Porážka 5:6 po samostatných nájezdech je tak trošku smolná, jestliže se však z tábora Motoru ozývaly hlasy, že v Přerově hokej neumí, pondělní duel všechny přesvědčil o opaku.

Bez Jiřího Goiše, který po dodatečných stížnostech dostal jednozápasový distanc, chtěli Přerovští odvrátit první mečbol Jihočechů a vrátit čtvrtfinále na Hanou.

Do třetí formace se ke Kovaříkovi s Popelkou posunul Stoklasa a právě Filip Stoklasa vstřelil hattrick a byl jednou z ústředních postav utkání. Nově poskládané trojici to spolu zkrátka klapalo.

„Složení třetí formace se dnes ukázalo jako produktivní. Každý, kdo nastoupil, chtěl odevzdat maximum a dnes jsme díky třetí formaci měli více šancí, nakonec jsme to bohužel nezvládli," mrzelo trenéra Přerova Petra Dočkala.

Start do zápasu byl doslova raketový. Už po pár vteřinách přišla přesilovka Zubrů, kterou okamžitě využil Tadeáš Král, který zůstal nehlídán před gólmanem Blahou.

O pár chvilek později mohl přidat druhý gól Popelka, vše ale nakonec bylo jinak.

Rozhodčí Přerovany už ve třetí minutě poslali do tří. Motor dokázal potrestat obě vyloučení a rychle strhl vedení na svou stranu.

V čase 2:37 vyrovnal Luboš Rob a o necelou minutu později našel stejný hráč před brankou Tomáše Nouzu, který s přehledem změnil skóre na 2:1 pro domácí.

Přerov Budějovice chvílemi přehrával

Zubři ale nic nevzdali a našli další odpověď. Poprvé zaúřadoval třetí útok, Popelka krásným pasem našel najíždějícího Stoklasu, který v 7. minutě dokázal usměrnit puk za Bláhu, vyrovnáno.

V těchto chvílích hosté snad poprvé v celé sérii Budějovice přehrávali. Hráli o něco méně do těla, aby zabránili zbytečným vyloučením, drobným faulům se ale neubránili.

Jistý výkon předváděl i Lukáš Klimeš v brance. V závěru první třetiny pak Jakub Grof vyřešil situaci dva na jednoho nejlépe, jak mohl. Tvrdou střelou propálil Blahu a vrátil Přerovu vedení.

„V minulém utkání jsme měli sedmnáct vyloučených, soupeř nakonec taky sedmnáct. Dnes jsme ale hráli prakticky stejně, bylo to na posouzení rozhodčích, jestli podlehnou atmosféře na stadionu. Dnes jsme hru trošku změnili spíše v tom, že jsme na soupeře čekali ve středním pásmu, těžko se mu tam dostávalo," prozradil přerovský kouč.

Druhá dvacetiminutovka začala další dvojnásobnou početní výhodou Motoru, tentokrát trvala takřka celé dvě minuty. Zubři ji téměř ubránili, sedm vteřin před jejím koncem ale napřáhl Lukáš Květoň a bylo opět vyrovnáno.

Zubři zařídili drama

Při hře v pěti ale Přerované hrozili dál, Popelkův pěkný průnik skončil faulem Motoru, při následné přesilovce orazítkoval Dostálek konstrukci Budějovické branky. O chvíli později neuspěl ve velké šanci ani Tadeáš Král.

Přeci jen se hosté dostali potřetí v zápase překvapivě do vedení. A překvapili hlavně domácí fanoušky, kteří pochybovali o jejich hokejových kvalitách. Krásný ťukes při přesilovce totiž zakončoval ve 36. minutě nadvakrát do odkryté klece opět Filip Stoklasa, pozici mu znovu nachystal parádně Popelka.

Třetí třetina zase začala vyloučením přerovského hráče. V posledních vteřinkách přesilovky dokázal Motor naplno ukázat svou velkou zbraň – hru při početní výhodě. Lukáš Květoň pohotově dorazil Vráblíkovu střelu za Klimeše – 4:4.

Předčasnou explozi v ochozech Budvar Arény odpálil v 52. minutě tvrdou střelou z mezikruží kapitán domácích Josef Straka. Zubři ale bojovali dál.

Prodloužení zařídila znovu aktivní třetí formace. Kovařík našel beka Novotného, jehož střelu tečoval opět Stoklasa, drama pokračovalo.

Dočkal: Hodně pomohli fanoušci

V prodloužení byly k vidění slibné příležitosti a blíže k rozhodnutí byl Přerov. Dorážky Sýkory ani Dostálka ale brankou neskončily, rozhodnout měly samostatné nájezdy.

Při těch se v prvních dvou sériích prosadili oba střelci, ke třetímu přerovskému nájezdu se rozjel Tomáš Sýkora.

Kapitán Zubrů to udělal skvěle, Kváča, kterého trenéři domácích nasadili až na Sýkoru, však zázračně betonem střelu do odkryté klece vyrazil.

Na druhé straně se také přerovská lavička rozhodla poslat do branky na třetí nájezd druhého brankáře. Slovák ovšem na Chovana nedokázal reagovat, Motor se posunul do semifinále.

„Dnes to byl vyrovnaný zápas a soupeř nás nakonec přehrál díky přesilovým hrám. Na konci chybělo už jen to štěstíčko. Klukům patří za tohle utkání, play-off i celou sezonu absolutorium. Hodně nám pomáhali i skvělí fanoušci," doplnil na závěr Petr Dočkal.

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC ZUBR Přerov 6:5sn (2:3, 1:1, 2:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Rob (Zíb, Straka), 4. Nouza (Rob, Straka), 23. Květoň (Zíb, Straka), 44. Květoň (Vráblík), 52. Straka (Babka), rozhodující nájezd Chovan – 1. Král (Pala), 7. Stoklasa (Popelka, Kovařík), 19. Grof (Procházka, Dostálek), 36. Stoklasa (Popelka), 55. Stoklasa (Novotný, Kovařík).

Rozhodčí: Petružálek, Souček – Rozlílek, Kokrment. Vyloučení: 4:7. Využití: 4:1. Diváci: 6340. Konečný stav série: 4:1.

Č. Budějovice: Bláha – Mucha, Zíb, Suchánek, Vráblík, Bohunický, Žovinec, Klinecký – Chovan, Pajič, Květoň – Nouza, Straka, Kuchejda – Točík, Mikyska, Babka – Marek, Rob, Švihálek – Prokeš. Trenér: Radek Bělohlav.

HC ZUBR Přerov: Klimeš (na 3. nájezd Slovák) – Chmelíř, Grof, Pala, Hořava, Novotný, Ferenc, Vágner, Běhal – Procházka, Sýkora, Dostálek – Pšurný, Král, Sikora – Stoklasa, Popelka, Kovařík – Blinka, Šnajnar, Š. Kratochvíl. Trenéři: Petr Dočkal, Vladimír Kočara, David Kudělka.