„Je to důležitá výhra. Vynikající výkon celého mužstva. Dnes zaslouží absolutorium všichni hráči, kteří tam nechali srdíčko a bojovali do poslední vteřiny. Podpořené to bylo vynikajícím gólmanem. Dneska samá chvála," byl spokojen trenér Zubrů David Kudělka.

První třetina začala opatrně, hrozily hlavně nejproduktivnější útoky obou celků. Na jedné straně se do šancí tlačili hlavně nejproduktivnější hráč Ústí Jaroslav Roubík s nebezpečným Petrem Tenkrátem. Na druhé straně dělalo obraně hostů problémy hlavně trio Dostálek – Pšurný – Procházka.

Úvodní branka padla ve 14. minutě. Přerovský Popelka uháněl do brejku, brankář Slovanu Volke proti němu musel hodně z brány, čehož ještě nevyužil Petr Mrázek. Při následném závaru a signalizovaném vyloučení už se ale mladý brněnský útočník dokázal prosadit – 1:0.

Chvíli poté mohlo být vyrovnáno, hostující Melka však místo odkryté branky nastřelil pouze hůl Hořavy.

Prostřední dějství začali Zubři přesilovkou pět na tři. V jejím závěru propálil vše, co mu stálo v cestě Jakub Grof, a dal svému celku dvougólové vedení. O to však Přerov přišel v 25. minutě, kdy své umění demonstroval Petr Tenkrát. Forvard se zkušenostmi z NHL krásně zavezl puk do útočného pásma Ústí, naservíroval jej mezi kruhy Janu Klozovi, který se nemýlil.

Lvi byli rázem zpátky ve hře a podařilo se jim dokonce srovnat. Neuběhla ani minuta a pohotová střela Davida Merty skončila za zády Řehoře.

Rozhodující okamžiky jakoby si domácí schovali na hru v oslabení. Ve 28. minutě si Šťastný chytře ťukl puk o mantinel, předložil ho Mrázkovi, který jel sám na Volkeho. První střelu ještě ústecký brankář zlikvidoval, na dorážku Šťastného už byl krátký, Přerov opět vedl.

Po půlhodině hry zpestřili divákům sobotní hokejový zážitek Ferenc s hostujícím Pohlem. Boxerský souboj vyhrál o hlavu vyšší přerovský bek, Pohl však byl více než důstojným soupeřem.

Ve čtyřech proti pěti pak hráli domácí i v závěru druhé třetiny. V posledních vteřinkách prostřední periody se do brejku dostal Roman Pšurný, který ukázal svůj přehled, natáhl na sebe dva protihráče a předložil do tutovky Milanu Procházkovi. Bývalý reprezentant vše vyřešil mazácky, Zubři vedli 4:2.

„Když dáme gól v oslabení, tak je to něco navíc. Na to se nedá připravovat nebo spoléhat. Soupeř prostě udělal dvě chyby při přesilovce, a my jsme je potrestali," okomentoval Kudělka rozdílové okamžiky.

Dalším důležitým momentem utkání byla situace ze začátku poslední části hry. Střela ústeckého Brože prošla až za Řehoře, rozhodčí však rozpažil a hrálo se dál. Těžko říci, jestli se puk odrazil od tyčky přerovské svatyně nebo od vnitřní konstrukce branky, skóre se každopádně neměnilo.

Zápas nabral obrátky a fanoušci v Přerově sledovali parádní hokej nahoru dolů s šancemi na obou stranách. Několikrát se ještě blýskli oba gólmani, končilo se tak za stavu 4:2 pro Zubry.

Ti tedy v tabulce WSM ligy udrželi sedmou příčku a ztrácí pouhý bod na pátou Kadaň. Nyní soutěž čeká reprezentační přestávka.

„Teď bude prostor pro regeneraci, dva, tři dny volna. Pak se naběhne na dvoufázový trénink kondičního rázu, kdy kluci potřebují nabrat fyzičku na zbytek sezony," prozradil na závěr přerovský kouč.

HC ZUBR Přerov – HC Slovan Ústí nad Labem 4:2 (1:0, 3:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Mrázek (Popelka, Ferenc), 21. Grof (Chmelíř, Procházka), 28. Šťastný (Mrázek), 40. Procházka (Pšurný, Chmelíř) – 25. Kloz (Tenkrát, Pohl), 26. Merta (Holomek, Andres).

Rozhodčí: Škrobák – Barteček, Vengřín. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 2109.

Přerov: Řehoř – Chmelíř, Grof, Hořava, Šnajnar, Novotný, Ferenc, Pala – Procházka, Pšurný, Dostálek – Sikora, Sýkora, Šťastný – Goiš, Popelka, Mrázek – Blinka, Kovařík, Stoklasa. Trenéři: Petr Dočkal, Vladimír Kočara, David Kudělka.

Ústí nad Labem: Volke – Holomek, Pohl, Sobotka, Brož, Smetana, Bernad – Kloz, Roubík, Tenkrát – Kuchler, Melka, Rys – Merta, Andres, Dalecký – Gengel, Navarra, Křivohlávek. Trenér: Miroslav Mach.

33. kolo první hokejové WSM ligy:

Slavia Praha – Most 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Branky: 15. Mikulík, 15. Šafránek, 23. Knot, 60. Vas – 32. Slavíček. Rozhodčí: Krob – Toman, Štětina. Vyloučení: 3:6. Využití: 3:0. Diváci: 1255.

Kladno – Litoměřice 4:7 (2:4, 2:2, 0:1)

Branky: 19., 30. a 32. V. Bílek, 14. Pitule – 7., 17. a 28. Z. Doležal, 4. Švagrovský, 16. Kalla, 21. Ondráček, 59. Kopta. Rozhodčí: Würtherle – Coubal, Malý. Vyloučení: 7:8, navíc Růžička, Nash, Pitule (všichni Kladno) 10 min. Využití: 3:2. V oslabení: 0:2. Diváci: 2264.

Benátky n. J. – Havířov 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Branky: 38. Vlach – 24. Kanko, 26. Okál z trestného střílení. Rozhodčí: Zubzanda – Maštalíř, Svoboda. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 240.

Přerov – Ústí nad Labem 4:2 (1:0, 3:2, 0:0)

Branky: 14. Mrázek, 21. Grof, 28. Šťastný, 40. Procházka – 25. Kloz, 26. Merta. Rozhodčí: Škrobák – Barteček, Vengřín. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 2109.

Prostějov – Jihlava 6:5 (2:2, 1:2, 3:1)

Branky: 56. a 58. Venkrbec, 14. V. Meidl, 16. Novák, 36. Illéš, 49. Dragoun – 2. a 10. Březina, 25. Důras, 37. Flek, 51. Gríger. Rozhodčí: Trombík – Ganger, Konvička. Vyloučení: 2:2. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 1353.

Šumperk – České Budějovice 2:5 (1:3, 0:0, 1:2)

Branky: 14. Fořt, 54. Haas – 18. a 55. Babka, 4. Chovan, 11. Kuchejda, 60. Nouza. Rozhodčí: Přikryl – Novák, Wesley. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 1116.

Kadaň – Třebíč 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)

Branky: 16. a 48. Vrána, 54. Kverka z trest. střílení, 56. M. Kadlec – 50. Wasserbauer. Rozhodčí: Smitka – Čížek, Svobodová. Vyloučení: 2:5, navíc R. Erat (Třebíč) do konce utkání. Bez využití. Diváci: 840.