V sobotu nejprve po samostatných nájezdech zdolali Ústí nad Labem 3:2, aby pak hned další den stejným způsobem vyloupili i Litoměřice, tentokrát 2:1.

„Každý zápas chceme vyhrát, jeli jsme samozřejmě pro šest bodů, ale čtyři jsou pro nás dobré a hlavně zasloužené. V obou zápasech jsme byli lepším týmem," je spokojen trenér Zubrů Vladimír Kočara.

LVY ZLOMIL MAREK SIKORA

V sobotu to v Ústí dlouho vypadalo na zisk prvních tří bodů z venkovního ledu. Ústřední postavou duelu byl tentokrát Marek Sikora. Přerovany poslal do vedení v 57. minutě, kdy těžil z velkého tlaku hostujícího celku.

Zubři však trošku polevili ve třetí třetině. Nejprve se do růžku Klimešovy brány přesně trefil Jan Kloz a srovnal na 1:1. V 56. minutě to dokonce vypadalo, že Přerov opět z ledu soupeře pojede s prázdnou, to když se prosadil opět Kloz. Zápas však do prodloužení vzápětí poslal přesný bekhend Michala Popelky.

Souboj tabulkových sousedů rozhodl nakonec až v nájezdech Marek Sikora, Zubři tak do nedělního zápasu mohli jít s čistou hlavou a vědomím, že si výhru skutečně zasloužili.

„Individuálními chybami jsme ztratili bod, do padesáté druhé minuty jsme drželi těsné vedení. Podobný zápas se musí uhrát, sesypala se celá taktika, bojovnost, srdíčko. Mohli jsme zvítězit s nulou, nakonec jsme vydolovali dva body," okomentoval zápas kouč Přerova David Kudělka, který navíc tým vybízel k tomu, aby další den zlepšil svou disciplinovanost.

KALIŠNÍKY DRŽEL RYBÁR, PŘESTO ZUBŘI DOMINOVALI

To se však úplně nepovedlo. Nedělní boj v Litoměřicích byl hlavně v první třetině plný dvouminutových trestů na obou stranách, což svědčilo hlavně domácím. Ti šli do vedení v 9. minutě zásluhou Matúše Paločka. Slovenský útočník využil přesilovku čtyři na tři.

Druhá třetina ovšem patřila jednoznačně Zubrům. A byl to opět Marek Sikora, kdo vstřelil důležitou první branku hostů. Ve 22. minutě těžil z dobré práce Pláška s Popelkou.

„Vstup do utkání se nám povedl, ale byla tam pak série vyloučení, která domácím pomohla. Ti šli zaslouženě do vedení. Od druhé třetiny byl ale na hřišti jeden mančaft, ten náš," hodnotil Vladimír Kočara.

Po zbytek zápasu zářil hlavně brankář Kališníků Rybár. Zápas tak dospěl až k samostatným nájezdům, kde Rybára nakonec předčil přerovský Luboš Horčička. Dovednostní disciplínu tentokrát rozhodl až v šesté sérii Lubomír Kovařík.

„Měli jsme vyhrát výraznějším rozdílem. Litoměřicím ale výborně zachytal brankář. Nebýt jeho, tak jsme brali tři body," myslí si Kočara.

Zubři přesto mohou být po víkendovém tažení spokojeni. Zlomili prokletí venkovních zápasů a v tabulce je to po předehrávce 6. kola posunulo na prozatímní čtvrté místo v tabulce WSM ligy.

HC Slovan Ústí nad Labem – HC Zubr Přerov 2:3sn (0:0, 0:1, 2:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 52. Kloz (Loskot, Moučka), 56. Kloz (Kasík) – 27. Sikora (L. Vágner, Malina), 59. Popelka (Procházka), rozhodující nájezd Sikora. Rozhodčí: Smitka – Potůček, Čížek. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 567.

Ústí nad Labem: Soukup – Kasík, Bernad, M. Vágner, Husák, Přindiš, Brož, Hes – Kloz, Dalecký, Poulíček, Loskot, Doležal, Merta, Gengel, Moučka, Navarra, Melka, Komárek. Trenér: Miroslav Mach.

Přerov: Klimeš – Chmelíř, Pala, L. Vágner, Malina, Novotný, Ferenc, Zbořil, Šnajnar – Procházka, Pšurný, Dostálek – Plášek, M. Kratochvíl, Sikora – Goiš, Popelka, Kovařík – Král, Dvořák, Ižacký. Trenéři: Petr Dočkal, Vladimír Kočara, David Kudělka.

HC Stadion Litoměřice – HC Zubr Přerov 1:2sn (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Paločko (Kalla, Šulc) – 22. Sikora (Popelka, Plášek), rozhodující nájezd Kovařík. Rozhodčí: Wagner – Kájínek, Bosák. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:0. Diváci: 730.

Litoměřice: Rybár – Smetana, Pavlas, Jebavý, Šulc, Bača, Frühauf, Zeleňák – Valášek, Nedvídek, Ondráček – Kalla, Veselý, Paločko – Kopta, Hanták, Beránek – O. Procházka, Pilař, Miškář. Trenér: Miloš Říha ml.

Přerov: Horčička – Chmelíř, Pala, Vágner, Malina, Novotný, Ferenc, Zbořil, Šnajnar – M. Procházka, Pšurný, Dostálek – Plášek, Popelka, Sikora – M. Kratochvíl, Dvořák, Ižacký – Goiš, Král, Kovařík. Trenéři: Petr Dočkal, Vladimír Kočara, David Kudělka.