Přerov sice dvě třetiny držel hubené vedení, ale v poslední části hry dvakrát po zbytečných vyloučeních inkasoval.

„Technika nám udělila lekci z produktivity. Soupeře jsme přestříleli, ale v předbrankovém prostoru nám chyběl důraz. Na jeden gól se nedá vyhrát," hodnotil po zápase trenér Zubrů Petr Dočkal.

Jeho tým vstoupil do zápasu proti druhému týmu soutěže aktivně. Skóre mohl po šesti minutách otevřít Dostálek, na kterého po přihrávce Paly zívala poloodkrytá branka. Gólman Novák se ale rychle přemístil a střelu zlikvidoval. O chvíli později se hostující brankář vytáhl i proti ráně Vlčka.

Ve 12. minutě se už Zubři dočkali. Vlastimil Dostálek při signalizovaném vyloučení hostů objel branku, našel nepokrytého Jana Koláře a Zubři vedli.

Ve druhé třetině byl znovu nebezpečnější Přerov, který v důsledku nedisciplinovanosti hostů hrál celkem čtyři přesilovky. Žádnou ale využít nedokázal. Nejblíže ke druhému gólu měl Dostálek, který minutu před druhou sirénou trefil z mezikruží tyčku.

Dostálek byl v zápase u všeho důležitého, byť moment z úvodu třetí třetiny by nejraději vymazal. Domácí útočník totiž trefil soupeře hokejkou do tváře a na čtyři minuty putoval na trestnou lavici. Po necelé minutě přesilovky vypálil od modré Štindl a bylo vyrovnáno.

V 56. minutě se situace opakovala. Domácí útočník Šebek fauloval a Jurča v početní výhodě šikovnou tečí poslal Brňany do vedení.

Zaskočení Zubři už zareagovat nedokázali a po devíti zápasech tak ochutnali hořkost porážky.

„Soupeř ve třetí třetině využil naše hloupá vyloučení. Dvě třetiny jsme byli herně lepší, ale pak se kvůli oslabením soupeř dostal do hry," zlobil se po zápase trenér Dočkal.

Právě přesilovky zápas rozhodly. Zatímco Přerov z osmi nevyužil jedinou, Technice na dva góly stačilo pět přerovských vyloučení.

„Chtělo to hru zjednodušit a víc střílet. Tak, jak to hrál náš soupeř, který má zkušené beky Havíře nebo Habrovce. My jsme místo jednoduchých akci hráli po rozích a odtud se góly nepadají," konstatoval přerovský kouč.

Zubři si i přes porážku udrželi vedení v soutěži. V sobotu je čeká zápas s Frýdkem-Místkem, všem na stadionu v Českém Těšíně a ve středu doma vyzvou Karvinou.

HC ZUBR Přerov – VSK Technika Brno 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 12. Kolář (Dostálek, Kratochvíl M.) – 46. Štindl (Benýšek, Bustin), 57. Jurča (Havíř, Štindl).

Rozhodčí: Koliba – Matěj, Vožda. Vyloučení: 5:8, navíc Odehnal V. (Technika) 10 minut osobní trest. Využití: 0:2. Střely na branku: 33:27. Diváci: 927.

Přerov: Vojtek – Pala, Osina, Vlček, Janota, Kudělka, Polák, Zbořil, Andrýsek – Sedlák, Procházka, Dostálek – Blinka, Šebek, Šťastný – Kratochvíl M., Kolář, Málek – Sakrajda, Školoud, Kratochvíl Š.

Brno: Novák – Habrovec, Vrba, Klimeš, Štindl, Havíř, Odehnal L., Koukal, Jurča, Crhák, Čtvrtníček, Benýšek, Odehnal V., Bustin, Zábranský, Látal, Brzobohatý.

Další výsledky 22. kola:

Vsetín – Karviná 3:1 (1:0, 1:1, 1:0), Břeclav – Hodonín 1:4 (1:2, 0:0, 0:2), Opava – Poruba 4:3 v prodl. (1:1, 1:0, 1:2 – 1:0), Valašské Meziříčí – Nový Jičín 2:5 (0:0, 2:1, 0:4).