České Budějovice, Přerov – Vyšlo to i napočtvrté. Přerovští hokejisté dokázali na venkovním ledě přehrát favorita z Českých Budějovic 4:2. Rozhodla neskutečná druhá třetina, ve které Zubři Motoru nastříleli čtyři branky. Domácím nepomohla ani vyprodaná Budvar aréna.

„Pro diváky to byl podle mě velice atraktivní zápas. Hráči zaslouží absolutorium. Přijeli jsme pro nějaký bodík, což jsme zvládli do puntíku," řekl po mači trenér Zubrů Petr Dočkal.

Úvodní třetina žádnou branku nepřinesla, a to hlavně díky skvělému Klimešovi v přerovské brance.

Velkou šanci poslat svůj tým do vedení měl také mladý útočník Přerovských Petr Mrázek. Ve 12. minutě dostal možnost trestného střílení, kterou ovšem smolně nevyužil.

„Věděli jsme, že domácí nás budou chtít poprvé v sezoně porazit. Úvod utkání tomu nasvědčoval a dostali jsme se pod tlak. Důležité bylo, že nějakých sedm nebo osm minut jsme přežili zejména díky Klimešovi, který nás celý zápas držel nad vodou," zmínil se trenér.

Utkání rozhodla prostřední část hry. Zubři v ní během necelých dvou minut vstřelili tři branky. Dokonale tak zaskočili asi všechny v budějovické aréně.

Přerované nejprve využili početní výhodu čtyři na tři. Tomáš Sýkora těžil z kuriózní situace, kdy jeho strážce musel vypůjčit hůl brankáři, kapitána Přerova tak nemohl zastavit ve vstřelení úvodní branky zápasu.

Zubři po chvilce přežili i dvojnásobné oslabení, navíc ve 35. minutě přidali další gól. Další přesilovku využil Marek Sikora.

Neuběhla ani minuta a hosté po krásné kombinaci vedli už 3:0. Na konci akce stál Tadeáš Král.

Poslední hřebík do rakve zatloukl zdecimovanému Motoru pár vteřin poté pohotový Filip Stoklasa.

„Od konce první třetiny jsme byli domácím vyrovnaným soupeřem. Jak nám poslední dobou nevycházely, tentokrát jsme si přesilovými situacemi pomohli. A právě to se ukázalo jako rozhodující faktor," uvedl Dočkal.

Domácí poslali na třetí třetinu do branky místo gólmana Bláhy mladého Kváču. Ten sice neinkasoval, Motor však dokázal pouze lehce vývoj duelu zdramatizovat. Klimeše připravil o čisté konto v 52. minutě při přesilové hře Josef Mikyska.

Také další početní výhodu Budějovice využily, trefil se Tomáš Nouza. To však bylo ze strany favorita vše.

Utkání, ve kterém rozhodčí vylučoval celkem čtyřiadvacetkrát, vyznělo lépe pro Přerov.

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC ZUBR Přerov 2:4 (0:0, 0:4, 2:0)

Branky a nahrávky: 52. Mikyska (Nouza), 53. Nouza (Suchánek) – 25. Sýkora (Grof, Pšurný), 35. Sikora (Král), 36. Král (Grof, Pšurný), 36. Stoklasa (Sikora). Rozhodčí: Wagner – Jílek, Šperl. Vyloučení: 10:14, navíc Suchánek (České Budějovice) 10 minut osobní trest – Grof (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 2:3. Diváci: 6421 (vyprodáno). Střely na branku: 48:34.

Č. Budějovice: Bláha (41. Kváča) – Kříž, Kolmann, Suchánek, Vráblík, Tintěra, Zíb, Daniel Klinecký – Květoň, Pajič, Chovan – Nouza, Straka, Kuchejda – Žálčík, Mikyska, Babka – Marek, Točík, Švihálek. Trenér: Petr Rosol.

HC ZUBR Přerov: Klimeš – Chmelíř, Grof, Pala, Hořava, Novotný, Ferenc, Vágner, Šnajnar – Pšurný, Sýkora, Mrázek – Sikora, Král, Stoklasa – Blinka, Popelka, Kovařík – M. Kratochvíl, Dvořák, Š. Kratochvíl. Trenéři: Petr Dočkal, Vladimír Kočara, David Kudělka.

Havířov – Slavia Praha 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky: 7. a 52. Hudeček, 33. Kanko. Rozhodčí: Kubičík – Adamec, Novák. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 5328.

Jihlava – Kadaň 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

Branky: 12. Harkabus, 19. Grebeňuk. Rozhodčí: Kopeček – Beneš, Štofa. Vyloučení: 7:11. Využití: 2:0. Diváci: 1514.

Ústí nad Labem – Benátky nad Jizerou 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Branky: 39. a 53. Roubík, 16. Bernad, 34. Brož. Rozhodčí: Petružálek – Bosák, Kokrment. Vyloučení: 6:3, navíc Gengel 5 min. a do konce zápasu, Sobotka 10 min. a do konce zápasu – Ulrych a Havlín oba 5 min. a do konce zápasu. Využití: 1:0. Diváci: 1183.

Litoměřice – Prostějov 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)

Branky: 15. Kopta, 29. Kalla – 19. a 60. Čuřík, 16. Protivný, 30. Kuncek, 34. Šlahař. Rozhodčí: Grech – Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 1050.

Šumperk – Kladno 3:5 (1:0, 1:4, 1:1)

Branky: 8. Holík, 36. Plášek, 57. Milfait z tr. střílení – 23. Nash, 23. Zajíc, 27. Stach, 29. Procházka, 60. Skuhravý. Rozhodčí: Fiala – Barteček, Vengřín. Vyloučení: 12:13, navíc Staněk (Šumperk) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 934.

Most – Třebíč 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)

Branky: 7. Slavíček, 14. Doležal, 51. Alinč – 50. R. Zohorna, 56. Kristl z tr. střílení. Rozhodčí: Krob – Coubal, Malý. Vyloučení: 6:5, navíc Dolníček (Třebíč) 10 min. a do konce zápasu. Využití: 0:1. Diváci: 215.