22.3.2008

Zubři vs. Technika Brno, druhý zápas finále. Foto: DENÍK/David Klein

Do utkání vstoupili aktivněji hosté a Sedláček už po jedenácti sekundách hry vyzkoušel Láníčkovu pozornost. Na straně domácích se první střela zrodila až v úvodu 5. minuty, kdy pálil Ditrich. V téže minutě se v pěkné šanci objevil i hostující Martinák, ale přerovský gólman v poslední chvíli zasáhl.

Herní aktivitu tak začali přebírat Zubři. V polovině 6. minuty střílel tvrdě Pala a brankář Chvátal měl co dělat, aby jeho projektil zneškodnil. Po chvíli se mohl prosadit druhý útok domácích, ale Ditrich se Sprušilem svoji akci nedokázali zakončit.

Ve 13. minutě byl vyloučen obránce Kučírek a oslabení Techniky přineslo velmi sporný moment utkání. Hostující útočník při nájezdu v pádu posunul Láníčkovu branku, do které z následné dorážky poslal puk Daňo. Hlavní rozhodčí Kočí však gól za ohlušujícího pískotu tribun uznal – 0:1. Soupeř pak byl až do závěru třetiny aktivnější a bez problémů ubránili i vlastní oslabení.

Druhou dvacetiminutovku rozehráli hosté v přesilové hře, kterou po necelé minutě dokázali využít. Beci neubránili Sedláčka, který lehkou střelou poslal puk za záda brankáře Láníčka – 0:2.

S chutí hrající Technika dělala i nadále Zubrům velké problémy. Ve 25. minutě však Dostál v souboji s domácím gólmanem neuspěl. Na minuty následující si ale hosté připravili dva smrtící údery.

Nejdříve z přečíslení tří na jednoho poslal puk do sítě David Šebek a za půl minuty na Láníčka vyzrál i Korotvička – 0:4. Meo mělo ve 31. minutě na svých holích snížení, ale Čech, který se dobře prodral do útočného pásma, nezamířil přesně. V polovině 33. minuty se pak na ledě zajiskřilo.

V pěstním souboji jako vystřiženém z kanadsko-americké NHL si to rozdala dvojice obránců Novák a Halouska. Přerovský bek sice vyhrál „vysoko na body“, oba hříšníci ale putovali předčasně do sprch s pětiminutovými tresty.

Ve 37. minutě se i domácí zapsali do střelecké listiny. V přesilovce pět na tři pokazil hostujícímu brankáři čisté konto Ditrich.

Úvod závěrečné třetiny přinesl přesilovku v podání Zubrů, ti se však kvůli pohotovosti hostujících obránců do vážnější šance nedostali. Vysokoškoláci dále dobře bránili svůj tříbrankový náskok, který v závěru 50. minuty dokázali ještě navýšit.

V přesilovce brankáře Láníčka prostřelil Mráz – 1:5. Domácí pak svojí další nedisciplinovaností darovali soupeři v 52. minutě dvojnásobnou přesilovku, ve které se prosadil opět Mráz a upravil skóre už na 1:6.

V závěru utkání si ještě hosté zahráli poslední přesilovku. Na skóre, které zajistilo Brňanům druhé vítězství ve finálové sérii, se však už nic nezměnilo.

„Utkání nám bohužel nevyšlo. Asi to odstartoval ten uznaný gól do posunuté brány. Dostali jsme dnes lekci z hokeje. Všude jsme byli o krok později. Doufám, že jsme si to nejhorší ale už vybrali,“ uvedl Radoslav Svoboda, kouč přerovských Zubrů.

„Lépe jsme se pohybovali, měli jsme spoustu šancí a postupně se nám je začalo dařit proměňovat. Za takový výkon můžu tým jedině pochválit, hrál opravdu dobře. Všechno je o sebevědomí. Kluci si po těch výhrách věří, a když se takhle daří, hned z nich padá fyzická únava, která se samozřejmě postupem času stupňuje. Určitě bych to nechtěl zakřiknout, chybí nám ještě jedna výhra, ale věřím, že doma sérii uzavřeme,“ řekl Jaroslav Beck, trenér Techniky Brno.

Třetí utkání finálové série se hraje na velikonoční pondělí od 18 hodin na jihu Moravy.

HC ZUBR Přerov – VSK Technika Brno 1:6 (0:1, 1:3, 0:2)

Branky: 36:06 Ditrich (Hruška) – 13:30 Daňo (P. Šebek), 20:57 Sedláček (Zapletal), 27:45 D. Šebek (Halouska, P. Šebek), 28:22 Korotvička (Mráz), 49:54 Mráz (Sedláček), 52:15 Mráz (Zapletal).

Diváci: 2200. Stav série: 0:2.

Vyloučení 8:7. Využití 1:3. V oslabení: 0:1. Poměr střel: 29:53. Buly: 32:44. Diváci: 2200. Stav série: 0:2.

Sestava Přerova: Láníček – Novák, Faltýnek, P. Hruška, Pala, P. Rajnoha, Bauer, Tomáš – Jelínek, Hanák, Rusek, Kolář, Ditrich, Sprušil, K. Rajnoha, Šťastný, Rak, Frieb, Chlup, Čech, Kupec.

Aleš Novotný

Autor: Redakce

22.3.2008 VSTUP DO DISKUSE

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Archeologické nálezy v Předmostí
1 34

Archeologové našli v Předmostí kostry dětí, staré 3,5 tisíce let

Nedal přednost, způsobil nehodu

Bez zranění, ale se škodou 230 tisíc korun, skončila nehoda, která se stala ve čtvrtek dopoledne ve Vlkoši. Řidič vozu Ford, jenž jel po vedlejší silnici ve směru od Troubek, nereagoval na dopravní značení k zastavení na křižovatce.

Nakupovali voňavky za pět prstů

Dva případy krádeží, které se staly v červenci v přerovských drogeriích, řeší v těchto dnech policisté. K prvnímu odcizení zboží došlo 16. července kolem půl šesté večer v Galerii Přerov. Neznámý zloděj ukradl v jedné z prodejen z regálu parfém značky Versace v hodnotě 949 korun.

Ve Zlíně jsem se naučil hrozně moc věcí, říká po skalpu Beranů Jakub Ferenc

ROZHOVOR / Také pro něj to byl speciální zápas. Obrovitý obránce Jakub Ferenc ze všech přerovských hráčů, které extraligový Zlín v přípravě zkoušel, vydržel v jeho kádru nejdéle. Dokonce za Berany odehrál i první přípravné utkání v rámci Zubr Cupu.

Kolo může zůstat v cyklověži měsíc. Jinak skončí ve skladu

Kola, která stojí v cyklověži u přerovského vlakového nádraží déle jak měsíc, čeká od září stěhování do magistrátních skladů.