HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – HC ZUBR PŘEROV 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)

Hosté nastoupili se třemi útoky. V první třetině byli lepší, svého soupeře přestříleli, ale kotouč za záda gólmana Vlachynského nedostali.

„Domácí se dopředu nikterak nehrnuli a spíše byli zataženi do obrany. V úvodní třetině jsme je přehrávali, přestříleli snad 12:7, i přesilovou hru pět na tři jsme měli, ale bohužel gól se nám vsítit nepodařilo,“ pověděl Lubomír Václavíček, asistent přerovského trenéra Sedláka.

Navíc ihned po příchodu z kabin inkasovali. David Varga objel s kotoučem na čepeli Tihlářovu klec a bekhendovou střelou pod horní tyč poslal Bobry do vedení.

To jim však vydrželo sotva šest minut. Zubři předvedli pěknou kombinační akci – Jan Krajíček s Martinem Kotáskem si mezi sebou dvakrát vyměnili kotouč a prvně jmenovaný střelou z mezikruží vyrovnal.

A poté už přišly chvíle Pavla Hanáka. Jen co se utkání přehouplo do své druhé poloviny, načala přerovská „dvacítka“ svůj střelecký koncert. Vše nastartoval Kotásek, jenž vystihl rozehrávku soupeře. Jeho následnou střelu ještě Vlachynský kryl, ale na Hanákovu dorážku už byl krátký.

Meo do konce druhé části dokázalo soupeři ještě více odskočit a prsty v tom měla opět třetí přerovská formace, jmenovitě pak střílející Hanák – 1:3.

„Na začátku druhé třetiny jsme udělali zbytečnou chybu, kterou Valmez potrestal. Naštěstí to kluky ještě více nastartovalo. Dostali jsme soupeře pod tlak, šance jsme začali proměňovat a zápas otočili,“ pokračoval Václavíček.

Zubři na začátku třetí části dohrávali minutu a čtvrt dlouhou přesilovku a všudypřítomní v ní byli svědky hattricku. Po čtyřiceti vteřinách hry se ke kotouči dostal Pavel Hanák a svou třetí trefou zvýšil na 1:4. A neasistoval mu nikdo jiný než jeho dvorní nahrávač v tomto utkání Martin Kotásek.

„Dařilo se především třetí formaci, tak jsme je dali i v úvodu třetí části na přesilovou hru a vyplatilo se. Vstřelili jsme hned z kraje čtvrtou uklidňující branku a zápas jsme si až do konce pohlídali. Domácí se sice dostali do pár šancí, ale Tihlář všechno kryl,“ dodal asistent Lubomír Václavíček.

Přerov tak na ledě sedmých Bobrů zvítězil 1:4, a to především díky příspěvku třetí lajny, která si na své konto připsala všechny čtyři branky – o jednu se postaral obránce Krajíček a zbytek obstaral Hanák. Skvělý kus práce odvedl také Kotásek, který asistoval u všech čtyř gólů.

Branky a nahrávky: 22. Varga D. (Černý) – 28. Krajíček (Kotásek), 31. Hanák (Kotásek), 36. Hanák (Kotásek), 41. Hanák (Kolář, Kotásek).

Vyloučení: 5:3 Využití: 0:1. Rozhodčí: Fiala, Vengřín, Záviský. Průběh utkání: 1:0, 1:4.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Vlachynský – Ambruz, Balga, Blažek, Bokroš, Černý, Dostál, Dvořák, Hartmann, Knebl, Martiník, Mikel, Musil, Novosad, Růčka, Varga D., Varga Mir., Vašut, Zábojník. Trenér: Jaroslav Stuchlík.

HC ZUBR Přerov: Tihlář – Pala, Faltýnek – Vlček, Ferenc – Krajíček, Pospíšil – Kolařík, Sedlák, Kočara – Blinka, Brančík, Ditrich – Kolář, Hanák, Kotásek. Trenér: Pavel Sedlák.

Třízápasovou sérii na kluzištích soupeřů začali Zubři skvěle a díky vítězství ve Valašském Meziříčí a zaváhání Vsetína v Uherském Hradišti se posunuli opět na třetí příčku. Další zápas je čeká v sobotu ve Frýdku-Místku.

Výsledky a tabulka

36. kolo: Valašské Meziříčí – Přerov 1:4, Prostějov – Frýdek-Místek 6:4, Havířov – Karviná 2:5, Nový Jičín – Opava 2:3, Uherské Hradiště – Vsetín 4:3.