Zubři přivezli z ledu Bobrů dva body

Valašské Meziříčí, Přerov – Po středeční domácí výhře nad Opavou dokázali přerovští hokejisté uspět i dnes. V rámci sedmého kola druhé ligy zvítězili v prodloužení ve Valašském Meziříčí.

13.10.2012

Zubři proti Valašskému MeziříčíFoto: DENÍK/David Klein

HC Bobři Valašské Meziříčí – HC ZUBR Přerov 2:3 po prodl. (1:1, 0:1, 1:0)

První velkou příležitost utkání měli na svých hokejkách hráči Valmezu, konkrétně Ambruz. Exzlínský útočník však zcela sám před gólmanem Vojtkem v zakončení selhal. Takřka vzápětí se však provinil faulem a putoval na trestnou lavici. Faltýnek při svém úniku mohl hosty poslat do vedení, nestalo se.

Brankář Slovák si rozhodně na nedostatek práce nemohl stěžovat. Při jednom z pokusů Přerovanů ho zachránila i tyč. S následnou šancí Sprušila si poradil.

Bobři se přesvědčili, že trpělivost přináší růže. V 17. minutě se zásluhou Davida Vargy dostali do vedení. To vydrželo necelé dvě minuty. Sprušil vybídl ke střele Vojtěcha Sklenáře a přerovský bek propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:1. Tímto stavem také skončila první třetina.

Zubři se často dostávali do zakončení, ale v řadě případů nechali vyniknout domácího gólmana Slováka. Jako v případě dalších příležitostí Faltýnka či Zdeňka Sedláka. Na konci druhého dějství se družina trenéra Pavla Sedláka dočkala. Jiří Goiš nic nevymýšlel a z úhlu rozvlnil síť podruhé.

Přerovští byli aktivní a dostalo se jim také možnosti trestného střílení. Ditrich však na dobře chytajícího Slováka nevyzrál. Ten se vyznamenal ještě několikrát a prakticky jen díky jemu mohli domácí pomýšlet na bodový zisk.

Ten se také dostavil. O vyrovnání se postaral tři minuty před koncem normální hrací doby Martin Ambruz.

Rozhodnutí napínavé bitvy přišlo v prodloužení. Ditrich nejprve orazítkoval tyč, ale zanedlouho Jan Kolář dorazil za záda domácího fantoma vyražený puk a rozhodl tak o výhře Přerova – 2:3.

„Začali jsme celkem vlažně, naopak domácí nastoupili s chutí a bojovně naladěni. Prvních deset minut jsme byli v problémech, ale poté se hra vyrovnala. Je škoda neproměněných šancí, kterých jsme měli spoustu. Domácím velmi dobře zachytal brankář. Šance jsme měli proměnit a jít do vedení 4:1. Bohužel jsme si to v závěru pokazili a máme dva body díky výhře v prodloužení," řekl po utkání Lubomír Václavíček, asistent trenéra HC ZUBR Přerov.

Branky a nahrávky: 17. D. Varga (Mir. Varga, Coufal), 57. Ambruz – 19. Sklenář (Sprušil), 39. Goiš (Osina), 62. Kolář (Pala, Sprušil). Rozhodčí: Mrkva. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Buly: 38:54. Střely na branku: 23:42. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3 pp.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák – Ambruz, Bokroš, Coufal, Heča, Knebl, Kolovrátník, Mikel, Prycl, Schejbal, Ševčík, Šoula, Vajda, D. Varga, Mar. Varga, Mir. Varga, Voznica, Zábojník. Trenér: Josef Málek.

HC ZUBR Přerov: Vojtek – Pala, Faltýnek – Ferenc, Drábek – Osina, V. Sklenář – Sedlák, Vaněk, Goiš – Brančík, Ditrich, Matušenko – Málek, Sprušil, Kolář – Brada. Trenér: Pavel Sedlák.

Osmé kolo je na programu ve středu 17. října. Zubři se představí na ledě Vsetína.

2.liga, sk.Východ

7. kolo: Prostějov – Vsetín 3:0, Frýdek-Místek – Nový Jičín 3:5, Karviná – Havířov 3:2p, Opava – Poruba 3:2p.

20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Archeologické nálezy v Předmostí
1 34

Archeologové našli v Předmostí kostry dětí, staré 3,5 tisíce let

Nedal přednost, způsobil nehodu

Bez zranění, ale se škodou 230 tisíc korun, skončila nehoda, která se stala ve čtvrtek dopoledne ve Vlkoši. Řidič vozu Ford, jenž jel po vedlejší silnici ve směru od Troubek, nereagoval na dopravní značení k zastavení na křižovatce.

Nakupovali voňavky za pět prstů

Dva případy krádeží, které se staly v červenci v přerovských drogeriích, řeší v těchto dnech policisté. K prvnímu odcizení zboží došlo 16. července kolem půl šesté večer v Galerii Přerov. Neznámý zloděj ukradl v jedné z prodejen z regálu parfém značky Versace v hodnotě 949 korun.

Ve Zlíně jsem se naučil hrozně moc věcí, říká po skalpu Beranů Jakub Ferenc

ROZHOVOR / Také pro něj to byl speciální zápas. Obrovitý obránce Jakub Ferenc ze všech přerovských hráčů, které extraligový Zlín v přípravě zkoušel, vydržel v jeho kádru nejdéle. Dokonce za Berany odehrál i první přípravné utkání v rámci Zubr Cupu.

Velky plakát Sigmy již v sobotním tištěném Deníku!

V sobotu 19. srpna najdete v tištěném vydání Deníku velký plakát fotbalistů SK Sigma Olomouc i s rozlosováním a detailní soupiskou ligového kádru.